בקרו גם בפורום הסיפורים
בקרו גם בפורום האגודה
הקליקה :   הפורום החברתי של אתר אגודה ישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
קראו את כללי הפורום.
חנוכדברא 2007
נכתב ע''י: Duhovnii_Snob (IP Logged)
תאריך: 03:02 10/11/2007

קהילת "הארי פוטר לבוגרים" גאה להציג:

חנוכדברא 2007


חנוכדברא הוא כנס על טהרת הארי פוטר. כמו בכנס הזכור לטובה בשנה שעברה, גם השנה צפויות לנו הרצאות מרתקות ומשפט היתולי, והפעם מצטרף גם פאנל טעון במיוחד.

הכנס יתקיים ביום שלישי, 11 בדצמבר, נר שמיני של חנוכה, בבית יד ראשונים, ברח' ברנר 14 בתל אביב. דרכי הגעה, לו"ז מפורט ופרטים נוספים אפשר למצוא בדף האירוע(http://www.numenore.org/hp/page.php?id=193).

תוכנית:
הרצאה: "מנהיגים דגולים ולמה לא צריך אותם" מאת ג'ניה קוזלוב
בעתות משבר אנשים מחפשים אחר מנהיג - אך האומנם זהו רעיון טוב? בהרצאה זו נראה כיצד הזיקו המנהיגים הגדולים - וולדמורט מצד אחד ודמבלדור מהצד השני - לארגונים שבראשם עמדו, וכיצד המבנה של "צבא דמבלדור" איפשר לו לקום מחדש גם לאחר ש"מנהיגיו" הסתלקו מבית הספר.

הרצאה: "הארי פוטר והורוס ילד השמש" מאת חלי הראל
מהו הקשר בין המיתוס המצרי הקדום של הליופוליס על איזיס, אוסיריס והורוס ובין ספרי "הארי פוטר"? האם לעלילה הפוטריסטית מקורות השראה מן המיתולוגיה המצרית? בהרצאה ננסה לעמוד על הזיקה בין תפיסת המוות המצרית (שעוצבה בעיקר על יסוד המיתוס של אוסיריס) ובין מוטיב המוות בספרי "הארי פוטר", וכמו כן נשווה את הסימבוליות של הורוס והארי, ילדי השמש.

פאנל: "Oi! There?s a war going on here!" פאנל בהנחיית חברי קהילה נבחרים ובהשתתפות הקהל.
בספר השביעי ניתן מקום בולט לאהבה, לא רק ככוח הטהור שמגן על הארי ומסייע לו, אלא גם כמניע מרכזי. אך האם זהו המניע היחיד בעלילת הספרים? האם אין מקום למניעים נוספים? בפאנל נשאל שאלות נוקבות על האהבה ולמה היא שיחקה תפקיד כה מרכזי בספרים.

המשפט הציבורי לאלבוס דמבלדור!
כמו מנהיגים שנויים במחלוקת לפניו, אלבוס דמבלדור עומד השנה למשפט ציבורי מרהיב בהשתתפות הקהל, שינסה לענות על השאלה הבוערת - מיהו פרופ' דמבלדור ז"ל? התביעה תנסה להוכיח שדמבלדור איננו יותר מאדון אופל בדימוס ומניפולטור מסוכן, בעוד ההגנה תנסה להראות כי מדובר בנער תמים ומסונוור מאהבה שהפך לסבא חביב וחייכן. דמבלדור אחד עם זקן, שופטת אחת עם פאה, מגוון עדים אקסצנטריים וקהל שיקבע את גורל הנאשם.
מטעם התביעה: עמרי אסקרלי - אחרי שעשה קציצות מלגולאס בהרצאה המפורסמת "אמור בוגד והיכנס", כעת מפנה את זמנו לטפל במוניטין ההולך ומתפוגג של אלבוס דמבלדור.
מטעם ההגנה: מור שניאור - אחרי שעשתה קציצות מתלמידיה, כעת היא תלמד את כולנו שדמבלדור הונע כל חייו מאהבה, ורק טובת הכלל עמדה לנגד עיניו.
והשופטים: אתם כמובן!... אבל גם השופטת על הבמה. בידכם הכוח לקבוע איך ייזכר המנהל המתחייז"ל.


שאלות נוספות (שלא נמצאה תשובה עבורן בדף המידע המקושר למעלה) אפשר להפנות למנהלת האירוע, הלה הראל (hila@hpotter.org.il)נושא נכתב על ידי נשלח
  חנוכדברא 2007 Duhovnii_Snob 03:02 10/11/2007


מצטערים, רק משתמשים רשומים יכולים לכתוב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.