בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
מאד מאד מעניין
נכתב ע''י: ג'יי האמיתית (IP Logged)
תאריך: 10:59 22/10/2005

בשביל תגובה מעמיקה יותר אני חייבת לקרוא שוב, ואני לא יודעת אם זה יקרה. אבל בשביל תגובה מהבטן, קריאה אחת מספיקה...

חשבתי שהעולם בסיפור מעניין. אהבתי את נושא הנבואות ושיטות הנבואה (קצת הזכיר את חולית - הנתיב המרכזי והצללים...). אהבתי את הטכנולוגיה שלנו (חשמל) במראה חדש, במבט של תקופה אחרת, וכל הסיפור שברקע על המלחמה הגרעינית שהיתה (? אם הבנתי כהלכה).

עלי לציין שלצערי הרב, אני לא מכירה מספיק את סיפורי התנ"ך כדי להבין משמעויות נוספות שאולי קיימות בסיפור.

אהבתי את הכתיבה שלך. אולי רק אתן לך רמז ואספר לך שמצאתי את עצמי מתחילה ממש להסחף, דווקא בקטע שבו המיקוד עובר אליו ואל שרה. וחשבתי שאולי הסיפור לקח אותך לשם בלי שתכננת, אבל בעצם, אין הצדקה שאותה תחושת "סחיפה" (ממש שקעתי לכמה דקות ולא שמתי לב לכך שאני קוראת) לא תתחיל מוקדם יותר.

לגבי הסוף, דווקא יפה... "דווקא" - כי סופים פתוחים ולא ברורים לפעמים יכולים לתת תחושה של רמייה כלשהי. אבל אני חושבת שכאן אין אותה. יש אולי תחושה של רמייה מסוג אחר... (ראה פיסקה הבאה).

לדעתי, אם יש לך אנרגיה, זמן, ודי כשרון ומוטיבציה, העולם הזה יכול להיות בסיס לספר או סיפור ארוך יותר. זאת טעימה, אבל יכולנו להקשר לכל דמות, שיהיו לה יותר מאפיינים, שיהיו יותר יחסים ביניהן, שיהיו יותר סיבוכים עלילתיים, שהמטרות יתקדמו לקראת הגשמה (מכונת השלום?) שהמלחמה תגבה מחירים (אבל בשביל שיהיו מחירים, צריך קודם שיהיו דברים שאנו כקוראים קשורים אליהם). אם ביכולתך לא רק לסמן עולם, מגניב כלל שיהיה, אלא באמת להביא אותו לחיים - זה עדיף. (אגב, קצת הזכיר לי את טיגאנה, טיגאנה בישראל הפוסט מודרנית מקראית).

נושא נכתב על ידי נשלח
  ציידי החשמל ג'ון בלו 07:32 27/08/2005
  מאד מאד מעניין ג'יי האמיתית 10:59 22/10/2005
  RE: ציידי החשמל איש בגלימה אפורה 06:48 11/01/2006

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.