בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
ואו, איזו תגובה מושקעת. תודה!
נכתב ע''י: shif29 (IP Logged)
תאריך: 15:34 18/03/2006

ראשית, שמחה שאהבת.
שנית, הרעיון שלך מעניין מאוד, עניין הפיכת הזמן לגורם בסיפור, והתהליך שתיארת נראה נכון. לא חשבתי עליו כשכתבתי, זו לא אפשרות שפסלתי, כי הסיפור פשוט יצא, אבל כעת, אני חושבת על העניין.
הבעייה שלי היא כזו: סיפור החייזר לא מחזיק, לתחושתי, יותר מאותו אחה"צ בו הוא קורה...
ניסיתי לדמיין את ההצעה שלך, להכניס נשימה בסיפור, וככל שהרביתי לעסוק בחייזר ובילד ובזמן, התעבה הסיפור ונוספו פרטים והחייזר או שנדחק, או שהשתלט, כשהשתלט הוא עצבן אותי, וכשנדחק הפך כמעט מיותר.
סיפור הילד לאור החייזר לאורך זמן נראה לי בעייתי עקב כך, אבל אני עוד אחשוב על זה.

אלמנט המד"ב כאן הוא עדין מאוד. זה לא סיפור מד"בי "קלאסי" נדמה לי, ואני עדיין מנסה לפרש את משמעות הימצאות החייזר בסיפור.
אולי "דרך המוצא" שהוא לכאורה מציע, אולי הצורך המיידי שלו בעזרה. אולי נושא המצוקה באופן כללי.

הילד עצמו נמצא במצוקה מתמדת ברמה מסויימת. הוא מקבל את העובר עליו בלית ברירה, חי עם זה כמו שאומרים. גם אם לא מרוצה, זורם עם השינוי שחל בחייו ועם איבוד השליטה.
החייזר לעומתו דוחה מכל וכל את השינוי, ולא יכול לשרוד את אבדן השליטה. הוא חייב עזרה מיידית, והיחיד שמסוגל להבין אותו הוא הילד.
להבין, אבל במצבו - חסר שליטה על חייו בעצמו, לא לעזור.

אני חושבת שעל זה הסיפור. וחוששת שאם אפרוש אותו על זמן ארוך יותר, זה יאבד.
אולי אני טועה. מבטיחה עוד לחשוב ואשמח לשמוע את דעתך.

לגבי שאר ההערות.
חלקן כבר שיניתי, ניסיתי לטפל בסיום ואני עדיין חושבת על עניין ה"לא היה שקט" של הסוף, שהרגשתי בו בעצמי...
הכישרון המיוחד של הילד בא לידי ביטוי גם כשהוא עולה לגבעה ומקשיב, ובסוף...לא רציתי להכביד.

בכל אופן שוב, הרבה תודה.
אני תכף מפרסמת גרסה נוספת, חלק מהדברים שדיברת עליהם כבר מטופלים בה, נדמה לי. ובהמשך אפרסם בטח עוד.
מדהים כמה הסיפור הזה מעסיק אותי.

נושא נכתב על ידי נשלח
  מד"ב למתחילים shif29 01:43 09/03/2006
  הסיפור עם כמה תיקוני עריכה, עדיף שתקראו את המתוקן... shif29 01:57 09/03/2006
  המממ... נעם 13:26 18/03/2006
  ואו, איזו תגובה מושקעת. תודה! shif29 15:34 18/03/2006
  מפענח הרישרושים - גירסא נוספת shif29 15:40 18/03/2006
  כמה שאני חושב על זה יותר נעם 16:25 18/03/2006
  עוד דבר אחד נעם 16:38 18/03/2006
  שאלות shif29 15:36 19/03/2006

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.