בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
ובכל זאת
נכתב ע''י: טרי רוז (IP Logged)
תאריך: 21:25 27/12/2003

מבחינת שפת הדיבור, אם השפה היתה רק בגדר מקשה אז ניחא, כל אחד ומה שהוא מביא מהבית, אבל ישנם מקומות בהן הרמה הלשונית קופצת משפת צהל עילגת לביטויים שאין להם שום סיבה להופיע במשפט.

הדוגמא הטובה ביותר היתה במשפט - "זה היה כשהרס"ר האוכל חינם מצא בחדרי בצבא מספר כדורים זרוקים ונתן לצוות סמלים שעתיים ביציאה קבל עם ועדה."

מוזר לקרוא את הביטויים אוכל חינם וקבל עם ועדה באותו משפט, זה מציג את הדמות שלך בתור מישהי שמנסה לדבר גבוה ולא מצליח לה, וחוץ מזה התרגום של סוף המשפט אם אינני טועה הוא "נתן לצוות סמלים שעתיים ביציאה לפני כולם" מה שנשמע קצת לא במקום כיוון שבכל מקרה אני מניח שהחבר'ה בבסיס תמיד יודעים מי קיבל שעתיים כי הם רואים שלא יוצאים ביחד עם כולם הביתה.

"כבר צריך להכניס מחסנית כי מישהו בטח כבר יבוא להרוג אותך." - אם כבר משלב לשוני גבוה עד עד הסוף לאורך כל הסיפור, כלומר המשפט אמור היה לצאת משהו בסגנון "מישהו לבטח יקום להורגך."

איפשו בסיפור קיים המשפט "איזה סרט לעזעזל" (צריך להיות לעזאזל)

כמו כן המשפט "וגון עורם הזכיר לעפר" לא ברור

במקום אחר כתבת "חשבתי על כך והעלתי השערה - זה אולי קשור בכך שבחודש הקרוב אהיה בבסיס אחר?" - אם היית משמיט את החלק הראשון (חשבתי על כך... השערה) לא היית גורע בדבר מההבנה של הקורא ואפילו היית מוסיף לזרימה של הסיפור.

פררר
בסופו של דבר הרעיון חביב, אבל כדאי לקרוא את הסיפור שוב ושוב ולשכתב חלקים שלא נשמעים טוב.

אני ממליץ לעבוד על הבדלי שפה ודיבור של הדמויות השונות, כולם מדברים בשפה גבוהה והאמת נראה לי קצת מוזר שחובש קרבי מדבר ככה, למרות שזה יכול להיות הגיוני, אבל לקורא הרבה יותר נוח לקרוא כשהחובש והחייזרים מדברים שונה אחד מהשני, וכן למספר יש את השפה המיוחדת לו. אם אתה באמת מדבר ככה וזה היה הנסיון שלך לדבר ברמה גבוהה פחות, אני ממליץ שירים של הדורבנים (אני רציני לגמרי) לקבל קצת צ'חצ'חיות ארץ ישראלית.

אם אתה מתעקש על הקטע של מגדת העתידות (או בסיפוריך לעתיד בכל מקרה), המעבר אליה היה מאולץ מאוד, ונראה כאילו הדמות לא שמה לב שמגדת העתידות נבאה לה שמשהו כזה הולך לקרות. משפט קטן בסגנון "עכשיו כשאני חושב על זה, הכל מסתדר" יכול לפתור את הבעיה.

לילה טוז והמשך צפייה מהנה

נושא נכתב על ידי נשלח
  שליחות יום א' מיכאל אלצופין 06:04 19/12/2003
  יש עם הסיפור הזה כמה בעיות גל 07:17 23/12/2003
  RE: יש עם הסיפור הזה כמה בעיות מיכאל אלצופין 09:30 26/12/2003
  ובכל זאת טרי רוז 21:25 27/12/2003
  RE: שליחות יום א' comet girl 04:10 31/12/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.