בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
מעורפל
נכתב ע''י: NY (IP Logged)
תאריך: 05:09 12/05/2003

נראה לי כי יש כאן פוטנציאל טוב, אך יש גם כמה בעיות חמורות יותר או פחות. הנה הן:
א. עלילה: אין. זהו תיאור מצב בלבד. הגיבור כמעט לא *עושה* שום דבר, רק נזכר. אפילו כחלק מסיפור הדבר יכול לעצבן, לא כל שכל כסיפור העומד בפני עצמו. נכון, אפשר לכתוב סיפור טוב שיהיה תיאור מצב בלבד, אך בדרך כלל הדבר דורש רעיון מבריק ממש, משהו שעדיין לא נשמע כמוהו. מה שמוביל אותנו אל -
ב. רעיון: משומש. נכון, עניין התאומים מוסיף מעט, אך אם זה כל תוכנו ועניינו של הסיפור, חבל על המאמץ. סיפור זקוק לרעיון חדש או לדרך חדשה ושונה לתיאור רעיון מוכר - או לדרך חדשה ושונה לתאר את השלכותיו. במקרה הזה אני ממליץ על הבחירה האחרונה. הסיפור מפסיק, הרי, בדיוק ברגע בו הוא אמור להתחיל להיות מעניין. נניח שזכרונותיו של בתאום שבספינה אכן זלגו מתאומו - מה קורה אז? מה קורה במפגש? מהי מערכת היחסים בין התאומים? האם היתה זליגה גם בכיוון ההפוך? אם כן - איך השפיע הדבר על התאום השני? האם זליגה כזו תהיה אפשרית, בתנאים מסוימים, בין אחים סתם? אנשים סתם?
ג. ניסוח מסורבל: אמנם הבנתי את הסיפור, אך הדבר עלה לי במאמץ. סיבת המאמץ לא היתה תחכום כלשהו או רעיון מורכב באמת, אלא ניסוח בעייתי ומסורבל. הסיפור לא זורם, לא שוטף, לא מעורר בקורא חשק להמשיך ולקרוא - וחבל.
ד. מסלקת מידע, "הראה, אל תסביר" (ע"ע לקסיקון טרקי סיטי, המצוי בכללי הפורום): אתה מוסר לקורא המון מידע באופן יבש מאד, ומסביר כל מחשבה של הגיבור באמצעות זכרונות מן העבר. הדבר מייגע לקריאה. הראה לי איך הגיבור מתנהג ותן לי להסיק לבד מיהו ומהו. יתכן שהדבר ידרוש אורך יריעה גדול יותר, אם כי לא בהכרח.

לסיכום - יש פוטנציאל, אך צריך להשקיע הרבה עבודה.

נושא נכתב על ידי נשלח
  לזכור בעצמך דיש 16:52 11/05/2003
  מעורפל NY 05:09 12/05/2003
  לא ברור לי עידית 14:43 13/05/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.