בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
טוב, אז הנה כמה פרטים נוספים
נכתב ע''י: קרן אמבר (IP Logged)
תאריך: 22:33 27/08/2007

מטרות: להציג קונספט של מלאך כדמות שהיא קונסטרקט מטעם האל, כהגדרה מלאך שמאבד את כנפיו הופך רשמית לאדם אבל ללא עבר אנושי הוא אינו אדם באמת. הוא מבצע את קיבוץ הנדבות כאקט אוטומטי של איסוף רגשות חיוביים אנושיים והעברתם הלאה בבית הכנסת. הוא מאמין שימצאו אותו ויחזירו אותו הביתה ללא כל ניסיון לפתור את הבעיה שלו בעצמו. הוא יצור של אמונה וככזה לא יפעל אקטיבית לשיפור מצבו.

איך איבד את כנפיו? המלחמה בן גן עדן לגיהנום לא נפסקה באמת עד לאחרית הימים. היא ממשיכה על אש קטנה.
אחד מיצירי הגהנום הצליח להסתנן לגן העדן במטרה לחסל מלאך ראשי והמלאך הזה היה מדרך, נפגע מאחור ע"י מקבילה של כדור אש ששרפה את כנפיו והטיחה אותו מחוץ למימד הקיום של גן עדן למימד הארצי של בני האדם. הוא אפילו לא ראה מה פגע בו.
העובדה הזו חשובה כי היא מניחה את הדמות בעמדה של נפגע מהצד, קורבן שוליים שכזה- עמדה בה נמצאים גם כל בני האדם לפי התאולוגיה הגורסת שקיימת מלחמה בין גן עדן לגהינום שתגיע לקיצה עם קץ האנושות וחלוקת הרווחים... אהה נשמות.

לאן זה הולך?
כמה כיוונים אפשריים אבל חשוב לשמור על המהות המלאכית של הדמות. הוא לא יהפוך לבן אדם בגלל שמישהו יתחיל לשוחח איתו. הוא בקושי מסוגל לחשוב מחשבות אמיתיות עצמאיות. הוא לא מסוגל לפקפק. רק להאמין. והוא עושה דברים טובים מתוך מהותו הקיומית בלבד כיוון שחסר יכולת להבין או להעלות בדעתו כל צורת פעולה אחרת.
הדרך הקלה ביותר להחזיר אותו הבייתה היא לגרום לו להיהרג בתאונת דרכים תוך כדי הצלת ילד.
אבל זה יחזיר אותו לגן עדן כנשמה אנושית ולא באמת פותר את הדילמה שלו.
הדרך הנכונה לפי התאולוגיה להחזיר אותו הבייתה היא שירוויח את כנפיו ע"י שינוי והצלת חיים של מישהו אבל בשביל זה הוא צריך לעשות דברים אקטיבית ולחשוב עליהם. מלאכים שנשלחים להשיג כנפיים עושים זאת כסוג של מבחן בגרות מלאכי בתאולוגיה הנוצרית ותמיד חשבתי שזה סוג של מניפולציה רגשית שמאפשרת לקורבן האנושי לחשוב שהנתינה היא הדדית.
גם זו לא הדרך בה הייתי רוצה להחזיר אותו הבייתה.
יש עוד כיוונים רבים של אפשרויות המשך. כשחקנית תפקידים אני רואה את המצב בו המלאך נתון כאוצר של אפשרויות גלומות לאינטראקציה אבל זה לא מה שמביא סיפור לשלמות פנימית. אני מחפשת את הדרך הנכונה להעביר רעיון אחרי הכל.

נושא נכתב על ידי נשלח
  רוצה הביתה קרן אמבר 10:08 22/08/2007
  Re: רוצה הביתה אלודאה 01:13 24/08/2007
  Re: רוצה הביתה קרן אמבר 12:07 24/08/2007
  זה גם מה שעבר בראש שלי, איפה שאר הסיפור? יעל 11:10 25/08/2007
  Re: זה גם מה שעבר בראש שלי, איפה שאר הסיפור? קרן אמבר 06:28 27/08/2007
  כאן זה בדיוק המקום לפתח דיון על זה יעל 09:09 27/08/2007
  טוב, אז הנה כמה פרטים נוספים קרן אמבר 22:33 27/08/2007
  Re: טוב, אז הנה כמה פרטים נוספים dharmax 08:35 15/09/2007
  Re: רוצה הביתה Ange noir 10:30 25/08/2007
  Re: רוצה הביתה שגיא וכמן 14:29 25/08/2007

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.