בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
שלומות
נכתב ע''י: נעם (IP Logged)
תאריך: 09:54 24/04/2004

וברוך הבא.

יש כמה דברים שהייתי משנה בסיפור שלך:

קודם כל, התיאורים בסיפור מתחלקים לשניים, או תיאורים של סביבה/מקומות או של התנהגות. נתחיל מהשני. אל תגיד לי איך הדמויות מתנהגות, ספר לי איך הן מתנהגות. למשל, במקום להגיד לי שהחבורה מדברת על בנות, אפשר לכתוב את השיחה (וככה גם להרוויח העמקה של הדמויות). לגבי תיאורים של מקומות הבעיה הפוכה, אין מספיק. תיאורים כמו בפיסקה הראשונה, שיש כמה עצים וגבעות, לא מספיקים בשביל לצייר לי תמונה של הסביבה. עוד פרטים לדוגמא יכולים להיות: האם יש דשא או שהאיזור כולו מסולע? האם יש ציפורים או בעלי חיים אחרים? גם דימויי הוא דרך טובה לתאר טבע.

דבר שני, הייתי משנה את נקודת המבט של הסיפור. במקום לכתוב מה סברטקס (שם לא מוצלח, דרך-אגב) עושה, חושב וכו', למה לא לספר את הסיפור בתור סברטקס?

חלק שלישי ואחרון, יש בעיה מסויימת בשפה של הדיאלוגים. שים לב למשפט הבא שכתבת:

"התמזל מזלך, אכן היא בבית!"

קרא אותו בקול רם. מתי בפעם האחרונה שמעת מישהו מתבטא כך? אני ממליץ לך לקרוא את הדיאלוגים שלך בקול רם. יש מספר מקומות בטקסט שהשפה הופכת למליצית. בדוגמא, אפשר היה לכתוב משהו כמו: "במקרה היא בבית," או "יש לך מזל, היא בדיוק חזרה עכשיו." ותמיד יש את התשובה הקלאסית: "כן".

זה הכל לבינתיים, אני מחכה לראות את הגרסא הבאה. :-)

נושא נכתב על ידי נשלח
  זמן לשינוי אריה 00:24 24/04/2004
  שלומות נעם 09:54 24/04/2004
  סליחה, אבל מה ספקולטיבי פה? NY 00:06 26/04/2004
  RE: סליחה, אבל מה ספקולטיבי פה? זה לא לגמרי נכון... 07:41 26/04/2004
  אני חוזר: קרא בבקשה את כללי הפורום. NY 08:01 26/04/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.