בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
להלן רשימת מכולת:
נכתב ע''י: NY (IP Logged)
תאריך: 01:53 16/06/2004

א. רעיון - למרבה הצער כבר נעשה בו שימוש בצורות שונות, והסיפור הנ"ל לא מחדש דבר.
ב. עלילה - מתומצתת מדי, וכולה תפורה כדי להציג את הרעיון ולא שום דבר מלבדו. כיוון שהרעיון הנ"ל לא חדש ואינו מוצג בצורה המחדשת משהו, הרי שאני, כקורא, נשאר עם טעם של החמצה.
ג. הומור - בהנחה שהיה כאן נסיון בכתיבה הומוריסטית, הרי שמופרכותו הבסיסית של הסיפור אינה גדולה מספיק כדי להפכו למשעשע ממש, אך הנה גדולה מדי מכדי לתת לו כל נופך רציני שהוא. לכן הוא נופל בין הכסאות, ושוב - תחושת החמצה אצל הקורא.
ד. הגיבור מתנהג באופן לא עקבי, כזה שנוח מאד למחבר הסיפור אך לא מעורר כל אמון אצל הקורא.
ה. הסיפור עובר בחטף מתיאור מתמשך של זמן ומקום מסוים לתיאור פעולות כללי וקופצני הנפרש על פני שנים. כתוצאה מכך הוא מאבד מיקוד.

ולסיום, כמה הערות טכניות:
א. בדיאלוג, עבור שורה בכל פעם בה מתחלף הדובר. כלומר, את הדיאלוג הראשון בסיפורך צריך לכתוב כך:
"...הנקודה שלי היא שברגע שתחשוב חיובי הכל יהיה חיובי."
"זה טפשי," ענה רמי. "אם בן אדם קרוב אלי נפטר, שום דבר חיובי לא יעלה לי בראש."
"נכון שאתה תהיה עצוב," ענתה יעל, "אך אתה יכול"...
וכו'.
ב. פעלים בגוף ראשון זמן עתיד מתחילים באות א', לא י'. כלומר: אני *אתן* (ולא "יתן"), אני *אצא* (ולא "יצא") וכו'.
ג. מספרים יש לכתוב במילים, לא בספרות. כלומר: "תוך חמש שנים הוא הפך להיות ראש ממשלה" (ולא "תוך 5 שנים"), "תוספת של ארבע-מאות ש"ח", וכו'.
ד. פיסוק בדיאלוג: ראה קישור (רד למטה בדף עד הכותרת "שימוש בסימני פיסוק" ואז קרא).
ה. לעולם אל תשתמש ביותר מסימן קריאה אחד ברצף. לעולם. כנ"ל סימן שאלה.
ו. אני ממליץ לקרוא את כללי הפורום שלנו, ואת המאמרים המחכימים המקושרים מהם. אל כללי הפורום תוכל להגיע על ידי לחיצה על הקישור הגדול המהבהב בראש עמוד זה.

ברוך הבא לפורום, ובהצלחה בסיפוריך הבאים!

נושא נכתב על ידי נשלח
  עולם מושלם יואב המגניב 01:24 16/06/2004
  להלן רשימת מכולת: NY 01:53 16/06/2004
  פריט אחד מרשימת המכולת... -unאלפא 05:17 16/06/2004
  יש חריגים, כמובן, NY 05:24 16/06/2004
  ובאותו עניין -unאלפא 18:13 16/06/2004
  אפשר כך או כך, NY 00:28 17/06/2004
  RE: להלן רשימת מכולת: יואב המגניב 22:44 16/06/2004
  כמה תשובות: NY 02:41 17/06/2004
  רק הערה אחת מייק 02:51 16/06/2004
  RE: רק הערה אחת יואב המגניב 22:46 16/06/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.