בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
Re: תרגיל כתיבה: הארוחה הטעימה ביותר שאכלתם
נכתב ע''י: אמיר (IP Logged)
תאריך: 04:55 22/02/2010

"השנה היתה 97'. לא 2097 אלא 1997... שדותיה הירוקים של אוקלהומה השטוחה כמגש סושי היו החברים הכי טובים שלי מדי בוקר, כשהתעוררתי ראשון בחווה.


השגרה היומיומית שלי בשבעת ימי העבודה היתה המשך מונוטוני לתפאורה. כבר 4 חודשים אני כאן, השמיים, השדות, הסוסים והזוג ארוידסון שניהלו את החווה. כמדי יום בצהריים פזרתי את הארוחות לסייחים ואז הבחנתי בטנדר אדום שהתקרב בשביל מרחוק. זיהיתי את ג'ק דניאלס הזקן החביב, שהיה צעיר יותר מהמשקה המפורסם, והיה פוקד את חוותינו מדי פעם. שמחתי. חבבתי אותו מאוד וזה היה הדדי. הוא הבטיח לא פעם שיום אחד יתלוש אותי מהחווה לארוחת צהריים במסעדה מקסיקנית בעיירה הקרובה. "היום הוא יום המזל שלך בחורי!" הבטיח לי ג'ק כשניכנסנו לדודג' האדומה ופנינו לפורסל.

כשנכנסנו למסעדה, שהמתה כחדר אוכל בקיבוץ, כל הסועדים עצרו לשניה את מעשם והביטו בנו. ג'ק הסיר את כובע הבוקרים הלבן מראשו וברך "צהריים טובים" את כולם. מיהרתי להסיר את כובעי ולהצמידו לחזה בדיוק כפי שג'ק עשה. קירות חומים בהירים עמוסי תמונות נוסטלגיה מרודיאויים ישנים ותמונות מתיישבים בשחור לבן דהוי עיטרו את הקירות ופה ושם היו גם בצבעים ממוסגרים באחידות על הקירות. מפות לבנות משובצות ריבועים קטנים בצבעי אדום וכחול היו פרוסות על השולחנות לפנינו ואנחנו בחרנו את השולחן שהיה צמוד לקיר מימין. הוא העניק לנו מיקום מצויין לראות הכל. הנחתי את הכובע על השולחן כמו ג'ק, שתמיד אמר שלחבוש כובע במסעדה זה לא מנומס. מיד הבחנתי באחד הסועדים שלא הוריד את כובעו, כובע מצחיה יוצא דופן ושונה מאוד מכובעי הבוקרים הלבנים-שחורים שרוב הסועדים הסירו מראשם כשישבו ליד השולחן.

מלצרית אחת צדה את מבטינו והתגלגלה לעברנו. פניה העידו על גילה המבוגר ושיערה הצבוע בלונד נאסף לאחור וחשף איפור כבד שהבליט עוד יותר את הגיל. "היי, שמי הוא אליס" היא אמרה כשפנתה אלי בחמימות . "מה שלומך ג'ק? מה תאכל היום?". ג'ק חייך "שלומי מצויין, תודה לך אליס והיום הוא יום חגיגי" הוא אמר בחביבות יתר לטעמי. "זה חברי הטוב אמיר והוא מישראל, הוא פעם ראשונה פה. "אם כך ברוך הבא אמיר" היא חייכה. "אנחנו ניקח את מנת הבית!", "שניכם?" היא שאלה ופנתה אלי. "מהי מנת הבית?"שאלתי את ג'ק. "אל דאגה ידידי, ההנאה מובטחת!". אליס מיהרה ורשמה את ההזמנה על פנקסה הקטן שהיה תלוי חצי בחוץ, חצי בפנים בדש סינרה הלבן. הסינר הקיף אותה מהכתפיים עד הברכיים אך לא הצליח להסתיר את ג'ינס ה"רנגלר" שלבשה ואת חולצת הפלנל המשובצת בריבועים גדולים. יותר ממפת השולחן בכל אופן. "מה תשתו?", "בירה" עניתי וג'ק הצטרף בהסכמה. המסעדה היתה מלאה ואפשר היה לשמוע את מפגשי המזלגות והסכינים שנאבקו חלקם בקלות וחלקם בכח בבשר שריחו מילא את החלל בתוספת מחית תפוחי אדמה טריה מהסיר. כל זאת על רקע נעימות הקאנטרי שיצאו מהג'וק בוקס, שעמדה צמודה לבר והיתה צבעונית בצורה יוצאת דופן. פטסי קליין שרה את Crazy.

ריח העץ החזק שמלא את משקופי ושולחנות המסעדה נעלם בן רגע כשאליס חזרה אחרי 35 דקות עם שתי צלחות ענקיות בשתי ידיה. היא הגישה לי מנה עצומה שהיתה מורכבת מ ארבע קומות. אדי החום עלו מעלה מהשכבה הראשונה שהיתה טורטיה פרוסה על כל הצלחת. בקומה השניה נח לו נתח בשר עבה למדי, שהיה שווה במשקלו להמבורגר 500 גרם, עסיסי ומדמם. את הקומה השלישית הציף רוטב סמיך שנראה כמו שילוב של מיונז עם תפוחי אדמה חריפים וקצת ירקות. את הקומה הרביעית סגרה טורטיה עבה יותר מקובעת לצלחת באמצעות ארבעה קיסמים שדאגו במקרה שאתה סועד לא מסודר לשמור על הסדר בצלחת בשבילך. מנה כזאת לא ראיתי מעולם ועכשיו הגיע הזמן גם לטעום אותה. היא כבר הכניעה אותי באדים שחדרו לריאות והעירו את הקניבל הקטן שנרדם לו בחודשים האחרונים. התחלתי לעבוד מימין ומשמאל מקפיד לחתוך נתחים הגיוניים שיכנסו בצורה מנומסת לפה אך עם כל ביס הלכה האסטראטגיה והתפוררה. הרוטב העניק לבשר טעם מושלם. כל כך הרבה זמן לא אכלתי ארוחה מסודרת וראויה ומרוב שהייתי רעב חיסלתי את המנה בעשר דקות. החיה הובסה ונחתי כמנצח כשאני נשען לאחור מרוצה וחולם כנפוליאון על נצחונות נוספים בשדה הקרב. כוס הבירה נשארה כמעט מלאה, לא רציתי להסיט את תשומת הלב מהבשר, מהטעם.

"תודה לך " אמרתי. ג'ק חייך "אמרתי לך, יש פה את המנות הטובות ביותר בכל האזור". שדה הראיה שלי הלך וקטן מרוב אושר ואז נשמע קולה החם והמתגלגל של אליס: " וזה ידידי על חשבון הבית", היא הושיטה לי מנת קינוח, בצלוחית מרק ללא דפנות. בצק פאי התפוחים ביצבץ ובלט מתחתית הקערה ועליו שכבה עבה לבנה של גלידה. לא הייתי מוכן לזה, לא עכשיו כשאני עוד חוגג את ניצחוני על הבשר, אבל משהו בריח התפוחים החמים של המנה הזאת העיר אותי שוב. הנפתי את הכפית וטעמתי אותה לראשונה. פאי התפוחים הלוהט שהיה בתחתית יחד עם הגלידה הקרה מעליו יצרו טמפרטורה מושלמת על הלשון. עצמתי את העיניים. תחושה של חום אנושי וריחות של בית, שהיה מאות אלפי קילומטרים ממני ובכל זאת היה איתי כאן עכשיו, הציפו אותי. כמו תינוק תמים החום והמתוק החזירו אותי להרגיש שוב כמו ילד. בשניה אחת מלאו אותי התרגשות,אנרגיות ותקווה שאת הבית אפשר למצוא בכל מקום גם כשאתה רחוק רחוק ממנו. "אצלנו קוראים לזה שטרודל עם גלידה" ניסיתי להסביר לג'ק את פשר ההבעה המטופשת והילדותית שעיטרה את פרצופי השרוף מהשמש של אוקלהומה. "אבל אני יכול להבטיח לך דבר אחד, שטרודל כזה לא אכלתי מימי!". את התודה שלי לאליס דאגתי להראות בטיפ מכובד למקצוע שהיה מכובד בארץ הזאת בנוסף לתודות בעל פה, שהיו מעט יוצאות מגדר הרגיל עד שגרמו לאליס להביט אלי בחשש מה. הודתי לג'ק על ארוחה בלתי נשכחת, על החברה ועל החוויה הקולינרית שחוויתי.

קורה במהלך חיינו שאנו מעלים זכרונות, אך נדירים הרגעים בהם עם הזכרון עולה גם זכרון של ריח. זכרון הארוחה הזאת ובמיוחד שטרודל הגלידה של אליס הוא מהרגעים האלה. מעולם לא היתה לי ארוחה טעימה שכזאת, כמו במסעדה של אליס, אוקלהומה. "נערך 1 פעמים. עריכה אחרונה ב-03:46 24/02/2010 על ידי sickbar.נושא נכתב על ידי נשלח
  תרגיל כתיבה: הארוחה הטעימה ביותר שאכלתם sickbar 02:06 22/02/2010
  Re: תרגיל כתיבה: הארוחה הטעימה ביותר שאכלתם אמיר 04:55 22/02/2010
  Re: תרגיל כתיבה: הארוחה הטעימה ביותר שאכלתם sickbar 14:32 24/02/2010
  Re: תרגיל כתיבה: הארוחה הטעימה ביותר שאכלתם מאיה 12:05 03/04/2010


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.