בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
יש בסיפור בעיקר רגש מסוג אחד בלבד
נכתב ע''י: יעל (IP Logged)
תאריך: 15:15 07/05/2003

ואולי זו הבעיה שלו. כל הסיפור הגיבורה שרויה ב"דיכי" עמוק. קשה להזדהות איתה כי אנחנו לא יודעים עליה כמעט כלום - לפחות לא במה שקשור לעולם הבא. לי באופן אישי היה חסר מידע על העולם שאחרי. לא הצלחתי לבנות תמונה שלו בראש. והאוירה של הסיפור מתקדמת מדיכי אחד לדיכי אחר.

ב"קשורות" למשל, שהוא סיפור נפלא בעיני זה לא המצב.

%%%%%%%%%% מי שלא קרא את קשורות, מומלץ שידלג עד לאחרי סימני האחוזים. הסיפור מופיע בחלומות באספמיה גליון 4 %%%%%%%%%%%%%%%%%%

שם היתה תנועה בין מצבי רוח. היתה תקופה של רע, ואז היתה צמיחה של אופטימיות לאורך הסיפור. היו תגליות חדשות כל הזמן, היה תהליך של למידה. ואז בשיא האופטימיות פתאום קיבלנו את הבום. היה המון שינוי. היה מעניין, והגיבורה היתה מרתקת.

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

בסיפור הזה יש לך את אותו רגש ששולט בכל הסיפור, הגיבורה הזכירה לי יותר מכל את הגיבור של הסרט ג'וד. אם לא ראית (לא נורא), זה סרט תקופתי כזה של אנגליה במאה התשע עשרה או השמונה עשרה, ויש בו בחור אחד שמנסה נורא וכל הזמן נכשל. סרט ממש מדכא.
גם אצלך היא כל הזמן מנסה וכל הזמן נכשלת. גם כשנדמה לה שסוף סוף היא בחרה טוב, אחרי שניה - שוב דיכי עמוק.
ובסוף למרות כל הדיכי אנחנו נשארים באיזה חוסר ידיעה. האם זרקו אותה מכל העסק? דחפו אותה בכוח מעבר לשער? אולי היא עברה שם בסוף מוכנה להתמודד באומץ עם האמא הלא רצויה? אולי המנהלת באה ונתנה לה לבחור מחדש?
אמנם זה לא משנה מבחינת מה שרצית להעביר, אבל עם כל הדיכי של הסיפור, היה נחמד לפחות לדעת את זה, לתת קצת אופטימיות בסוף או לשנות גוון בצורה אחרת. אבל זה נשאר אותו גוון כל הזמן. אולי זו הבעיה שלך.

נושא נכתב על ידי נשלח
  ילדה של אף אחד ג'יי האמיתית 13:24 01/05/2003
  RE: ילדה של אף אחד יולי 04:18 02/05/2003
  יש לך כפתור של ''צטט'' מתחת לחלון ההודעה יעל 06:54 02/05/2003
  קשה לי לתת ביקורת גל 11:28 04/05/2003
  RE: קשה לי לתת ביקורת עידית 11:19 05/05/2003
  אז עכשיו אחרי שארגנתי את מחשבותי יעל 12:03 06/05/2003
  תגובות לכולם ג'יי האמיתית 12:27 07/05/2003
  יש בסיפור בעיקר רגש מסוג אחד בלבד יעל 15:15 07/05/2003
  יעל תודה לך! ג'יי האמיתית 10:47 09/05/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.