בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
Re: ריאליטי נושך - סיפור
נכתב ע''י: טרי רוז (IP Logged)
תאריך: 12:59 02/01/2008

1024IL כתב:
-------------------------------------------------------

> הייתי רוצה להבין יותר את ההערות לגבי הפורמט, אני
> רוצה להשאיר את הסיפור בפורמט של תוכנית טלוויזיה
> (לא רוצה להכניס עוד קול של מספר), אשמח לשמוע אם יש
> לך רעיונות.

אוקי. האלטרנטיבה לקול המספר הוא דיאלוג בין הדמויות. לדעתי הרבה יותר הגיוני נגיד שאת המידע על הרקע של התוכנית נקבל משיחה בין שתי מתמודדות (אפשר לשלב את זה בתיאור של משימה כפי שהצעתי קודם, או סתם שיחה לפני השינה במגורים.) בכלל, דיאלוג או טריאלוג הן דרכים מצויינות להעביר לקורא רקע לסיפור, וכמו כן גם מידע על העלילה. זו גם הזדמנות מצויינת להתאמן על כתיבת דיאלוגים, דבר לא פשוט בכלל. פשוט נסה לגרום לזה להשמע אמיתי.

חוץ מזה כדאי מאוד למתן את ההתלהבות של המנחה. היא צריכה להתלהב, ברור, אבל אצלך זה כבר נהיה מגוחך לדעתי.

טכניקה נוספת שאולי כדאי לשקול היא הכנסת קטעי יומן במהלך הסיפור. אם אתה (עוד לא הבנתי אם אתה זכר או נקבה) מכניס קטעי יומן של אחת המתמודדות כדאי לעשות את זה באופן עקבי לאורך כל הסיפור (נגיד, לפחות שלוש פעמים) כדי שזה לא יראה תלוש. יומן נותן לך את ההזדמנות לכתוב מונולוג של אחת המתמודדות (כמו שעשית עם המנחה.)

חשוב מאוד שלא יהיה עומס של טכניקות. אם הייתי צריך לבחור אחת מהשתיים הייתי הולך על הדיאלוג. מה שאתה לא עושה, תמיד לך לפי הקו המנחה - שישמע אמיתי. הגאונות מאחורי סיפורי מדע בדיוני ופנטזיה מוצלחים באמת היא שהסופר מצליח לשכנע אותך שסיפור כזה יכול להתרחש באמת.

> הזכרת פורמט של תסכית רדיו - האם לדעתך זה יתאים כאן
> (בכל זאת, טלוויזיה זו מדיה אחרת) איפה אפשר למצוא
> עוד פרטים?

פורמט של תסכית רדיו כולל בתוכו הרבה מאוד בלגאן שאני לא בטוח שאתה רוצה להתעסק בו. אני אומר את זה כיוון שפורמט כזה נכתב כדי שיקליטו אותו בסופו של דבר, ולכן הוא כולל רעשי רקע, הוראות בנוגע לאופי הקולות של המשתמשים, ועוד כל מיני דברים. עוד פרטים אפשר למצוא בספריה העירונית, פשוט בקש תסכיתים מפורסמים (בשיעור ספרות למדנו על אחד.) יש תסכיתים שאפשר למצוא באינטרנט ולשמוע. אני כרגע מאזין לתסכית המקורי של המדריך לטרמפיסט בגלקסיה - מומלץ בחום.

> ולסיום - לגבי ההערות בסוגריים - הן שם בשביל
> האווירה והצבע, הקפדתי להשאיר אותן קצרות ודלילות.
> האם הם כל-כך מציקות או לא לעניין?

לדעתי מציקות מאוד. במקום "(קול פעמונים)" אני חושב שיהיה הרבה יותר אלגנטי לכתוב "נשמע קול פעמונים." אם אתה ממש מתעקש להשאיר את המספר מחוץ לעניין, אחת הדמויות יכולה לתאר את הקולות וההערות האלה. לדוגמא המנחה - "אני שומעת את הפעמון וזה אומר שנגמר לנו הזמן, מה ההחלטה בנות?"

אגב. אני מציע שתעשה מחקר קטן על תוכניות ריאליטי (לפחות 2-3 שעוסקות בתחומים שונים). התמקד בעיקר על נושא המשימות שנותנים להם, וכמובן על הצורה שבה המנחים מדברים.

> תודה.

אין בעיה.

נושא נכתב על ידי נשלח
  ריאליטי נושך - סיפור 1024IL 23:15 31/12/2007
  Re: ריאליטי נושך - סיפור טרי רוז 17:37 01/01/2008
  Re: ריאליטי נושך - סיפור 1024IL 02:27 02/01/2008
  Re: ריאליטי נושך - סיפור טרי רוז 12:59 02/01/2008
  Re: ריאליטי נושך - סיפור 1024IL 14:00 02/01/2008

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.