בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
הבעיה העיקרית של הסיפור היא
נכתב ע''י: NY (IP Logged)
תאריך: 08:53 26/06/2003

היותו נטול סוף. במילים אחרות: הוא מסתיים במקום בו העניין האמיתי אמור להתחיל.
הסיפור בנוי משני חלקים שאינם קשורים ממש האחד לשני: הראשון - בו הגיבור מנסה לשווא לצלם את ידידו המלאך, והשני - בו חווה הגיבור מעברי זהות ומציאות. הקשר בין השניים, כאמור, רופף מדי. הקורא לא יכול להסיק מסקנות כלשהן מההתרחשויות, ואין כאן שום דבר שיגרום למישהו לחשוב או למצוא נקודת ראות חדשה כלשהי.
עוד בעיות:
א. החלק הראשון לוקה בפטפטת קשה. אני יכול לצלם אותך אתה לא יכול לצלם אותי אני יכול אתה לא אני כן טרה לה לה. רבאק, אפילו מלאך טמבל במיוחד יגיד, כבר אחרי הפעם הראשונה, "טוב, תנסה לצלם ודי".
ב. חוסר קשה בהסברים הכרחיים. מדוע בא המלאך? מדוע הוא עולל זאת לגיבור? מדוע הגיבור חש אימה כה גדולה ואפילו לא שמץ של סקרנות?
ג. עודף קל בתיאורים לאחר שורות דיאלוג. "אולי תפסיק לשגע אותי," קראתי בכעס; "אתה עקשן," קבע לבסוף; "מצוין!" קראתי בנצחון; וכו'. שים לב - במהלך דיאלוג אתה יכול להשתמש במלה "אמר" (אמרתי, אמרו וכו') בלי שום תיאור נוסף כמעט בכל המקרים. מתי תוסיף שם משהו? כאשר *אין ברירה* וכאשר הדבר *לא* מובן מאליו מהטקסט הנאמר. למשל - "אולי תפסיק לשגע אותי?" אמרתי - מספיק בהחלט. עצם הטקסט מרמז על הכעס או הזעף של האומר אותו. עודף תיאורים כאלה לא תורם להבנת הסיטואציה אלא רק מעייף את הקורא.

לסיכום - טעון שיפור. אני ממליץ לך מכל הלב לקרוא את כל המאמרים הנוגעים לכתיבה שאנו מספקים לקהל הרחב, וכן את כללי הפורום, המכילים קישורים למאמרים אלה. קישור גדול ומהבהב לכללי הפורום נמצא בראש העמוד אותו אתה קורא כעת.

נושא נכתב על ידי נשלח
  ארז - סיפור אבירם 04:57 25/06/2003
  קצת לא מחובר ?[[ל''ת]] Sherlock 03:43 26/06/2003
  RE: קצת לא מחובר ? אבירם 06:29 26/06/2003
  RE: קצת לא מחובר ? Sherlock 07:29 26/06/2003
  באופן כללי, Sherlock, NY 08:40 26/06/2003
  RE: באופן כללי, Sherlock, אבירם 15:21 26/06/2003
  RE: קצת לא מחובר ? אבירם 15:47 26/06/2003
  הבעיה העיקרית של הסיפור היא NY 08:53 26/06/2003
  RE: הבעיה העיקרית של הסיפור היא אבירם 15:19 26/06/2003
  בשביל להשיג את האפקט שאתה רוצה יעל 00:53 27/06/2003
  RE: בשביל להשיג את האפקט שאתה רוצה אבירם 04:32 27/06/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.