בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
תיקון
נכתב ע''י: עינת (IP Logged)
תאריך: 18:45 04/10/2003

טוב, כבר העירו לי על השורות בפורום הכותבים של תפוז, וגם פרסמתי שם תיקון, אבל שכחתי לפרסם אותו כאן. בכל אופן, תודה לכם על קבלת הפנים הנעימה ועל ההערות. אני מודעת לזה שהסיפור הוא יותר סקיצה מאשר סיפור ממשי, אבל רציתי לקבל פידבק עליו לפני שארחיב אותו יותר. אני לא רואה סיבה לפרסם את התיקון הראשוני של שבירת השורות בדיאלוג כרגע, כי זה לא העניין המהותי ואני מעדיפה לנסות להרחיב ולמקד את הסיפור לפני שאפרסם משהו.

באשר לחוסר המציאותיות: מדובר בסיפור 'עתיד קרוב'. אני משערת שטכנולוגיה כמו זו המתוארת בסיפור תהיה זמינה תוך עשורים מעטים. ואני משערת שעד אז יהיה שיפור בחומרי ההרדמה. מלבד זאת, ניתוח כזה יבוצע בהרדמה מקומית (אולי עם חומרי טשטוש) ולא בהרדמה כללית, מהסיבה הפשוטה שהרופא צריך לוודא שהוא מוצא את מרכז הראייה ולא פוגע במרכזים שכנים במוח ואת זה אפשר לוודא רק באמצעות תקשורת עם החולה. וגם: אין חיתוך לתוך העצם בהשתלת העיניים עצמה. מדובר בעיקר באיחוי העין החדשה עם עצב הראייה ועם כלי הדם, בניגוד לחור בגולגולת שנקדח לצורך הזרקת תאי גזע לשיקום מרכז הראייה, ועליו הרופא אמר שצריך להשאיר את התחבושת. וכשהטכנולוגיה מגיעה לשלב שניתן בקלות לגדל איברים מורכבים כמו העין, איחוי של חתכים ברקמה הרכה במהירות גבוהה צריך להיות עניין פשוט למדי. מדובר ביישום בסיסי יותר של הזרקת חומרים מעודדי חלוקת תאים, או אפילו תוספת של תאי רקמה באזור החתך לחתכים גדולים במיוחד. כיוון שמדובר בעין, אין כאלה.

העין החדשה של מאיר מתחילה לשדר תמונות למוח מיד - אבל התמונות מטושטשות בהתחלה עד שמרכז הראיה משתקם, יותר מפריעות מאשר מועילות, וגם כתבתי את זה. לכן אין "תוצאות חיוביות" פלאיות.

מכל מקום, זו עוד אינדיקציה שאני צריכה להרחיב יותר את הסיפור ולכלול בו יותר פרטים על מהות הטיפול.

נושא נכתב על ידי נשלח
  מאור עיניים עינת 10:27 02/10/2003
  כתוב לא רע, אבל NY 15:07 02/10/2003
  אני מסכים עם ניר לגבי הפשטנות. בנוסף - גל 03:10 04/10/2003
  תיקון עינת 18:45 04/10/2003
  אמינות החלק הרפואי יולי 09:26 05/10/2003
  RE: אמינות החלק הרפואי עינת 09:31 05/10/2003
  אם כן, כמה הערות נוספות גל 06:17 06/10/2003
  תשובה טכנית למדיי עינת 13:23 06/10/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.