בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
סקרנות
נכתב ע''י: alas (IP Logged)
תאריך: 15:41 06/06/2005

כיצד אבין את גנירם? למעלה, דרך אביו, נשק המחתרת היהודית המשמש כיום כראש ישיבה ברובע המוסלמי. או שמא הצידה דרך אחותו שבנצרים. או אחיו, המתגורר בגבעה שאפילו נוער הגבעות מהסס לטפס עליה. בסדיר, שהרי שלישייה שכמותינו יכולה להיווסד רק בסדיר. גנירם היה המאגיסט שלי. כיוון שהיה שמאלי מיקמתי אותו מימיני בסדר התנועה, כדי שאם יפלוט צרור לא יתפור אותי. בתרגיל פלוגה הסתקרנתי לראות עד היכן תגיע הצייתנות המושרשת בו. גנירם, חמש מטר מרחק ממני, התרעתי באיום שעה שנענו בשני טורים מקבילים סמוך לתעלת נ"ט. חמש מטר! רשפתי כשהשביל הוצר והתעלה ליחכה את רגליו. גנירם תמרן כלוליין כמה דקות עד ששמעתי את הבום! הבלתי נמנע כשהתגלגל לתעלה. הרגשתי כמו פרידריך הגדול המדגים את נאמנות חייליו בכך שהוא מורה להם להתאבד.

עדיין נותרו שני ערבים בחיים כשעצר לידינו הג'יפ של רכז הביטחון השוטף. ללא חיפזון יצא מהג'יפ, רחרח את הבשר השרוף, מנסה לגבש דעה.
"מסתדרים, בחורים?"
"בעזרת השם"
"צריכים משהו? עזרה? אוכל?"
"לא תודה, אנחנו בשופי. אולי דבר יחיד: מניין לערבית"
"בכבוד" הרב"ש שומר על הבעת פנים ניטרלית וגנירם זורק עוד בול עץ למדורה.

כיצד אבין את בן שלוש? אחיו שהיה בימ"מ נדקר למוות בירושלים. הוא היה צריך לירות, לא האמין שהערבי המשוגע יעז להתקרב. יומיים אחרי השבעה עזב בן שלוש את הבסיס שורק בלכתו שיר עליז. בצומת המיקי מאוס פתח באש על מספר כחול. שבע מחסניות ואף לא הרוג אחד, הסתלבטו עליו הכלואים האחרים. המכונית הראשונה שהגיעה למקום הייתה של הרופא של קריית ארבע, ברוך גולדשטיין, שהציל את חייהם של ארבעת הנוסעים. בן שלוש תמיד שואל אותי מדוע השארתי לו נשק אחרי הלוויה ואני מושך בכתפי, כיצד יבין את הסקרנות?

הערבי הלפני אחרון בקושי גונח. השמש עוד מעט תשקע. הסיור היומי שבן שלוש קורא לו אקספרס סלפית מתקרב. סדירים, כומתות שחורות.

"מסתדרים, גברים?" זה אותו סגן משנה מאתמול. הקשר שלו מסב את פניו מהמדורה.
"אתה רואה" עונה לו בן שלוש.
"צריכים משהו?" מבט חטוף בזירה הבהיר לו שאנחנו מסודרים היטב אבל הוא מהטיפוסים החייבים להפגין שליטה.
"אם יש לכם דיסק עם מוזיקה טובה, נמאס לי כבר מהבטהובן הזה." בן שלוש קרוע על קצינים אימפוטנטים.
"אולי סבלימינל והצל?" ממשיך הסג"מ לנסות לעזור ולא בפעם הראשונה עולה בי החשד שאני בעצם בצד הלא נכון.
האקספרס של סלפית ממשיך בדרכו דרך משחטת הרכב הענקית. האנטנה של הקשר ארוכה מידי, אני חושש שיתחשמל אם יעבור מתחת לקו מתח.

כיצד אבין את עצמי? הבנה עמוקה, גריקה, אם להשתמש בפועל מתוך כתבי היינלין. היינלין הבין משהו בנפש האדם, הוא קרא לתת זכות הצבעה רק ללוחמים לשעבר.
כיצד אשביע את סקרנותי? אני מתרכז בערבי האחרון. הוא מנסה להתחנן על חייו. ערבית גרונית, נואשת.
הגרזן פוגע בו באמצע המשפט, ישר בפנים, הלהב העבה מפלח לשניים את פיו הפתוח, משתיק אותו. עיניו מביטות בי ואז באופן בלתי רצוני מתגלגלות אל תוך ראשו, ואז בחזרה אליי ופתאום ידיו מנסות לאחוז בידית, אבל ההלם של המכה ניקז את כוחו. בהתחלה אין דם, גם לא קול, פרט לאדמה מתחת לרגליו, מרשרשת, נקרעת, דם מתחיל לזרום באיטיות מקצות הפה שלו קצת אחרי המכה הראשונה, וכשאני שולף את הגרזן כמעט תולש אותו מהאדמה - וחובט בו שוב בפנים מבקע אותם לרווחה, ידיו מפרפרות, דם ניתז החוצה בזרמים תאומים חומים ומכתים את מעיל הגשם שלי. הכול מלווה ברחשי שריקה נוראיים שמגיעים למעשה מהפצעים בגולגולת שלו שהעצמות והבשר בהם כבר לא מחוברים, ואז מגיע קול שנגרם על ידי אזור במוח שלו, שבגלל הלחץ פורץ החוצה, וורוד ובוהק דרך הפצעים בפנים. הוא נופל על הרצפה בייסורי גסיסה, פניו אפורים לגמרי ומגואלים בדם, חוץ מעין אחת, שממצמצת בלי שליטה ערבוביה מעוותת בצבע ורוד אדום של שיניים ובשר ועצם הלסת, לשונו תלויה מחוץ לפצע פתוח בצד הלחי שלו, מחוברת רק על ידי מה שנראה כמו חוט עבה וסגול. אני עומד שם, מחכה, בוהה בעוללות ידיי. עוברות חמש דקות עד שהוא מפסיק לנוע. עוד 30 עד שהוא מפסיק לדמם.

נהיה חשוך. גנירם נפרד בלחיצת יד מהוססת, הוא חוזר לאלון מורה. בן שלוש חוזר לגליל. לי אין לאן למהר. אני מוציא מהכיס מפוחית ומנעים לתנים ולערבים המתים את לילם.

השחר מפציע, אני עדיין סקרן.

נושא נכתב על ידי נשלח
  סקרנות alas 15:41 06/06/2005
  לצערינו זה (כבר) לא מד''ב שלום ואין 07:05 07/06/2005
  ygaHtwdFtVv Abdoulaye 01:45 10/10/2013
  fSFZJnzOoeYHA Devi 18:19 10/10/2013
  kUiurAdDCRHIvVMj Steve 05:34 12/10/2013
  DnXeDDjDumUqChKjO Madushanka 16:17 13/10/2013
  svIqNLBXaUKXfsJlcjWP Zayn 21:40 13/10/2013
  uwhZmkjLxxGKvu Minerva 08:48 05/03/2014

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.