בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
זה נורא נחמד, אבל זה לא סיפור
נכתב ע''י: יעל (IP Logged)
תאריך: 10:28 10/11/2004

זה מאמר שלקוח מספר היסטוריה שיכתב בשנת 2500 או משהו כזה.

החלק הסיפורי היחיד שלך מתרחש בפסקה האחרונה ונותן רושם שכל מה שקדם לה זה הקדמה לסיפור, ואז זה נגמר.

אני מציעה לך להתחיל את הסיפור מהפסקה האחרונה ולהמשיך הלאה - כשאתה משתמש ברקע שיצרת במאמר.
סיפור רצוי שיכלול את האלמנטים המסורתיים של התחלה, אמצע, סוף, עלילה, דמויות, מתחים בין הדמויות וכו'. נכון שזו לא חובה - אבל זה עובד, וברוב המקרים שמנסים להתחכם זה לא עובד.

עוד נקודה חשובה - הרעיון שהצגת הוא מאוד משומש. אין שום דבר חדשני בהצגת מסע בזמן כמשהו שגרתי שחיים איתו. נכתבו כבר כמה וכמה יצירות על אותו רעיון (בראשן, "קץ כלזמן" של אסימוב).
זו עוד סיבה שלא מספיק לפרוס בפנינו את הרעיון. אנחנו כנראה לא נתפעל ממנו. כדי לסחוט מאיתנו את מחיאות הכפיים (זה מה שכולם רוצים פה בשורה התחתונה) אתה צריך לתת לנו סיפור טוב.

ואני ממליצה לך לעיין ברשימת הקלישאות שהתפרסמה באתר.
כדאי גם לעיין בלקסיקון טרקי סיטי בערכים "מסלקות מידע", "אנגרית", "יש לי יש לי יש לי", "להמציא מחדש את הגלגל", "צ'ארלי ומפעל השוקולד", "עומס חזיתי" - במיוחד ובכל השאר כמובן להשכלה כללית.

בסך הכל יש לך רעיונות מאוד טובים - חלקם גם משעשעים - אבל הם פשוט לא משתלבים למשהו מעניין. לא מספיק לפרוס אותם בפנינו. צריך לעשות מהם סיפור.

נושא נכתב על ידי נשלח
  טרמינל מיכאל האפרתי 13:53 09/11/2004
  הערה מנהלתית: NY 17:01 09/11/2004
  זה נורא נחמד, אבל זה לא סיפור יעל 10:28 10/11/2004
  אני מסכים לחלוטין. NY 15:06 10/11/2004
  אני דוקא אהבתי שחר 06:28 12/11/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.