בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
RE: דיעה אישית
נכתב ע''י: רן מרקו (IP Logged)
תאריך: 16:30 14/10/2004

כתיבה מעניינת.
בכדי לכתוב את הביקורת, הייתי צריך לקרוא את הסיפור פעמיים.
שאלת מדוע לא קיבלת תגובות.
לדעתי זה מפני שהסיפור שלך (ואני חולק על העובדה שזה אכן סיפור) הוא מסובך, והפתיחה שלו יוצרת דחייה מסויימת מהמשך הקריאה. השיר המקוטע כבר על ההתחלה, וההמשך הגדוש, נותנים את ההרגשה שלקרוא את הסיפור הולכת להיות עבודה קשה. ומה לעשות - אנחנו קצת עצלנים! לדעתי אנשים התחילו לקרוא ופשוט וויתרו באמצע כשלא מצאו את הידיים והרגליים, וכך הרגישו שזה לא יהיה במקום לכתוב ביקורת.
אז נתחיל בדברים הטובים: יש לך יכולת מילולית גבוהה ואת מצליחה לשחק איתה באופן מרשים בכדי להעביר את התמונה (להוציא מעידות חוזרות שאותן פירט התפוח הגדול NY) אבל פה בדיוק נעוצה לדעתי גם החולשה הגדולה של הסיפור: הוא מורכב, רובו ככולו, משרשרת ארוכה של תמונות רצות, מה שמעניק לסיפור תחושה של וידאוקליפ. לכל אורך הסיפור לא התחברתי ריגשית לא לדמויות ולא לעלילה, מה שהותיר לי זמן להתרשם מסגנונך אומנם, אבל גם לזרוק מבט ימינה ללא הרף (אל סמן הגלילה) כדי לראות עוד כמה זמן נישאר עד שהקליפ יגמר. רוב האנשים יוותרו על המשך הקריאה במצב כזה, והעדר הפניות הוא כאמור העדות הטובה ביותר לכך.
ועכשיו על העלילה: המשחק של שילוב בין הזיות ויזואליות להבלחות מרובות מאגדות עם, אומנם מספק לך שלל תירוצים טובים להניע את הדמות הראשית הלאה, אבל היא הותירה שאלה פתוחה: למה את זקוקה להם כל כך? האם את חוששת לקחת את מושכות העלילה לידיך? קיבלתי את ההרגשה שאת מעדיפה לאייר תמונות קיימות ורעיונות של אנשים אחרים, תוך שאת משבצת בתוכם תמונות תלושות משלך, בתקווה שמתוך בליל הסיטואציות הנקודתיות תיצמח לה משמעות יש מאין, ומתוך שאת סומכת על יכולת הכתיבה הציורית שלך שתפיח בכל העסק חיים. ובכן, לא חשוב באיזו עטיפה את משתמשת - כאשר פותחים את האריזה, המתנה צריכה להיות מסעירה בהתאם.
ועכשיו על אומנות: (ובחלק הזה, יתכן שאני לגמרי מנותק מהמציאות - אבל הי!- זה פורום מדע בדיוני ופנטסיה, כך שזה כמעט מתחייב מעצמו. אז אל תכעסי אם אני טועה לגמרי) אופן כתיבת הסיפור וכן התגובה שלך לביקורות גרמו לי להרגיש שאת מתחבטת בשאלות של אמת אומנותית ובצורך של הקהל להתאים עצמו לכללים המשתנים ולגבולות המטושטשים של האומנות, ושהוא צריך לתת לך אשראי נרחב של מאמץ וזמן בזכות הגישה האומנותית שלך לכתיבה. זו מלחמה שקשה לנצח בה, ומי שלא נופל חלל לכל הפחות חוזר פצוע. את יכולה ללכת בדרך הקשה והבודדה הזו, או שאת יכולה להיות ערמומית וללמוד כיצד ליעל את האומנות שלך כך שגם תצליח לרתק את הקהל. סגנון הכתיבה שלך הוא אומנם מרתק, אבל זה מספיק לשלוש או ארבע פסקאות, אחרי זה צריך לכל הפחות עלילה, או פילוסופיה מרשימה וברורה. עדיף שניהם.
ועדיין- הסגנון שלך הוא כאמור מבטיח. אני חושב שכדי לייצר קו מחשבה אמיתי צריך לפחות שתי נקודות, אה?! אני באמת הייתי מעוניין לקרוא סיפור נוסף שלך אם ניתן. אם לא בא לך לפרסם כאן, אפילו אתן לך את האימייל שלי. מעניין אותי לראות מה עוד את עושה עם כישרון הכתיבה שלך.
דיעה אישית.

נושא נכתב על ידי נשלח
  קאי- The Lady and the Lion מישהי 03:58 06/10/2004
  סתם מתוך סקרנות... מישהי 09:25 14/10/2004
  תגובה נעם 13:57 14/10/2004
  RE: תגובה מישהי 14:14 14/10/2004
  אם כך, ניסוח אחר. ס''סתם. 16:13 14/10/2004
  RE: דיעה אישית רן מרקו 16:30 14/10/2004
  אוף טופיק. מרקו, תוכל לשלוח לי אי מייל? shif29 06:37 16/11/2004
  הערות: NY 14:46 14/10/2004
  RE: קאי- The Lady and the Lion shif29 15:34 14/10/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.