בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
זה סיפור מעניין
נכתב ע''י: יעל (IP Logged)
תאריך: 10:23 15/06/2004

לדעתי כדאי לך להוריד את הפסקה הראשונה. היא לא תורמת כלום - חוץ מציון העובדה שלא מדובר בכדור הארץ? מה זה משנה כן או לא?

בסך הכל לא ברור אם הילד אנושי או לדי אנושי. הפסקה לא עוזרת כדי לתרום להבנה אם זה זה או זה או משהו אחר בכלל, אבל היא כן מגלה לנו את הסוף כבר בהתחלה.
הפסקה השניה בהחלט חזקה מספיק בשביל להיות תחילת הסיפור - בעוד הראשונה דווקא לא.

חוץ מזה, השפה בהחלט משאירה רושם של ילד בן שבע או שמונה. זה שכנע. אהבתי את הצורה שבה זה היה כתוב.

מה שכן הציק לי קצת זה שנראה כאילו זו פתיחה של סיפור יותר גדול. הסיפור עובר את השלב שבו ילד דבק בחבר הדמיוני שלו - עד שמסתבר שזה חבר אמיתי. זה לא רעיון שמחזיק סיפור שלם. היתה חסרה לי קצת יותר העמקה של הנושא, ההשלכות שלו אחרי ההשתלטות.
אם כוחותיו של הילד כל כך גדולים, אולי אפשר להשתמש בהם נגד הפולשים? האם לדי דואג לנטרל את הסכנה הזו? איך מגיבים ההורים של הילד?

חסר לי קצת ההמשך.

וניטפוק אפשרי - חשתי באיזה חור בתיאוריה. מן הסתם לפולשים יש תורת מיפוי שלמה. למה לדי צריך "משואה אנושית"? מה מפריע לו לטוס בחזרה לכוחות שלו ולהורות להם את הדרך?
חסר לי הסבר למה צריך בכלל להשתמש בילד. מובן שאם יש הסבר כזה, הילד לא יודע אותו - ולכן חסר לי כל כך ההמשך.
אם אין הסבר, אז... לדעתי צריך להיות בשביל ההגיון הפנימי של הסיפור.

נושא נכתב על ידי נשלח
  חבר לעת צרה. Sherlock 03:04 15/06/2004
  זה סיפור מעניין יעל 10:23 15/06/2004
  תודה Sherlock 00:04 16/06/2004
  בקשר לחור בתיאוריה יעל 03:29 16/06/2004
  RE: בקשר לחור בתיאוריה Sherlock 09:09 16/06/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.