בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
RE: שליחות יום א'
נכתב ע''י: comet girl (IP Logged)
תאריך: 04:10 31/12/2003

1. קודם כל, אם אתה ממקם את תחילת סיפורך במקום אמיתי, קרי ב"ש, אתה צריך לדייק בפרטים. אין שום בניין אוניברסיטאי שיושב מול תחנה של 369. לדעתי אתה מתכוון למרכז מורים (בניין עגול עם עמודים שיושב על הכביש הראשי ויש לו קפה אינטרנט). אם זהו אכן המצב למה הגיבור שלך הולך חצי שעה ברגל לתחנה מרכזית ולא לקמפוס מסביב לפינה (שבדרך כלל עמוס אנשים, או לבית חלוים מאחוריו, גם יש שם אנשים 24 שעות ביממה. ולמה ללכת עד לתחנה ולא לעצור בקניון? סה"כ הסיפור עם החייזרים יכול להתרחש גם באחד משני המקומות הקרובים יותר: למשל: "הוא התיישב בייאוש על הדשא בקמפוס הריק כשלפתע.."

2. לגיבור שלך לא מפריע שההורים או האחים שלו נעלמו, אפילו לא ברמה של "מטריד אותו"? זה בנאדם ערכי אשר חברות היא לו ערך עליון? צורם מאוד בעיני.

3. כל השתלשלות הרגשות העוברות על הגיבור בהתחלה, רגע הוא מופתע, רגע הוא לא מופתע, כשקוראסון נדבק למדף בנחישות לא מפריע לו בכלל אבל רגע אחרי הוא מבוהל עד מוות מזה שהוא מרחף. המעברים הרגשיים האלה לא אמינים. גם ההנחה שלו בהתחלה שהוא לא בסכנה, מוזרה. כולם נעלמו וזה לא עלול להיות מסוכן?

4. בנוסף, למה שהאנשים יעברו עם בגדיהם אבל בלי התיקים? מה, החייזרים עברו על שישה מיליארד שני אדם והפרידו "זה מעיל על הכתפיים, זה תיק על הכתף תשאיר אותו פה". הגיוני שכל דבר שנגע בהם היה עובר יחד איתם, או שהם עוברים עירומים. ובאופן עקרוני, להזיז עולם שלם כדי למצוא בנאדם אחד.. זה נראה די מופרך שיש להם את הטכנולוגיה הזו והם לא יכולים לאתר אותו.

5. באופן כללי יש צורך מאוד גדול למקד את הסיפור. ההתחלה נורא מעניינת ומסקרנת והפלאשבק הפתאומי באמצע המתח רק גורע. כל הקטע של העיר הריקה והחייזרים יפה ומותח וצריך לתת לו דגש, ולצמצם את המחשבות של הגיבור. את כל הסיפור על אילת הזה אפשר להזיז (אם אתה לא רוצה להיפרד ממנו לחלוטין) לקטע שאחרי סוף השיחה עם החייזרים. העובדה שיש לו זמן לחשוב כי הוא הולך חצי שעה ברגל לתחנה מרכזית לא אומר שגם לקוראים יש עכשיו זמן לזה. גם נראה לי שכל הסיפור על אילת לא כל כך חשוב. ואפשר לקצר שם הרבה. באופן כללי הסיפור יכול להיות הרבה יותר זורם אם הוא יהיה קצר יותר, ובלי פירוט מיותר (את מי זה מעניין שהוא נשאר ביציאה? למה צריך גם מגדת עצידות וגם חייזרים שיגידו לו שהוא מיוחד).

אשמח לקרוא את הגרסה החדשה. זה סיפור עם הרבה פוטנציאל.נושא נכתב על ידי נשלח
  שליחות יום א' מיכאל אלצופין 06:04 19/12/2003
  יש עם הסיפור הזה כמה בעיות גל 07:17 23/12/2003
  RE: יש עם הסיפור הזה כמה בעיות מיכאל אלצופין 09:30 26/12/2003
  ובכל זאת טרי רוז 21:25 27/12/2003
  RE: שליחות יום א' comet girl 04:10 31/12/2003


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.