בקרו גם בפורום הסיפורים
בקרו גם בפורום האגודה
הקליקה :   הפורום החברתי של אתר אגודה ישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
קראו את כללי הפורום.
גליון דצמבר של מגזין מרקורי לסיפורת בדיונית יצא אמש לחנויות
נכתב ע''י: מערכת מרקורי (IP Logged)
תאריך: 16:56 13/12/2007

מודעה זו מפורסמת כאן מפני שאנו מאמינים שהיא מתאימה לתכני הפורום. אם הנכם חשים שאין זה מקומה, אתכם הסליחה.

בין דפי העיתון תמצאו כמה סיפורים יוצאי דופן:
רובוטים לא בוכים - מאת מייק רזניק
כשמחפשי עתיקות מוצאים רובוט ישן במושבה נטושה, הם בטוחים שהמציאה תכניס להם כסף טוב בשוקי העתיקות בעולמות המבוססים. אבל ככל שהם נחשפים יותר ויותר לסיפורו של הרובוט, כך הם מבינים שהם חייבים לו חוב אחר, קדום יותר. ביד אומן מביא לנו מייק רזניק את דמות הסייר הקשוח שכל כך אופיינית לו, אבל הפעם הוא מביא אותה אל סף דמעות.

החוט - מאת קתלין גונן
בתו של דן, ג'סיקה, חולה במחלה סופנית. זה רק עניין של זמן עד שחייה הקצרים יגיעו אל סופם. אבל כשדן מתחיל לשקוע יותר ויותר במלאכת ההתרה של סבך מסתורי בחוט העפיפון שלהם, הוא מגלה שמחשבותיו מצליחות להשפיע על המציאות סביבו. האם יוכל לעזור כך לבתו? והאם יהיה מחיר לכוחות אלו? קתלין אן גונן זוכת הפרסים מטווה סיפור פנטסיה נוגע ללב על משפחה מוכת גורל.

מקום חם ליד האח - מאת ג'ון לין
הסיפור השני בסדרת האטלנטיים של ג'ון לין ממשיך בנקודה בו אסירים של אור סיים בגליון הקודם - צוות 'התקווה של סוור' מגיע למערכת שמש נוספת בחיפוש אחר עולם מתאים להתיישבות. שוב חוזר החיפוש אחר כוכב לכת מתאים, אבל הפעם נעשה ברור הרבה יותר שגורם חיצוני מתערב במעשיהם של אנשי הצוות. האם זהו אותו דורם מסתורי ששלח את ההודעה האלמונית - 'אטלנטיס ממתינה בינות הכוכבים'?

המסע לעלפאספר - מאת מייק קומבס
האנשים שחיים בעולם הנקרא בייתהספר צדים את חיות העדרים הגדולים, ומלקטים את הפירות הגדלים על העצים. רק בערב, מסביב למדורה, הם מספרים על העבר הרחוק - עבר בו אבות אבותיהם, באמצעים שאינם מובנים עוד, בנו את ספינת הכוכבים הגדולה, בתוכה הם עדיין חיים. והאגדות מספרות שבספינת החלל הגדולה, לצידו של העולם של בייתהספר, קיים עולם נוסף - עלפאספר, עולם שאיש לא חזה בו. רק צייד צעיר אחד מהרהר ברצינות באגדה. האם עלפאספר עדיין קיים? האם ייתכן שתושביו עדיין מחזיקים בטכנולוגיה הקדומה?

על כתפי ענקים - מאת רוברט סוייר
נתונים בשינה עמוקה, המתיישבים על הספינה 'רוח החלוצים' גומעים באיטיות את שניים עשר שנות האור שמפרידות בין הארץ לבין טאו-סטי, הכוכב הקרוב ביותר שאינו חלק ממערכת כפולה. זוהי דרך ארוכה, ומאות השנים חולפות בזמן שהספינה עושה את דרכה. מה יקרה אם עד שיגיעו לשם, יגלו שהשתיקה שנצפתה מהכוכב הופרה?

אל פאסטור - מאת עידו גנדל
כשעוד ארכיאולוג מערבי מגיע לחורבות האינקה של דרום אמריקה, לא נראה שיתרחש דבר מלבד בדיקה מקדימה שגרתית של אתר חפירות ישן. אך כשבאתר נמצאת כבשת חרס עתיקה, מתעוררת מרבצה קללתו הנשכחת של הרועה, אל פאסטור. האם יש אמת בסיפורים הישנים על הכבשים המכושפות?

במדורי העיתון תוכלו גם לקרוא על הטרדיגרדה, חיה אמיתית שמצליחה לחיות בריק של החלל ובקור של האפס המוחלט, על אשתו של הנוסע בזמן, ספר המופת של אודרי ניפנגר, ועל הפסקת האש של חג המולד - אירוע נוגע ללב שהתרחש בדצמבר 1914. בנוסף, רותם ברוכין סוקרת את ההתייחסות לצבא ולמילואים בסיפורי מדע בדיוני ישראליים.

כמו כן ? בכל גליון תמצאו תלוש הנחה על סך 30 ש"ח לרכישת ספרי קדמת עדן.

את המגזין ניתן להשיג בחנויות הבאות, או לרוכשו באמצעות האתר והוא יישלח ישירות לבתיכם.אתר המגזין (לרכישת המגזין ולקריאת טעימות מהסיפורים): www.mercury.org.il

נקודות מכירה:
תל אביב:

ספרי חזק, אלנבי 48

קדמת עדן, כיכר דיזנגוף

תולעת ספרים, כיכר רבין

פריק, מרכז ויצמן - ויצמן 14

טקטיקה, דיזנגוף סנטר ליד שער 6

הסלון של מזל, סמטה אלמונית 3פתח תקווה

אורבך ספרים, חובבי ציון 15רמת השרון

פרסום רמת השרון, סוקולוב 71הרצליה

פריק, סוקולוב 29, פסאג' סטאר

רעננה

ינשוף ספרים, חנקין 2נושא נכתב על ידי נשלח
  גליון דצמבר של מגזין מרקורי לסיפורת בדיונית יצא אמש לחנויות מערכת מרקורי 16:56 13/12/2007


מצטערים, רק משתמשים רשומים יכולים לכתוב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.