בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
Re: ריאליטי נושך - סיפור
נכתב ע''י: טרי רוז (IP Logged)
תאריך: 17:37 01/01/2008

כמה דברים.
דבר ראשון - הקריינות עושה רושם נוראי של האכלה בכפית. בעיקר בפסקה השניה של הסיפור. זה פשוט לא אמין שקריינות של תוכנית ריאליטי תספר פרטים כמו "תחום הריאליטי דשדש וגווע בתקופה האחרונה." וזו רק דוגמא אחת מיני רבות בסיפור. כדאי לשקול ברצינות הוספת מספר סיפור מלבד הקריינות של הטלוויזיה. זה גם יפתור את נושא ההערות בסוגריים, שמזכירות קצת תסכית רדיו, ודי מנותקות מהז'אנר. אם בכל זאת התכוונת לכתוב תסכית, הפורמט שונה.

בקשר לסיפור עצמו. דבר ראשון לא מסופר מה קורה אצל הבנות בגוף התוכנית עצמה, אלא רק בסוף התוכניות. למה להסתיר? ספר מה צוות התוכנית תכנן להן, איזה משימות הן צריכות לעשות, איזה אימונים עושים להן וכו' וכו'.
דבר שני - מדובר בתרבות שונה לחלוטין מהתרבות שלנו, אבל עדיין יש ניויורק ואמ טי וי שהם עניינים עכשיויים. זה בסדר, רק שלדעתי כדאי שתספר (תספרי? אני פונה בגוף זכר ותקני אותי אם אני טועה) מה הרקע החברתי שהוביל את בני האדם בכדור הארץ לקניבליזם. כמו כן כדאי אולי לספר למה 5 מליון דולר זה פתאום כל כך הרבה כסף (כפי שציינת בסיפור.) אגב, איך קרה שתחום הריאליטי הדרדר? גם על זה כדאי לספר קצת. לעומת זאת את כל החזרה הרפטטיבית על הזוכות בשלבים השונים אפשר להוריד לדעתי. המסר שלהן הושג בפעם הראשונה שתיארת את העניין.
דבר שלישי - בדרך כלל בתוכניות הללו הפרס הוא מסוג הדברים שקשה מאוד להשיג בלי התוכנית. הזוכה בסיפור שלך לא קיבלה כסף, אלא קיבלה את הסיפוק שהמשפחה שלה תקבל כסף וחשוב מכך - את הסיפוק ששפים מפורסמים יבשלו אותה. מצטער, לא קונה. לא גרמת לי להאמין שבחורה תוותר על החיים שלה בשביל הדברים האלה, ובטח לא אמא לשלושה ילדים. אני בטוח שיש לך איזה שהוא הסבר - שלב אותו בסיפור.

לסיכום - הסיפור תלוש מאוד מהמציאות שלנו. צריך לעבוד קשה כדי לגרום לנו הקוראים להבין מה הלך הרוחות בכדור הארץ בתקופה שאתה מספר עליה. אבל בדיוק משם יגיע העומק של הסיפור על המסקנות שהגעת אליהן בקשר לאנושות.

נושא נכתב על ידי נשלח
  ריאליטי נושך - סיפור 1024IL 23:15 31/12/2007
  Re: ריאליטי נושך - סיפור טרי רוז 17:37 01/01/2008
  Re: ריאליטי נושך - סיפור 1024IL 02:27 02/01/2008
  Re: ריאליטי נושך - סיפור טרי רוז 12:59 02/01/2008
  Re: ריאליטי נושך - סיפור 1024IL 14:00 02/01/2008

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.