בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
כתבתי אתמול תגובה ארוכה והיא נמחקה. אוף!
נכתב ע''י: NY (IP Logged)
תאריך: 01:06 23/06/2004

הבעיה העיקרית של הסיפור היא חוסר הגיון. הדמויות מתנהגות כפי שנוח למחבר ולא כמתבקש מהסיטואציה, וזו עצמה מעוצבת באופן הנוח למחבר ולא באופן הגיוני. דוגמאות:
א. גילוי חייזרים, והעולם שותק, ושני מדענים יוצמכים מנהלים את המחקר ללא כל אמצעי זהירות ובידוד משמעותיים.
ב. החייזרים, למרות היותם יוזמי הקשר, לא מביאים בחשבון אפשרות של אי הבנה ותוקפים את המדענים.
ג. שני היוצמכים הורגים חייזרים והעולם שותק (וה*בוסים* שלהם שותקים - מדהים!)
בקיצור - אתה לא יכול להקריב את ההגיון על מזבח המסר (החביב, אגב), ובייחוד לא בסיפור מדע בדיוני. אתה צריך לבנות את הסיטואציה באופן הגיוני, כי אחרת האמינות נפגעת והסיפור יורד ביגון שאולה.
ד. ההנחה שלך, שיש במנהגי המין של יצורים חייזריים משהו משותף לאלה של בני האדם, עד כדי כך שמדענים יכולים להסיק מהם מסקנות לגבי רגשותיהם של אותם חייזרים, הנה לא הגיונית באופן חריג.

פרט לכך:
א. שמות הגיבורים - מדוע ולמה? הסיפור נותן הרגשה אמריקאית קלה (אליזבת, המעבורת), אבל אז מה עושה שם "סלע"? "סלע" ו"אליזבת" כה לא מתאימים זה לזה עד כי הדבר דורש הסבר - או שינוי.
ב. המילה "יכל" לא קיימת בשפה העברית. צורת העבר של "יכול" היא "יכול". כמו כן ניתן להשתמש ב"היה יכול".
ג. הקפד על מיקום נכון של פסיקים ועל מבנה משפטים. המשפט הראשון שלך, למשל, מסורבל וארוך מדי, וכולל כמות מוגזמת של מידות ומשקלות. חבל.
ד. גם חיבור חצאי משפטים שאינם קשורים לא גורם לי להתלהבות מיוחדת. דוגמה לכך היא המשפט הראשון בפסקה המתחילה ב"סלע סיים לקרוא את הדו"ח". מה עוד שאם הוא סיים לקרוא את הדו"ח, מדוע אתה מביא מיד לאחר מכן את תוכן הדו"ח? טסק טסק טסק...
ה. אל תתן לגיבוריך להגיד דברים שלגביהם הם ברורים מאליהם: "ברור לי שהם מנסים לתקשר! אבל בדיוק כמוך" וכו'.

זהו להיום. אם ההודעה הזו נמחקת גם היא, אני יורה במישהו.

נושא נכתב על ידי נשלח
  את המסע הזה צריך לערוך רק פעם אחת טרי רוז 12:40 20/06/2004
  כתבתי אתמול תגובה ארוכה והיא נמחקה. אוף! NY 01:06 23/06/2004
  רות, שכתוב[[ל''ת]] טרי רוז 08:38 23/06/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.