בקרו גם בפורום הסיפורים
בקרו גם בפורום האגודה
הקליקה :   הפורום החברתי של אתר אגודה ישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
קראו את כללי הפורום.
גליון נובמבר של מגזין מרקורי לסיפורת בדיונית יצא לחנויות
נכתב ע''י: מרקורי (IP Logged)
תאריך: 23:59 12/11/2007

(הודעה זו מפורסמת כאן מפני שאנו מאמינים שהיא קשורה לנושאי הפורום. אם אתם מוצאים שהיא מפריעה, אתכם הסליחה)

בגליון תמצאו שישה סיפורים מדהימים:

על ערפל דשא וחול היא נובלטה זוכת פרסים מ1973, שהורחבה מאוחר יותר לרומן dreamsnake. היא מביאה את סיפורה של סנייק, מרפאה באמצעות נחשים, שמגיעה לכפר קטן כדי להאבק על חייו של ילד חולה. אך סנייק מתקבלת בברכה לעיתים רחוקות, והיא נאלצת להתמודד לא רק עם משימתה, אלא גם עם הפחדים של אנשי הכפר, עם אובדן, ועם רגשותיה שלה.
סרקומג הוא סיפור קצר ומטריד, שחושף אותנו לעולמה הפנימי של אולה, חברת צוות של ספינת חיות מושהית. אולה, כמו שאר חברי הצוות, מבלה את רוב המסע בהקפאה קריוגנית. כשהיא מתעוררת לערוך כמה בדיקות שגרתיות היא נאלצת להתמודד לא רק עם הבדידות ועם החלל, אלא גם עם הגילוי שההקפאה הקריוגנית גורמת ככל הנראה לנזק מוחי.
אסירים של אור הוא הראשון בסדרה של ארבעה סיפורים המביאים את סיפורה של ההתיישבות האנושית הראשונה על עולם אחר. זהו סיפור עמוק ומאוזן, שמצליח להמנע מהשבלוניות הנדושה של הנושא. הצוות והנוסעים תרים אחר האתר המתאים, וכל אותו הזמן תבונה מסתורית מכוונת את מעשיהם.
לזכר חמישים כוכבים הוא סיפור היסטוריה חלופית, הלוקח אותנו לעולם בו משהו השתבש בצורה מחרידה.
הילוך חוזר הוא סיפור זוכה פרסים של מייק רזניק. וולטר, אלמן מזדקן, מבחין פתאום בדידרה - אישה צעירה שדומה כשתי טיפות מים לאישתו המנוחה, דידי. ככל שהוא לומד להכיר אותה יותר, כך מתבררות עוד ועוד נקודות דמיון בין שתי הנשים, עד שלא ניתן עוד לטעון שמדובר בצירוף מקרים.
והכחדה לוקח אותנו לשלב האחרון במלחמה בין כוכבית הנמשכת דורות, בו מנסה משמר שלושת המערכות להדוף את האיום שמרחף מעל המין האנושי. בסיפור עתיר באקשן וקרבות חלל מצליח רוברט סוייר לשרטט את הרגע האחרון במאבקם של שני מינים להשרדות.

מהסיפורים ניתן להתרשם באתר ב www.mercury.org.il

בגליון תמצאו גם טורים מפרי עיטם של כמה כותבים מצויינים. זיו קיטרו מתאר לנו את עולמו ואת חייו של ה. פ. לאבקראפט, אולי סופר האימה הגדול ביותר של המאה העשרים. רותם ברוכין בוחנת את המוטיבים החוזרים בסיפורים ישראליים, ומביטה מבט עמוק בדת, דתיים וכפייה דתית בסיפורי המד"ב בישראל. לב כנרי חושף בפנינו את תעלומת העלמות הקטבים המגנטיים של כדור הארץ. 'דרקון הוד מלכותו', ספרה של נעמי נוביק, נסקר גם הוא, ובמדור בראי ההיסטוריה תוכלו לקרוא על מהפכת אוקטובר, שלפני תשעים שנה בדיוק שלחה את רוסיה לעשרות שנים של פחד ועריצות.כמו כן ? בכל כל גליון נמצא תלוש הנחה על סך שלושים שקלים לקניית ספרי קדמת עדן.


את המגזין ניתן להשיג בחנויות הבאות, או לרוכשו באמצעות האתר והוא יישלח ישירות לבתיכם:


תל אביב:

ספרי חזק, אלנבי 48

קדמת עדן, כיכר דיזנגוף

תולעת ספרים, כיכר רבין

פריק, מרכז ויצמן - ויצמן 14פתח תקווה:

אורבך ספרים, חובבי ציון 15רמת השרון:

פרסום רמת השרון, סוקולוב 71הרצליה:

פריק, סוקולוב 29, פסאג' סטאר

רעננה:

ינשוף ספרים, חנקין 2נושא נכתב על ידי נשלח
  גליון נובמבר של מגזין מרקורי לסיפורת בדיונית יצא לחנויות מרקורי 23:59 12/11/2007


מצטערים, רק משתמשים רשומים יכולים לכתוב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.