בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
האם אנשים שונים יודעים להגיב?
נכתב ע''י: יעל (IP Logged)
תאריך: 11:16 27/06/2003

במקרה, אני הייתי זו שהפנתה את תשומת ליבו של גיא לעובדה שפורסם פה תסריט, כי הוא איש מקצוע בתחום זה. עשיתי את זה כי לי אין מושג בכלל כיצד שופטים איכות של תסריט.

אני יכולה אולי להעביר ביקורת על המוצר המוגמר (דהיינו, הסרט), אבל לא על התסריט בפני עצמו. אני פשוט לא יודעת למה להתייחס, לא יודעת איך לכמת את מה שאני רואה - ולכן העדפתי לא להגיב בכלל מאשר לומר משהו שלא תוכל להשתמש בו או שיהיה מטופש ומופרך.

בכל אופן, נראה לי שהמסר שגיא מנסה להעביר לך הוא שהבחירה במדיום של היצירה (סיפור, שיר, מחזה, תסריט ועוד) לא צריכה להיות "בא לי" אלא משהו עם משמעות. הוא מנסה להגיד לך (לדעתי) שאם אתה כותב תסריט אז צריך להיות בו משהו שאי אפשר להעביר בפרוזה, אחרת אין שום סיבה להציג אותו כתסריט שהוא פחות קריא מאשר סיפור.

כל הכבוד שהרמת את הכפפה וניסית לכתוב תסריט. זה מבורך, וזה בהחלט קולע למטרות הפורום. אבל השאלה היא האם אתה רוצה שהתסריט יהיה טוב? אם כן, אני ממליצה לנהל עם גיא דיאלוג, כי הוא - להבדיל ממני - איש מקצוע בתחום הזה. הוא בהחלט מנסה לנהל איתך דיאלוג - "למה דווקא תסריט" נראית לי שאלת מפתח.

נושא נכתב על ידי נשלח
  ''רכיבים'' - תסריט קצרצר אלכסנדר 09:46 26/06/2003
  שלום אלכסנדר גיא 02:02 27/06/2003
  הייתי נוטה יותר לקבל את ביקורתך אילו... אלכסנדר 02:40 27/06/2003
  קודם כל, גיא 06:47 27/06/2003
  מהי ההצדקה לעשות את זה כתסריט? אלכסנדר 10:37 27/06/2003
  האם אנשים שונים יודעים להגיב? יעל 11:16 27/06/2003
  לא יודע מ'תה רוצה, קיבלת פידבק מועיל מאד NY 11:18 27/06/2003
  ביקורת עידית 03:06 28/06/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.