בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
RE: סגנון לא רע ודמות מעניינת,
נכתב ע''י: ב. (IP Logged)
תאריך: 17:26 02/10/2003

קודם כל, אני מסכים איתך שהסיפור לא מושלם ושיש כאן אפשרות למשהו מעבר.

אנסה זאת לענות על השאלות שלך. יש כאן שימוש בהמון אלמנטים מהמיתולוגיה הערבית, ובעיקר השימוש בג'ין - אותו מסדר שדים, שהשאיטן הוא השני במעלה בין שורותיו. הג'ין הם דמויי אדם, יכולים להתרבות עם בני אדם, וזה בעצם מה שקרה כאן, ולכן יש לילדה את הכוחות המיוחסים להם: יכולת לגרימת מחלות, תאונות, וכדומה, לכל אדם שגרם להם נזק, אם במתכוון ואם לא. הג'ין הם יצורים נקמניים ואצל הילדה הכוח הזה בא לכדי מימוש על-ידי אותו שיר ארס. הסיפור רומז די חזק לכך שהיא בעצם גרמה למותו של עלי - האב החורג. אביה האמיתי, שאיטן, כבר דרש אותה מזמן, והוא מפעיל מרחוק את כוחותיו דרכיה, הוא מופיע בחלומותיה והוא זה שמלמד אותה איך להשתחרר מעל עולו של עלי - באמצעות השיר. הנסיעה לשדה התעופה אמנם לא מוסברת במאה אחוז, אבל כיוונתי לכך שהן חוזרות לארץ מולדתה של האם, ולשאיטן. לגבי כל השאר, זה נותר עלום ולפרשנות הקורא.

שנית, הסיפור שבתוך הסיפור פשוט יצא כך... מין חשבון נפש לקראת שינוי גדול, פיזי ולא פיזי, שהדמויות האלה עומדות לעבור. הורים הרבה פעמים נוטים לחזור ולספר את אותם סיפורי ילדות ששמענו כבר וכולנו מכירים, לכן אני לא בטוח שאני מסכים שזה פוגע באמינות. אבל אולי יש בזה משהו.

אם יש לך רעיונות יותר קונקרטיים וספציפיים לגבי שיפור המבנה, ופיתוח העלילה (כי בהחלט יכול להיות שלא הצלחתי להעביר במאה אחוז את כל מה שניסיתי ותיארתי בתגובה הזאת) אני אשמח מאוד לשמוע, וכמובן שאשתדל לקחת את הפוינטרים וליישם אותם בטיוטה הבאה של הסיפור.

נושא נכתב על ידי נשלח
  שיר ארס ב. 06:31 02/10/2003
  סגנון לא רע ודמות מעניינת, NY 13:58 02/10/2003
  RE: סגנון לא רע ודמות מעניינת, ב. 17:26 02/10/2003
  ובכן, NY 00:40 03/10/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.