בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
אפשר, לדעתי, לפתח יותר.
נכתב ע''י: NY (IP Logged)
תאריך: 05:22 06/01/2004

הסיטואציה המוצגת לנו בסיפור מאולצת למדי. אם שיכפלו את יונתן מהגיבור המקורי, הרי שהוא צריך להיות דומה לו יותר בהתנהגותו (אתה יכול לעשות מזה מטעמים - הוא מנסה, נניח, להתחיל עם הבחורה ולהשוויץ בפניה באופן שיחשוף את אופיו האמיתי ואת ההתרחשויות האמיתיות), וגם לא סביר שישימו אותו לשמור על פסל: אתה לא מבזבז תותח על משימה שאפשר לבצע עם אקדח.
גם נפילת הפסל לא מזהירה. אני מציע לך לנסות למצוא תרחיש אחר, שבו יונתן יוכל להפגין גם מאיזה חומר הוא קורץ (לטוב ולרע) גם במעשים, לא רק בדיבורים. אולי, למשל, חללית-מלחמה שבה יש אזכורים ליונתן בכל פינה, מערכת הכריזה משתמשת בקולו המקורי, גשר הפיקוד מכיל תמונה ענקית שלו וכו'. זה יכול ליצור סיטואציות משעשעות. בכלל, אתה יכול להשתמש ברעיון הבסיסי ליצירת סיפור מפותח (ומצחיק!) בהרבה. ההצעות שהובאו כאן הן, כמובן, רק דוגמה.

אני לא עוסק בשאלה עד כמה הגיוני מעבר הזכרון מיונתן אחד לכפילו - היא פשוט לא קשורה למהות הסיפור. עם זאת, אני בטוח שיש קוראים שלא יוותרו על כך... ;-)

שתי הערות טקסטואליות קלילות:
"הפסל ניצב שם" וכו': אני מציע - "הפסל, עשרה מטרים של פלדה נוצצת, ניצב באמצע המדשאה המטופחת." (פחות מסורבל, ובלי ה"שם" המיותר.)
"גרסא" - כיום נהוג לכתוב, בסיום המילים "גרסה", "קופסה", "דוגמה" ודומותיהן, ה' ולא א'.

נושא נכתב על ידי נשלח
  מעשה אבות רז מנסה את כוחו 07:03 05/01/2004
  אפשר, לדעתי, לפתח יותר. NY 05:22 06/01/2004
  רשמתי לפני. תודה. רז 05:37 06/01/2004
  צודק חלקית טרי רוז 11:04 06/01/2004
  יש לי אולי תשובה לעניין השתיקה יעל 14:19 23/01/2004
  סיפור חמוד comet girl 03:16 21/01/2004
  מצחיק. מאוד אהבתי יעל 14:21 23/01/2004

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.