בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
קודם כל,
נכתב ע''י: גיא (IP Logged)
תאריך: 06:47 27/06/2003

אני לא יודע למה ביקורת מנומקת ממני תדרבן אותך ללכת ולקרוא ספרי תיאוריה טובים על כתיבה. נראה לי שעצם הרצון שלך לכתוב ולהשתפר הוא זה שצריך לעשות את זה.

דבר שני. אני חוזר ושואל: מהי ההצדקה לעשות את זה כתסריט ולא כסיפור? אני מצטער, על זה אני לא יכול לספק דוגמאות, אני יכול רק לשאול.

ובקשר לדיאלוגים שלך. אני לא יכול להדגים לך מה עשית לא נכון, אני לא יכול להדגים לך איך *צריך* לכתוב טקסט לשחקנים, כי את זה צריך *לראות*. בתור בן אדם שכתב תסריטים, שביים, שעבד עם שחקנים, אתה פשוט תצטרך להאמין לי שכתיבה לקולנוע היא לא אותו דבר כמו כתיבה בפרוזה. המסקנה הזאת נראית לי ברורה מאליה. בפרוזה, מה שיש לך על הדף זה מה שיש לך. בפרוזה, אתה כותב עם מלים. בתסריט אתה כותב עם שחקנים, אתה כותב עם תמונות ועם סאונד. זה לגמרי אחרת. זה. לגמרי. אחרת. אגיד פעם שלישית: זה לגמרי אחרת. רוצה הדגמה? תצטרך לקבל הדגמה חיה. למה? כי מה שקורה לטקסט כשאומרים אותו צריך *לראות*. קיימות טכניקות, קיימות דרכים לכתוב, אפשר לקבל נסיון. אבל צריך לצאת וללמוד מאנשים שיש להם מה ללמד.

בא לך לכתוב תסריטים? בכיף.
אתה צריך שאני אשכנע אותך שזה משהו ש*אפשר* ואפילו *צריך* ללמוד? אני מצטער, גם זה נראה לי ברור מאליו. ואם נראה לך שלא צריך, אני לא אתאמץ לשכנע אותך.

ובכל זאת אדגים משהו. אבקש ממך לעשות ניסוי. קח את הטקסט שכתבת, במקום צורת התסריט, פשוט תכניס כל שורה בין " לבין ". את כל תיאורי 'המצלמה מראה לנו X' תחליף בשורת תיאור, ותראה שהסיפור נראה בדיוק אותו דבר. ולכן אשאל בפעם השלישית: מהי ההצדקה לעשות את זה כתסריט ולא כסיפור?

נושא נכתב על ידי נשלח
  ''רכיבים'' - תסריט קצרצר אלכסנדר 09:46 26/06/2003
  שלום אלכסנדר גיא 02:02 27/06/2003
  הייתי נוטה יותר לקבל את ביקורתך אילו... אלכסנדר 02:40 27/06/2003
  קודם כל, גיא 06:47 27/06/2003
  מהי ההצדקה לעשות את זה כתסריט? אלכסנדר 10:37 27/06/2003
  האם אנשים שונים יודעים להגיב? יעל 11:16 27/06/2003
  לא יודע מ'תה רוצה, קיבלת פידבק מועיל מאד NY 11:18 27/06/2003
  ביקורת עידית 03:06 28/06/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.