בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
יש בעיות
נכתב ע''י: יעל (IP Logged)
תאריך: 13:12 28/12/2003

1. הסיפור זקוק לעריכה דחופה. יש המון משפטים מיותרים, כמו אותו הסבר בסוגריים על ההבדלה, או כל הקטע על ליל הסדר בבית של ליאת - לא תורם כלום לעלילה. עבור על הסיפור ביסודיות והשמט כל משפט שלא תורם לעלילה. (אתה יכול לעשות את זה עם פונקציה של "הסתר" או עם סימון שינויים. לא חייבים למחוק). אחר כך עבור שוב. אם הורדת יותר מדי, החזר. הפעולה הזו תקצר את הסיפור ותסייע למיקוד של הקוראים. כמו שציינו לפני, ההתחלה די מייגעת ומייאשת. רק לקראת הסוף זה הופך למעניין.

2. אדם דתי באמת לא ינשק אשה נידה. הוא אפילו לא יגע בה. זה ממש צרם לי.

3. איך הגיבורים שלך יודעים איפה הר סיני המקראי? אף אחד לא יודע את זה בימינו, ולא ציינת שנתגלו איזשהם ממצאים מרעישים המוודאים את מקומו במדויק.

4. משהו לא הסתדר לי במערכת היחסים של הגיבורים שלך. זה ברור שיותם וורדית מאוד מאוד אוהבים אחד את השני. יש זוגות מעורבים גם היום, כשכל אחד מבני הזוג מתפשר על משהו. אם יותם מוכן לוותר על דבר מהותי כמו מנהגי הנידה (ראה סעיף 2), אז אני ממש לא רואה בעיה ביחסים שלהם. מה שהפריע לי זה שהם אפילו לא שקלו את זה. הכל מאוד דיכוטומי - אתה לא תחזור בשאלה ואני לא אחזור בתשובה אז שוברים את הכלים. הם לא מנסים לדון בצורה בוגרת על פשרות, וזה מפריע - בייחוד מכיוון שהם מתוארים כשאנשים מבריקים ואינטליגנטיים.
באותו נושא - ורדית אף פעם לא עשתה ליל סדר? כמעט כל החילונים עורכים סדר בליל פסח (לפחות עד החלק של שולחן עורך). גם אם היא בין היהודים הבודדים בישראל שלא עושים את זה, היא אף פעם לא הוזמנה לחברים? לא עשתה סדר בצבא? לא היתה לה שום הזדמנות בשלושים שנות חייה להשתתף בליל הסדר? ממש לא סביר.

5. הייתי מצפה לאיזה הליך של בחינה קצת יותר רציני מאותה חקירת רצח. המבחן הראשון שעולה בדעתי הוא כמובן ביצוע סדרה של פעולות מצולמות, ואז לתת למחשב לנתח את מצב העניינים, ולראות אם מתקבלת תמונה זהה למה שהוקלט בזמן אמת. אם כן, אפשר להמשיך לסדרת בחינות לפי סרטים וצילומי חדשות בשידור חי. אם לא, הרי שיש איזו סטיה וזו תלך ותגדל ככל שיחזרו אחורה. אתה לא מתייחס לזה בכלל בסיפור, ולדעתי זה דורש התייחסות. זה עניין מאוד מהותי בעולם שבנית בסיפור.
מדענים רציניים עושים דברים בצורה מבוקרת עם אבטחת איכות (ולא שהמתכנתת תוכל לשתול כל מיני תמונות באין מפריע), ואם הם לא רציניים אז אף אחד לא יתן להם לשחק עם ציוד כזה יקר. הם די חפיפניקיים המדענים שלך וזה לא צריך להיות כך.

6. הסוף. סתמי מדי לטעמי. אז ליאת פברקה את התמונות? מה זה אומר? איך זה משפיע עלינו?
אני לא מצליחה לראות איך הסיפור מסתיים בנקודה הזו. אני מצפה שכמה דקות אחרי שיותם יוצא, הוא יחזור ויגש לבחון את התגלית המרעישה: צלחת מעופפת בתקופת המקרא! יש שם איזה ציוד אור קולי. בתקופת המקרא! אתה יודע מה זה אומר? אני לא, אבל אתה צריך לדעת. זה פותח אין ספור אפשרויות ליותם הסקרן (כולל אותה אפשרות של זיוף), אבל הוא עסוק באבל שלו. הוא הרי היה חייב לצפות את האפשרות שמעמד הר סיני לא התרחש בדיוק כמו שמתואר, ואני פשוט לא רואה איך ההלם גורם לו לא לשים לב לכל שאר האפשרויות. זה לא מסתדר. זה לא האדם שהמדינה מפקידה בידיו את האחריות לדבר כל כך גורלי כמו מכונה שרואה את העבר.
לבד מכך, פשוט לא ברור לי בכלל מה רצית לומר בסיפור. הסוף הסתמי מוחק כל מסר שאולי יכול היה לעבור מהסיפור הזה.

למרות כל מה שכתבתי, רואים שהשקעת עבודה רבה ובהחלט לקראת הסוף לקחת את הסיפור שלך למחוזות מעניינים. דרושה עוד הרבה עבודה, אבל אני חושבת שבסופו של דבר זה יכול להיות סיפור נהדר.
מאחר שאתה חדש פה, אני אדגיש: *אל תקח את ההערות שלי באופן קשה!* הצבעתי על דברים שהפריעו לי בקריאה, וטיפול בהם יכול לדעתי לשפר את הסיפור. המטרה שלי היא לעזור לך לשפר את הסיפור. טרחתי וכתבתי כזו תגובה ארוכה כי הפגנת פה כשרון כתיבה ולדעתי אתה מסוגל לשפר את הסיפור עד כדי כך שהוא יעבור את משוכת הלקטורים של אספמיה.

בהצלחה!

נושא נכתב על ידי נשלח
  מתן תורה שמוליק שטרן 14:34 24/12/2003
  לקח לי הרבה זמן לקרוא ג'יי האמיתית 06:57 25/12/2003
  גם אני בתהיות גל 00:36 26/12/2003
  יש בעיות יעל 13:12 28/12/2003
  RE: יש בעיות שמוליק שטרן 22:22 29/12/2003
  אני מקווה לראות גירסה מתוקנת יעל 05:42 30/12/2003
  בהחלט יש בעיות. NY 04:56 29/12/2003
  RE: בהחלט יש בעיות. שמוליק שטרן 22:33 29/12/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.