בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
גם אני אהבתי את הרעיון
נכתב ע''י: ג'יי האמיתית (IP Logged)
תאריך: 02:47 27/04/2003

אם כי היה חלק שחשתי שאתה קצת גולש לסגנון "הטפתי" - וזה לדעתי מאד לא רצוי בסיפור. אם זאת הסיפור לא כתוב מספיק טוב. הוא ארוך מדי, וכל ההתחלה לא מספיק מעניינת. מה דעתך להתחיל את הסיפור דווקא בדוכן בו נמכר המשחק החדש? ורק אז לחזור אחורה ולתת לקוראים קצת רקע?

לדעתי אחד הדברים החשובים בסיפור, אחרי שאתה כבר יודע מה אתה רוצה שיתרחש בו, הוא ההחלטה מאיפה אתה פורש אותו בפני הקורא. הסיפור שלך לינארי בזמן, וזה בסדר. ככה בוודאי גיבשת אותו, אבל זה לא מעניין כי הקורא צריך לצלוח התחלה שנראית כמו עוד סיפור מד"ב עלוב. סליחה על הביטוי, אבל יש פשוט כל כך הרבה כאלה...

בעייה אחרת שנראית לי מרכזית היא החוסר בקונפליקט של הגיבור עצמו. אמנם חיים עובר לצד השני ומתחיל לחיות, אבל הגיבור? אני רוצה שהוא יתהפך במיטתו הוירטאולית אכול ספקות האם כדאי לו לבצע את הצעד הנועז או לא. אני רוצה שיהיה לו משהו להפסיד מלהשאר בעולם הוירטואלי ומשהו להפסיד מההחלטה להתחיל לחיות. אני רוצה שהוא ינקוט בפעולה, או ימנע מפעולה, וישלם על כך מחיר. ככה זה בחיים אגב, על כל החלטה שאנו עושים, אנו מוותרים על משהו אחר. עשה הקבלה בין החיים לסיפור שלך על החיים...

לסיכום - הסיפור שלך הוא גולמי, ולא מגובש. אני ממליצה לך לא להסתפק בכך ולעבוד (מן הסתם) קשה כדי לכתוב ממנו סיפור אמיתי וראוי. רק אם תשאף לכתוב כך, תצליח לכתוב כך. אחרת - כולנו יכולים להתשעשע ברעיונות, אבל קריאת סיפור כזה אינה מספקת שום צורך אמיתי של חובב ספרות (בין אם מד"ב או כל ז'אנר אחר).

נושא נכתב על ידי נשלח
  הגרפיקה של החיים יצחק מילר 07:15 15/04/2003
  מבולבל נורא יעל 10:49 15/04/2003
  גם אני אהבתי את הרעיון ג'יי האמיתית 02:47 27/04/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.