בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
נחמד
נכתב ע''י: יעל (IP Logged)
תאריך: 07:51 27/06/2004

הנה הבעיות ששמתי לב אליהן:

1. אין מספיק הזדהות עם איש הזאב ועם יוליה. אתה מכניס אותם כבדרך אגב, ופשוט לא מספק מספיק מידע בהתחלה כדי שנוכל לפתח איתם הזדהות. מעצם העובדה שמדובר בקרקס, עדיין לא ברור מי הם בדיוק, מה הם עושים שם, אם הם חופשיים או שהם שם בעל כורחם. יוליה היא נערה, ועם זאת בכלוב?
אין מספיק מידע *ברור* כדי שהקורא יוכל לפתח הזדהות. חבל, כי הסוף מאוד חזק, אבל הוא מתפספס כי לא הצלחתי להגיע למצב שיהיה לי אכפת מהדמויות.
אני לא מכירה מספיק את יוליה ואת בוריס כדי להתאבל עליהם או לפחות כדי להיות "בצד שלהם" בסוף הסיפור.

2. הסיטואציה שגורמת לבוריס לנוע בלי השגחה לעבר ילד קטן לא ברורה. ממש לא הבנתי מה גרם לכלבים בעלי שש הרגליים להשתולל, לא ברור למה העלו יצור מסוכן לבמה כשיש בלאגן, הסיטואציה פשוט לא ברורה מספיק, כדי שתחושת האסון הממשמש ובא כשבוריס מתקרב לילד תהיה חזקה.

3. מתקשר לסעיף 1. הייתי צריכה לקרוא עוד פעם כדי להבין שבוריס חיסל את יוליה. משום מה הרושם הראשוני שהיה לי שהיא התאבדה אחרי שהוא נהרג. שוב, כדי שזה יזעזע אנחנו צריכים להיות עוד יותר מודעים לקשר בין בוריס ליוליה, אנחנו צריכים להרגיש אותו, ואנחנו גם צריכים להיות מודעים לאפשרות שזה יקרה.

לדעתי נקודת התורפה שלך היא קוצר היריעה. לא נתת לעצמך מספיק זמן כדי לפתח את הדמויות. אתה צריך לבנות עלילה כזו שתאפשר לך לבנות את המתח הדרוש. הקורא צריך להכיר את הדמויות מספיק כדי לנסות לנחש את המהלכים שלהן (רצוי שלא בהצלחה), וההתנהגות שלהן צריכה להיות מבוססת על התנסויות קודמות.

בהצלחה.

נושא נכתב על ידי נשלח
  גבירותיי ורבותיי! אביב 10:20 25/06/2004
  נחמד יעל 07:51 27/06/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.