בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
כבר הערתי למישהו לא מזמן
נכתב ע''י: מייק (IP Logged)
תאריך: 05:51 27/07/2004

שלפי עומס הפרטים הלא הגיוני בתחילת הסיפור אפשר לראות שאין למחבר מושג מה בעצם קורה בעולם שלו.

אתה כותב בהתחלה כי המערכת הותקנה בכל המוקדים האפשריים: בתי ספר, צבא, אוניברסיטאות וכו' כדי לאתר את המועמדים, ואז מתאר את אורי שנבחר בגיל 30 להיות דמות צללים לאחר שהיה תלמיד מצטיין, קצין בסיירת וסטודנט מצטיין. עכשיו תסביר לי למה המערכת המיוחדת שהותקנה בכל המוסדות האפשריים פיספסה את אורי בהיותו תלמיד ואחר כך פיספסה אותו בהיותו קצין והצליחה לתפוס אותו רק בגיל 30 לאחר שהיה סטודנט? אם כך, לא יותר פשוט להתקין את המערכת המיוחדת רק באוניברסיטה?

ישנה כמובן אפשרות שהמערכת המיוחדת (אגב, מה הופך אותה למיוחדת? היא מאתרת שמות של אנשים מצטיינים?) רק מסמנת תלמידים מצטיינים להמשך מעקב על-ידי המערכת המיוחדת שעוקבת אחרי קצינים מצטיינים שמסמנת אותם להמשך מעקב וסינון על ידי המערכת המיוחדת שעוקבת אחרי סטודנטים מצטיינים. במקרה כזה, המערכת פשוט מגוחכת. כבר היום יש מערכת לא כל כך מיוחדת שמאתרת תלמידי בתי ספר מצטיינים, שולחת אותם ללימודים באוניברסיטה ואז מגייסת אותם לתפקידים חיוניים בצבא (תלפיות זו רק דוגמה אחת). אם היית מתאר מערכת כזו, שמאתרת תלמידים ומאותו רגע מכשירה אותם לתפקיד - ניחא. זה היה הגיוני וסביר. אבל לתאר מערכת "מיוחדת" שממתינה בפסיביות לכך שתלמיד מצטיין יבשיל לתפקיד זה לא רציני.

המשך הסיפור מחדד את הבעייה שאין לך מושג מה קורה שם. אתה כותב שגם למקביליהם של הישראלים מארצות אחרות היו צללים. הצללים הישראלים עברו אימונים מפרכים של השב"כ (למה, אגב?) עכשיו, אתה מצפה שנאמין שהצל הכי מוצלח שהפלסטינאים הצליחו למצוא לראיס לא יודע אנגלית? אפילו הראיס עצמו יודע אנגלית. ניחא.

אתה כותב שהחיסול היה מתבצע ב"דרך לא דרך" על-ידי חוליה וטררארם, אבל מצד שני כותב שאורי פחד שמוחמד יחסל אותו אישית? רגע. צללים יכולים לחסל אחד את השני? למה? ומה קורה לדמות שהם הצל שלה?

אבל הכי חשוב - בהנחה שהם באמת היו "המוח והכוח" מאחורי גדולי האומה, מה קרה למי שהיה הצל של נתניהו לאחר שהוא הפסיד בבחירות לברק? למה היה צריך להחליף אותו? למה צריך להחליף את ראש ממשלת הצללים לאחר שראש הממשלה ה"בובה" התחלף? לא חראם על כל ההשקעה והאימונים?

ולבסוף - הרעיון שראש הממשלה (או צילו) צריך להיות סטודנט מצטיין וקצין מצטיין הינו אווילי לחלוטין. מוח אנליטי ויכולת טקטית גבוהה (שזה מה שיש לקצין מצטיין בגיל 25) אינם ערובה להצלחה מדינית. גם אם במציאות לא הפנימו את זה, אני מצפה מסופר מד"ב שלא יפול לקלישאות המופרכות של המציאות האפורה.נושא נכתב על ידי נשלח
  הצל רונן 01:58 27/07/2004
  זה לא סיפור. NY 04:01 27/07/2004
  כבר הערתי למישהו לא מזמן מייק 05:51 27/07/2004
  RE: הצל - שאלה נוספת... רונן 21:29 27/07/2004
  בעיקרון כן, במעשי לא. מייק 22:40 27/07/2004
  RE: תודה מקרב לב !!!... רונן 23:25 27/07/2004
  רונן, רעיון בלבד לא מספיק. NY 01:42 28/07/2004


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.