בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
משהו לא ברור
נכתב ע''י: חגי הלמן (IP Logged)
תאריך: 14:50 08/08/2004

לפי הפסקות הראשונות, כל השידור מתרחש אחרי התנגשות האסטרואיד, אולם אחר כך נדמה כאילו רוב המתח הוא סביב הפסקה: "תמונתו של הקריין התחלפה בתמונות בני אדם בארצות השונות...". לפני הפסקה הקריין מסביר שאין טעם בביזה, ושמי שרוצה מוזמן להתפלל, ואחריה הוא מרגיע. מה גם שהפסקה הזו מתמקדת בהתנהגות של אנשים לפני סוף העולם.

מבחינת רעיונות, הסיפור הזה לא מציג רעיונות חדשים. אסטרואיד מפתיע ומתקרב. פוליטיקאים מתווכחים בכדה"א. זה סיפור טוב, אך יש תחושה שהוא כבר נעשה.

אופן הדיבור של הקריין שוטף מדי. לא רק כי הוא צריך להיות מבולבל, אלא פשוט כי הוא מוצא מה להגיד מתי ש*אין*. תחשוב על קריינות בזמן פיגוע: הקריינים חוזרים על דברים, שואלים שאלות טיפשיות, מושכים זמן. נכון, אם היית כותב קריינות ריאליסטית לא היה סיפור, או לפחות סיפור מעניין. לכן יש בכל מקרה בעיה בסיפור העלילה דרך מסכת הטלוויזיה. גם התיאורים הם תיאורים של תסריט ולא של סיפור. מתואר פשוט מה קרה, בלי רגש. חסר הפן האנושי, שהיה עושה את הסיפור לחזק יותר.

חסר גם דבר נוסף. זו הביקורת העיקרית על הסיפור: חסר *קונפליקט*, דילמה, מתח. מספרים לנו על מתח של מישהו אחר. זה בונה תיאור, לא סיפור. אנחנו יודעים מראש מה יקרה, ואיך זה יקרה ("נס", פחות או יותר).

ושלוש הערות לסיום:
1. טילי החלל. רמז קטן לכך שהסיפור מתרחש בעתיד. למה זה רלוונטי? נגד מי אנחנו נלחמים בחלל? למה טלוויזיה? לא השתכללנו? וחוץ מזה, זה מרמז על כך שהשמדת כדה"א היא לא השמדת האנושות. זה מחליש את הטרגדיה. את הסופיות המוחלטת.
2. "ניטרל את כוח המשיכה". זה לא נשמע אמין מספיק, גם עבור מי שמבין למה הכוונה. עדיף "כוח המשיכה לא השפיע על גוף שנע כל-כך מהר."
3. הסוף נחמד, אך אני לא בטוח שהוא ראוי לסטטוס של כותרת.נושא נכתב על ידי נשלח
  מחר השמש תאחר מעט יעקב שקד 05:48 08/08/2004
  משהו לא ברור חגי הלמן 14:50 08/08/2004
  מה חדש? אנ-אלפא 14:52 08/08/2004
  אה? מייק 01:59 09/08/2004


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.