בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
נחמד, אבל -
נכתב ע''י: shif29 (IP Logged)
תאריך: 15:50 26/11/2004

חסר לי משהו בפתיחה ומשהו בהמשך לפתיחה שהיא הסיפור.

סיפור כזה מסופר לרוב כתשובה לשאלה או לאור מקרה.
חסר לסיפור הזה הקשר רחב יותר.

מעבר לזה, חסרה התמקדות בחפץ אחד שעליו יסופר.

יש לך נטיה לכיוון האגדה, זה יופי, אבל אני חושבת שכדאי שתברר עוד טיפה את המתכונת של האגדה כדי לבסס לך תבנית סיפורית נכונה. אחת או שבע.

דוגמא: הבובה האהובה על ביתי הקטנה נשברה. והיא סרבה להינחם. אמרתי לה שזה דבר טוב ורק אז הסכימה להביט בי.
איך זה יכול להיות? שאלה.
ואז סיפרתי לה את סיפורו של הינשוף הלבן...

וכו'.

בהמשך, יכולה הילדה (אתה מבין שזו רק דוגמא נכון?) לתהות לגבי הבובה שלה. מן הסתם ביקר כאן הינשוף הלבן, אצלנו בבית! אבל מתי?
אולי כשישנת, אמרתי לה. כשכולנו ישנו. ודאי נכנס מחלון המטבח,
נכון, כי הוא תמיד פתוח! מיהרה להגיד.

והשאלות המתבקשות: ומה הוא עשה לפני זה? ואחר כך לאן הוא הולך? והיזכרות שלחברה טובה שלה נפל ספל והידית נשברה לו בדיוק לפני שבוע, וכל כך הרבה רעיונות ופרטים. אין לזה סוף, כי הרעיון - גדול.

ואולי, לסיום: הילדה מחליטה לשים פיתיון לינשוף הלבן, בובה חדשה ומושלמת, ממש ליד החלון, כדי לראות אותו מגיע.
היא נשארה ערה כל הלילה, זה היה קשה מאוד, סיפרה לי אחר כך. כל הזמן חשבתי שנרדמתי, ובגלל זה אני לא בטוחה בדיוק, שמעתי משק כנפיים, שמעתי צליל מוזר, וראיתי עיניים חכמות הכי חכמות שראיתי בחיים.
והינה. עמדנו שנינו ליד אדן החלון, שם הבובה ישובה הייתה, על רגל אחת.

זוכר את הדיירים מאחורי השעון? גם זה רעיון שאולי התחיל בשרבוט כמו זה שלך ותראה לאן זה הגיע.

אם תפתח ותוסיף ציורים יש לך פוטנציאל לסיפור ילדים קסום ומצליח.
רק לפתוח, לפרט..

בהצלחה....

נושא נכתב על ידי נשלח
  הינשוף הלבן גדעון באומהורן 13:57 26/11/2004
  נחמד, אבל - shif29 15:50 26/11/2004
  גדעון: NY 02:33 27/11/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.