בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
בכל זאת, קצת ביקורת.
נכתב ע''י: וינסנט (IP Logged)
תאריך: 03:46 10/10/2003

קיויתי ש-NY יעשה את המצווה הזאת ויעיר כמה הערות קונקרטיות על ה"סיפור". הוא לא. האמת, אני לא יכול להאשים אותו. אבל כדי שלא תספוג רק את הקטילות הטוטאליות ותוכל להנות מכמה קטילות עניניות, אני אעיר על הסיפור. לא כי הסיפור כל כך טוב, אלה כי השפה הבלתי-עילגת שלך מראה על פוטנציאל מסוים.

1. אתה כותב סיפור, לא שירה. אם אתה רוצה לכתוב כתיבה סימבולית, גרנדיוזית, מלאה בציטוטים והפניות אסוציאטיביות - כתוב שירה! כנראה שיש לך כשרון לזה. אבל אם אתה כותב סיפור, במיוחד סיפור מד"ב, יש להקפיד על כתיבה בהירה ומובנת, גם על חשבון השמטת דימוי או שניים. הכתיבה העמוסה והטעונה לעייפה בסמלים ואסוציאציות הופכת את הסיפור לבלתי-קריא. בקושי רב צלחתי אותו, תוך כדי דילוג על שורות. תשמיט, להבא, את השמות רבי-המשמעות והחלומות הפרוידיאניים. תשים במקומם מוטיבים יותר עדינים. הקורא האינטיליגנטי רק יהנה מכך. "הראה, אל תסביר".

2. אתה מורח הלצה על פני סיפור שלם, תוך כדי שימוש בטריק זול - גילוי לקורא שיש משהו מאד מאד נורא בסוף, אבל בלי לגלות לו מה. אחרי שתי פסקאות, זה נמאס. מה גם, שאתה מתאר את הדבר הנורא בצורה מאד מפורשת - "המשפט". המשפט קיים כאובייקט גראפי רק בראשך - לא בראשו של הקורא! אל "תדחוף" אותו לשם - הראה, אל תסביר...

3. באמת גועל נפש. מרוב תיאורי גועל לא רואים את הסיפור...

4. אם אתה כבר חייב לכתוב סיפור-פואנטה, מצא פואנטה יותר מוצלחת, וקצר אותו לחצי.

נושא נכתב על ידי נשלח
  שבר אהבה בחזקת מינוס אחד רקדנית אקזוטית 15:55 02/10/2003
  קודם כל, איפה אזהרת ''למבוגרים בלבד''? גל 02:57 04/10/2003
  אלמלא הייתי במצב רוח מפויס משהו, NY 05:33 04/10/2003
  תודה על הטיפ רקדנית אקזוטית 09:32 04/10/2003
  גם אני תהיתי.[[ל''ת]] NY 11:30 04/10/2003
  בכל זאת, קצת ביקורת. וינסנט 03:46 10/10/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.