בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
תגובה מושקעת יותר
נכתב ע''י: na'ama (IP Logged)
תאריך: 06:50 28/12/2006

אתה רועי שכתב גם את הקבצן? איזה שיפור יפה בכתיבה. אני מקווה שיש גם שיפור בקבלת הביקורת. אל תעלב, אבל לא כל כך נעים לקרוא סיפור כל כך ארוך כמה פעמים, כדי לעזור לך לראות את נקודות הקושי ואז לקבל תגובה נזעמת.
אני לא מכירה אותך, ואין לי שום דבר נגדך. להיפך, אם היה לי לא הייתי טורחת להגיב.

ועכשיו לביקורת. הקריאות של הסיפור שלך השתפרה בצורה ניכרת מאוד. אתה מרגיש מה ההבדל כשיש פיסקאות? עדיין, אני חושבת שחלק מהפיסקאות ארוכות מדי. אולי כדאי לך לקרוא סיפורים אחרים מהפורום, למשל, שערי שמיים, שהוא סיפור קצר ולראות איך הוא כתב את הפיסקאות שלו.

אהבתי מאוד מאוד את הדיאלוגים שלך. (גם הם טובים יותר מאלו שבקבצן). הם אמיתיים וריאליים.

הערה טכנית. כדאי שהמכתבים שלה אליו יהיו בפרונט אחר ממה שכתוב בו כל הסיפור. אולי בפרונט מוטה. ב"חוקי הפורם" יש הסבר איך לעשות את זה.

שני דברים אחרונים.
1. מכיר את הביטוי "זרקור באפלה"? יש לך קצת יותר מדי זרקורים כאלה לאורך העלילה. אתה מחביא אותם כרמזים ואחר כך מתעלם מהם לחלוטין! לדוגמא: איש הפאזל אמר לו לא לישון. אם אתה נותן לזה משקל כל כך חזק בסיפור אתה חייב להתייחס אל זה בהמשך. אם לא, למה כתבת את זה?
דוגמא קטנה אחרת "ועוד שני חברים. שלו." למה זה חשוב לספר את זה? אתה לא מתייחס לזה בהמשך.
יש עוד כל מיני דוגמאות כאלה בסיפור. עוד אחת מאוד מפריעה היא הילד הפאזל שהוא פוגש ואומר לו שבהבמשך הוא יוכל לדבר, אבל זה לא קורה.

2. אחידות עלילתית. שוב אני חוזרת לנושא הפיסקאות. עשית את הבגרות בחיבור (סליחה אם אני מעליבה). כך בדיוק סיפור צריך להיות כתוב. בכל פיסקה רעיון מרכזי. זה גם יעשה לך סדר ברעיונות בסיפור. כי כרגע יש כמה מבולבלים. לדוגמא, היא נעלמת. הוא כמעט לא מתיחס לזה. לאחר זמן, מסופר שהוא מתגעגע אליה. דבר נוסף, היא בעקבות חתיכת הפאזל שלה מספרת לו על עולם טוב יותר ואף מצליחה להביא לשם את משפחתה. עדיין, אותו היא לא מצליחה להעביר לשם, למה?

יום טוב.

נושא נכתב על ידי נשלח
  איש הפאזל roy 16:42 26/12/2006
  Re: איש הפאזל roy 16:56 26/12/2006
  תגובה מהירה na'ama 07:32 27/12/2006
  Re: תגובה מהירה roy 06:12 28/12/2006
  תגובה מושקעת יותר na'ama 06:50 28/12/2006
  Re: תגובה מושקעת יותר roy 14:34 28/12/2006
  Re: תגובה מושקעת יותר רפאל 01:21 25/01/2007
  Re: תגובה מושקעת יותר roy 14:19 28/01/2007

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.