בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
הערות והצעות
נכתב ע''י: NY (IP Logged)
תאריך: 02:12 16/07/2004

לסיפור יש, לדעתי, שתי בעיות עיקריות. האחת היא חוסר גיבוש ופיתוח של הרעיון. יש חברים דמיוניים שהם, במובן מסוים, אמיתיים, ואז אחד מהם נלחם בשני, הטוב מנצח (באמצעות שרשרת עלבונות שאינם קשורים לשום דבר מיוחד) וזהו. השניה היא הטכניקה והסגנון.
ראשית, עליך לגשת לרעיון, לגבש ולפתח אותו.
לגבש: מה סיבת קיומם של אותם חברים דמיוניים? ליתר דיוק - מה הסיבה לקשר המוזר שלהם עם בני האדם? ומדוע הם חופשיים לאחר מכן לחיות את "חייהם", או מה שזה לא יהיה? מדוע הם לא מתים/נמוגים מיד כשחדל הילד להאמין בהם? אתה לא חייב לכתוב את כל התשובות בסיפור, אבל אתה צריך *לדעת* אותן, כדי לגרום לגיבורים שלך להתנהג בעקביות, מה שלא קורה בסיפור כפי שהוא כרגע.
לפתח: אם יש קיום כלשהו לחברים דמיוניים, הרי שיש לכך השלכות מסוימות. למשל: חבר דמיוני מרושע יכול לסחוט אדם מסוים, כיוון שהוא יודע את כל סודותיו הכמוסים ביותר. נניח. או מגיפה של חברים דמיוניים שחוזרים ורוצים לנקום. או לעזור - אבל בדרכם שלהם. או אלף ואחד דברים אחרים.
באשר לטכניקה ולסגנון:
1. יש לך מספר בגוף ראשון שהוא גם יודע-כל (ראה "נקודת השקפה מתגלצ'ת" בלקסיקון טרקי סיטי). לא טוב. מילא רוית - אם הוא היה החבר הדמיוני שלה, אולי הוא יודע מה היא חושבת, אבל מאיפה המספר יודע מה בני חושב? גם אם יש סיבה (ואין), זה לא נראה טוב.
2. בקשר הדוק לסעיף הקודם - אתה נוטה לספר המון ולהראות מעט מדי. כשאתה משכתב את הסיפור (אם תבחר לעשות זאת), נסה לכתוב אותו, בתור תרגיל, ללא כל תיאור שהוא. זאת אומרת: בלי "היא נבהלה", "נראה לה מעט מוזר" וכו', בלי סיבות לכל דבר ("נבהלה כי היתה מרוכזת...", "מכיוון שזה היה" וכו'), בלי שום דבר מהסוג הזה. את כל הדברים האלה העבר לקורא *רק* בדיאלוג, אבל לא כפשוטו. כלומר - אסור לרוית להגיד "אני פוחדת" ואסור לספר שהיא פוחדת. מותר לה לומר משהו שיראה שהיא פוחדת, ומותר לה לעשות משהו שיראה שהיא פוחדת. דוגמה לכך אפשר למצוא בתחילת השיחה הטלפונית בין בני לרוית: אתה כותב דיאלוג שמראה לקורא בדיוק מה רוית חושבת *בלי להגיד זאת במפורש* (ואז אתה מקלקל זאת עם "היא ויתרה על הקצאת כינוי לבני" וכו'). במילים אחרות - אתה יכול לעשות את זה.
3. מעט בסימני קריאה. הכלל כאן הוא: Take only what you need to survive. בכל מקרה, *לעולם* אל תשתמש ביותר מסימן קריאה (או שאלה) אחד.
4. לאיש הרע קוראים "בני" או "דני"? תחליט. במילים אחרות: קרא את הסיפור שלך כמה פעמים לפני שאתה שולח, ונכש מתוכו טעויות שכאלה.נושא נכתב על ידי נשלח
  רעות שכזו באר שבעס לוקוס 04:45 15/07/2004
  הערות והצעות NY 02:12 16/07/2004
  RE: הערות והצעות באר שבעס לוקוס 06:49 17/07/2004
  RE: הערות והצעות comet girl 04:34 18/07/2004
  RE: הערות והצעות באר שבעס לוקוס 10:42 20/07/2004


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.