בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
אלבסטר או פצלת משי?
נכתב ע''י: Ange noir (IP Logged)
תאריך: 02:41 21/08/2007

מרגע שעוברים את השורה הראשונה (הדי מיותרת). הסיפור מתחיל כמו לקולות תופים, מפמפם לכאורה משהו גדול, אבל זה מתמסמס לתוך עצמו כעבור כמה שורות.
אחת הבעיות העיקריות של הסיפור היא הקטע של "ככה וככה, וזה מה שאני חושב על זה" תוך איזכור אקראי ולא משתלב של אירועים שוליים.
האירועים שנסקרים אמורים להיות רציניים וחשובים מבחינה עולמית, אבל הם מוצגים באור מגוחך אבל לא ברמת המיצוב, אלא יותר ברמה של מספר ציני שלא מסוגל לקחת אותו ברצינות.
הניסיון להסביר מדי פעם לקורא כאילו הוא ילד מפגר את למה דברים מסויימים הם ככה, כשההסבר עצמו מסתכם ב"הם ככה כי הם ככה", הורגים את החשק לקרוא. באופן כללי יש תחושה שהמספר לא רוצה לספר את הסיפור ולא מובן למה הוא בכלל טורח, הוא לא באמת מספר מה קרה, הוא מותח כמה קווים בכלליות ו"תעזבו אותי בשקט". אין ממש טעם בדמות המספר הוציא כדי להכניס את הציניות וחוסר הרצון לספר את מה שקורה.
למעשה, הסיפור נעדר דמויות ממשיות, ישנן כמה דמיות קרטון שמופיעות לרגע ואז מושלכות הצידה.
המספר עצמו הוא הדמות היחידה שיש לה ממשות, אבל היא לא רוצה לספר על מה שקורה לה, היא מספרת על אירועים גדולים ממנה שהיא לא ממש רוצה להבין ולא ממש טורחת להסביר.
הרעיון שבבסיס הסיפור הוא סביר, וניתן לבנות ממנו סיפור מוצלח בהתאם למורשת של קישון, זה דורש מיצוב ושליטה יותר גבוהה בשפה והגדרת התרחשות קוהרניות יותר לפחות בצד הכותב.

הסיפור עשיר בקטעים שהם מטופשים מספיק כדי לגרום לעצור ולזרוק את הקורא מהחוץ. הרובוט יודע מה ההרכב הכימי בניסוח האנושי, אבל הוא לא יודע את השם. זה כל כך לא מסתדר, שזה באמת בולם את הסיפור באחת. מעבר לך, מספיק היה לעשות שיחת טלפון כדי לפתור את זה. אם אתה רוצה לעורר התרחשות, היה עדיף אם הוא היה מביא דוגמא.

הבעיה היא שהסיפור בונה משהו, בונה ומרחיב, ואז נותן לו להתמסמס.
עזוב כרגע את קלישות העלילה, העדר הדמויות וכו'. הסיפור עצמו לא מצליח להרים את עצמו, ניתן לבנות סיפורי עולם שיחזיקו את עצמם, אבל הסיפור הזה לא מצליח, אם בגלל העברה ואם בגלל העדר תוכן ברור.
מעבר לזה, בסופו של דבר התחושה שהסיפור משאיר היא "היי, עבדתי עליכם :-P", וזה לא משהו שמאוד לא מעורר תחושה אצל הקורא.

קצת נ"ב טכני
גבס הוא לא חומר מולקולרי אלא יוני, זה אומר שהוא לא יוצר מולקולות אלא סריגים. לכן הניסוח המדויק צריך להיות "הרכב כימי" ולא "הרכב מולקולרי".
הכמות שאתה מציין לא אמורה להיות משמעותית כל כך בהקשר הזה בהתחשב בשה שבשנה ^זורקים^ 4 מליון טון רק מתעשיית הבניין, היצור העולמי של גבס עמד בתחילת העשור על משהו כמו 100 מליון טון בשנה (לפי ה-USGS).
ויש יצורים שניזונים מגבס, הם מפיקים ממנו את הסולפט ומשתמשים בו כנוטריאנט.נערך 1 פעמים. עריכה אחרונה ב-02:45 21/08/2007 על ידי Ange noir.נושא נכתב על ידי נשלח
  גבס יותם נוי 06:36 20/08/2007
  אלבסטר או פצלת משי? Ange noir 02:41 21/08/2007
  Re: אלבסטר או פצלת משי? יואל 01:57 19/03/2009
  Re: גבס אלודאה 02:46 21/08/2007


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.