בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
אני חושב שאתה צודק ברוב העניינים
נכתב ע''י: Sherlock (IP Logged)
תאריך: 22:49 17/05/2004

היי נעם,
קודם כל תודה על הביקורת המושקעת ומאירת העיניים.

הסיפור באמת קצת ארוך, אני התכוונתי לכתוב נובלה.
יש לי בעיה עם סיפורים קצרים, אם אתה מכניס לתוכם כל מיני תיאורים אתה מפספס, הכל צריך להיות חד, אסור לבזבז ולהפליג בתיאורים.
בסיפור הזה רציתי להכניס יותר תיאורים גרפיים ( קרן השמש בהתחלה ) לשדר אווירה ( הישיבה בספריה ותחושת המחנק) ולכן הוא התארך מעט.

הבחירה בקיבוץ- הממ . . נניח שרעיון הקיבוץ כפי שנתפס בשנות ה40 וה50 של המאה הקודמת היה תופס, זו הייתה ממש מיני-מדינה טוטאליטארית ( מחליטים באסיפה מי הולך ללמוד ומה וכו') אני פשוט השתעשתי ברעיון.
בנוסף הקיבוץ הוא שם, הוא יישות ובסיפור אין חובה לקשר את הקיבוץ לקיבוצים כפי שאנו מכירים.

לגבי אבא ואמא- נכון זה לא משרת את הסיפור, מראש חשבתי להוסיף חלק לסיפור בו עמיר מצליח להתחבר לקבוצת אינדיוידום ולמי שמרכז את הפעילות פונים בשם אבא ( זה היה מעריך את הסיפור, מה דעתך?)
בפועל השארתי את הפסקה כדי להעצים את אוירת הניכור.

לגבי הכשלים הלוגיים- מטרת השתלים היא לצמצם את המרחק בין האנשים עד שייסתגלו לחיות בקבוצה. כאמור עלמה הרגה את ניית'ן אבל מי אמר שהשתל שלו הפסיק לפעול, היא ממשיכה להסתובב עם השתל בכיס ושום מערכת ניטור לא עולה על זה.
אולי זה משהו שהקיבוץ לקח בחשבון, איזשהו סוג של ברירה טבעית.

מי אמר שעלמה רוצה להיות לבד? היא רוצה לברוח וחושבת שהשאר יעכבו אותה.

מעבר לזה, האם הסיפור זרם?
האם האורך פגם בקריאה?
והעיקר, תגיד אתה נהנית ממנו?

ממש תודה על הביקורת, אני בהחלט מתכוון לשכתב ולשלוח מחדש ( וכמו כולם יש לי סטוק של סיפורים שמחכים לשכתוב).
תודה מראש
מיכאל

נושא נכתב על ידי נשלח
  בדד Sherlock 01:35 11/05/2004
  קודם כל, נעם 13:45 17/05/2004
  אני חושב שאתה צודק ברוב העניינים Sherlock 22:49 17/05/2004
  לפי דעתי, נעם 09:11 18/05/2004
  ושוב פעם אתה צודק Sherlock 09:34 18/05/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.