בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
תאור משופצר
נכתב ע''י: קרן אמבר (IP Logged)
תאריך: 00:10 17/10/2007

בוקר. השעון המעורר של הטלפון צלצל בקול ענות חלושה. שש וחצי בבוקר, או למען הדיוק שש עשרים וחמש, היא כיוונה את השעון למהר בחמש דקות בכוונה כדי לא לפספס רכבות ושאר פגישות חשובות.
עוד לפני שהספיק להגיע לצלצול השני נשלחה יד זריזה להפסיק את רעש. היא אף לא אהבה את הצליל הצורם של אזעקות למיניהן, במיוחד בבוקר החרישי של שדה בוקר המופרע ע"י ציוץ ציפורים מזדמן.
היא התכרבלה עוד כמה דקות בשמיכת הפליס המפוספסת כעור הזברה וחשבה על החלום האחרון שעוד הדהד במחשבותיה, משהו ציבעוני על התגנבות בצלילה בתוך ספינה טבועה באילת מלאה דגי זהרון מפוספסים ארסיים...
חלום טיפוסי למדי, החליטה, וקמה אל המחשב לבדוק מה חדש בממלכת הדיונים והוויכוחים הנקראת רשימת הדיוור של ועד האגודה שבחרה בה ליו"ר זו השנה השנייה ברציפות.
הכל שקט בדירת המעונות שלה במדרשת שדה בוקר, בחוץ הציפורים מנהלות דיונים לא פחות נוקבים מאילו הממתינים לה בתיבת הדואר האלקטרוני של ג'ימייל.
עוד אתמול, אפילו לפני שגילתה מה צופן בחובו המאסטר הנוכחי שלה, היא נשבעה שתתחיל לקום מוקדם, מתוך ציפייה לשנה עמוסה במיוחד בין ניהול האגודה לבין עמידה בדרישות התואר והחיים הפרטיים כמובן. בינתיים ההרגל המסורתי המרשים החזיק מעמד בדיוק יומיים.
היא עברה שוב על הצעת המחקר שכתבה אתמול בערב, אולי הפעם ישבר מחסום הסופרים בנספח 3... אין מזל. יותר מאוחר היא בטח תתפוס מישהו מהמעבדה ותשוחח איתו על המחקר עד שמשהו יזוז ויהיה לה פתאום מושג מה היא רצתה להגיד בעצם.
השיטה הזו הוכיחה את עצמה עבור כל ההרצאות שלה באגודה, למגינת חשבון הטלפון ואחראי המרצים בכנסים. היא גיחכה לעצמה והמשיכה לקרוא עוד קובץ המדווח על הצלחת הכנס האחרון, עוד פרוטוקול פגישת וועד...
קריאת מיילים תמיד נראית קצרה לפני שעושים אותה ותמיד לוקחת פי שניים מהזמן שתכננה לכך.
השעה כבר שבע וחצי ומחליטה להתקשר לחבר הטוב והמסכן, ארז, הנוסע שעה לעבודה כל בוקר.
השיחה קולחת, היא מטיילת עם הטלפון הסלולארי ברחבי הדירה והוא צועק אל עבר הדיבורית ברכב, לפי מיטב תרבות השיחה הישראלית.
כרגיל לאחר כחצי ממנה היא מצטערת שלא כתבה את כל הרעיונות הטובים שעולים בה מההתחלה, שולפת עט ומתחילה לשחזר אותם אחד אחד. למזלה לארז יש עוד הרבה דרך עד העבודה וסבלנות לחזור שוב ושוב על מילים ומשפטים שהדיבורית תיבלה ברעש סטאטי.
השיחה נגמרת בחיוך והגיע הזמן להתעורר באמת.
כעבור עוד חצי שעה של סידורי בוקר וארוחה קלה הגיע הזמן לצאת אל העולם הגדול.
שדה בוקר שליו ויפה בבוקר הקריר. כל הפרחים פורחים ומלאים רפרופי צבע חיים מהגירת הפרפרים הכתומים המרהיבה הנמצאת בעיצומה. היא הולכת ברוח המדברית בין ענני פרפרים לעבר הכלובים הממוקמים בצד הצפוני של המדרשה, על השטח השייך למכונים לחקר המדבר של אוניברסיטת בן גוריון, שמחה להיות במקום כל כך יפה ועוד יותר מרוצה מהמחקר המרתק שסוף סוף מצאה לעצמה. העולם פשוט יפה הבוקר.
אתמול היא קבעה פגישה עם עודד, הטכנאי המקצועי של קבוצת המחקר אליה הצטרפה, ליד הוויוואריום- כלוב הניסוי הגדול המדמה תנאים סביבתיים בו היא תבצע את הניסוי שלה בעוד כחודש, איך הזמן טס כשנהנים. מההכרות הקצרה היא התרשמה שעודד מקצועי, חברותי, סבלני ושמח לעזור . הבוקר הוא ילמד אותה איך לטפל בשועלים איתם תעבוד במחקר, איפה ישוכנו התנשמות שהוזמנו מהגן הזואולוגי לצורך הניסוי ושאר פרטים טכניים של הציוד הדרוש לקראת הניסוי שלה.

השער לכלובים כבר פתוח ועודד בדיוק מעניק צ'ופר לשועלים- עכברים שנתפסו במלכודות בלילה.
הוא כבר נתן אחד לנורגיי שועל הבר הנכה ועכשיו שיחרר את קיפי למסדרון כדי שקיפה תוכל לאכול את שלה בשקט.
קיפי כמעט מחונך, שועל ידידותי מספיק כדי לרחרח את ידה כמו כלב, מה שמעלה חיוך אדיר על פניה כמובן.
עודד מסביר על הציוד והמבנה כולו, מתבל את התוכניות להעמדת הניסוי שלה בדוגמאות מהניסיון שלו עם ניסויים דומים, הם עורכים רשימות של כל מה שעוד צריך לתכנן בשביל המחקר והדברים מתחילים להכנס לפרופורציה. אתמול תכנון הניסוי התחיל להדאיג אותה בכמות העבודה שהוא ידרוש בתקופה לחוצה של לימודים, היום בבוקר הדברים כבר נראים נורמליים יותר, יש חברים מנוסים מאוד במעבדה שיעזרו והיא התחייבה מיד לעזור בחזרה. זו הולכת להיות תקופה מאוד מאוד אינטנסיבית ומרגשת.
עודד עובר איתה על המתקנים והמכשירים הרלוונטיים בוויוואריום, מדידות ורשימות אחרונות של כלי הניסוי והם מוכנים ללכת למעבדה. כבר עשר והזמן טס. בדרך הם משוחחים על ניסויים מסוגים שונים והזוויות הייחודיות שכל ניסוי מציע לבחון, הניסויים סובבים שאלות הנוגעות לסיכונים שלוקחים טורפים בעת הציד והסיכונים שלוקחים נטרפים בעת שיחור המזון.
החיים לא פשוטים היא חושבת בחיבה. דגים נטרפים מקבלים ארוחות חינם במבוכי תייל בהם משחרים לטרף טורפים נועזים ורעבים, עכברי מדבר מתמודדים עם שועלים, נחשים ודורסי לילה קטלניים בשביל ארוחת ערב וסטודנטים למחקר אקולוגי מתמודדים עם ביורוקרטיה בעבור משכורת רעב... כן, עולם כמנהגו נוהג.
עודד ושאומן, הדוקורנט הוותיק במעבדה, נהנים לשוחח איתה על המחקר ועוזרים למלא את הטופסים הנחוצים לקבלת אישורי מחקר. ביורוקרטיה במיטבה. טופס פשוט שצופן בתוכו עבודה של שבוע בכתיבת הנספחים. לפחות עכשיו יש לה יותר מושג איך לגשת לאותו נספח 3 מעצבן.
לקראת הצוהוריים היא החליטה שהגיע רעב עד נפש ויש לקום לעשות מעשה, כלומר ארוחת צוהוריים.
על קערת ספגטי ריחני מעשבי תיבול היא יושבת לקרוא עוד מיילים של הוועד, לחפש עוד מאמרים לסקירה הספרותית לקראת כתיבת המבוא לעבודת התיזה.
עוד יום בחיי סטודנטית עסוקה.
סוף.נושא נכתב על ידי נשלח
  תרגיל כתיבה: סיפור חייך לאחרים Ange noir 12:14 15/10/2007
  החיים שלי לא מאוד אפורים כרגע (הרי תאור של אתמול) קרן אמבר 22:59 15/10/2007
  די אפור Ange noir 02:09 16/10/2007
  למען האמת די חום בהיר אבקתי שכזה קרן אמבר 04:20 16/10/2007
  תאור משופצר קרן אמבר 00:10 17/10/2007
  יותר טוב [ל"ת] Ange noir 04:53 18/10/2007
  "עוד יום" dragon9 06:39 17/10/2007
  :) חיים יפים קרן אמבר 10:51 17/10/2007
  Re: :) חיים יפים dragon9 04:10 18/10/2007
  בסדר גמור Ange noir 04:59 18/10/2007
  סתם יום סטנדרטי, שום דבר לא מיוחד... whitestar2 13:48 25/10/2007
  משוב אחרון Ange noir 12:15 28/10/2007
  Re: משוב אחרון whitestar2 14:40 28/10/2007


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.