בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
זה מתחיל טוב
נכתב ע''י: יעל (IP Logged)
תאריך: 12:26 21/07/2003

עד שליש הסיפור בערך זה אפילו מעניין. אבל אחר כך היתה ציפיה ברורה ששתי העלילות יתמזגו באיזשהו אופן (להרגשתי היה צריך להיות אופן פנטסטי/מד"בי - הסבר מיד), וזה דבר שלא קרה. גם בסוף. המיזוג בסוף הוא מלאכותי מאוד וגם מיותר לחלוטין בשלב בו הוא מגיע.

גם ה"פנטסיה" שבאה פתאום בסוף, כשאנחנו מבינים שהחזאי לא חוזה כלום אלא קובע את מזג האויר נראית מאוד מאולצת ולא קשורה לסיפור עצמו. (דרך אגב, אם זו היתה אמורה להיות הפתעה, זה נכשל בגדול, כי ניחשתי את זה כבר בהתחלה). נראה כאילו עשית את זה רק כדי שתוכל להרוג את כולם בסוף בצורה מאוד דרמטית. אז מה שיצא זה שזה נראה מאולץ, והדרמה מתמסמסת לגמרי.

מדוע היתה לי ציפיה להתמזגות העלילות (בצורה פנטסטית)?
א. שם הסיפור מתייחס אך ורק לעלילה אחת, בעוד שהשניה היא זו בה פותח הסיפור, וזו שחורצת את הגורל של כולם (המהפך הנפשי שעובר על פולי לא מזיז לאף אחד אם כולם מתים).
ב. סגנון הדיאלוג של פולי ואוגוסטינה כל כך שונה מסגנון הדיאלוג של החזאי וחברתו, עד שהיתה תחושה שפולי ואוגוסטינה בכלל לא חיים בעולם הזה ו/או בתקופה הזו. בשלב מסוים אפילו היתה לי תחושה ארטילאית כזו שפולי ואוגוסטינה הם בכלל זוג פיות או מלאכים שעומדים להתערב בחייהם של החזאי וחברתו.
ג. כן מרגישים את הקונטרסט העמוק בין מערכת היחסים של פולי ואוגוסטינה לבין מערכת היחסים של החזאי וחברתו. לכן, ציפיתי שבשלב מסוים תהיה השפעה הדדית. זה לא קרה.

כל אלה גרמו לי לאכזבה מהסיפור עוד לפני שהוא נגמר. בערך באמצע הבנתי שהדברים לא עומדים להתחבר, ובבת אחת הסיפור הפסיק להיות מעניין. ראיתי לאן כל כיוון עלילה הולך, ולא נותר לי אלא לקרוא עד הסוף כדי שאני אוכל לכתוב ביקורת (אילולא זה, הייתי נעצרת בשלב ההוא).

עוד הערה, יש לך שליטה נהדרת בשפה. חבל שאתה מבזבז אותה על תיאורים מעצבנים שלא תורמים לסיפור דבר (כן, בדיוק אלה שאלכסנדר התלהב מהם. לי הם גרמו לחרוק שיניים).

ולסיום, השאלה הכי חשובה מבחינתי - מה קרה לחתול של פולי? אני מאוד מקוה שהוא לא נשרף עם הצריף... איך יכולת לשכוח את החתול בצריף? איך פולי יכול היה לעזוב אותו וללכת לגור בבית אחר? בתור הבעלים הגאה של חתול - אני מוחה!

נושא נכתב על ידי נשלח
  פולי ואוגוסטינה משמידים ראיות חתול תעלול 10:48 12/07/2003
  כרגיל, הדבר הזה סובל NY 03:39 13/07/2003
  כמו אף פעם, הדבר הזה נהנה. חתול תעלול 10:55 13/07/2003
  לנמק? NY 01:51 15/07/2003
  העם לא פה, הוא עסוק. חתול תעלול 05:21 15/07/2003
  קול העם אלכסנדר 06:42 15/07/2003
  אולי השכלתי הרחבה בעוכרי, NY 07:37 15/07/2003
  RE: אולי השכלתי הרחבה בעוכרי, אלכסנדר 07:45 15/07/2003
  Ignorence is a bliss חתול תעלול 08:47 15/07/2003
  אחד הדברים שמחבר חייב לדעת לעשות, NY 01:46 16/07/2003
  זה מתחיל טוב יעל 12:26 21/07/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.