בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
RE: הסיוט
נכתב ע''י: אבישי (IP Logged)
תאריך: 13:52 28/03/2003

מצטער על זה, ממש הייתי חייב.
ועכשיו ברצינות:

קודם כל - כל הכבוד. כל הכבוד על השימוש בפורמט של המדיום הזה ככלי אמנותי בסיפור. זה היה חייב לקרות מתישהו, וזו הפעם הראשונה שאני רואה שימוש כזה כאן, ועל כך מגיעה לך הערכה. בהחלט מרענן.

עכשיו נותר רק להצטער שהאלמנט הזה מתפספס על זה. על קטע שלמעשה אין בו כלום מעבר לשנינות הטכנית. אפשר לקבל את הרושם שחשבת על הרעיון - להשתמש בפורמט של הפורום כחלק מהסיפור - ואז הנחת שההברקה הזו מספיקה בשביל סיפור טוב. חבל, אבל היא לא.
הרעיון חביב, אבל אפשר לעשות איתו כל כך הרבה יותר, שמה שיש כאן פשוט מאכזב. הדבר הראשון שקופץ לי לראש הוא באמת שינויים זעירים בין טקסט אחד למשנהו, כמו אלה שדיברת עליהם (אני יוצא כאן ממש אידיוט אם מתברר שיש כאלה ופספסתי אותם, אבל באמת שחיפשתי): נניח, פיסוק קצת שונה, או מילה נרדפת פה ושם, כך שהקוראים יקבלו את תחושת הדג'ה-וו-עם-ואריאציות בלי שתצטרך להסביר להם על זה אלא להראות להם את זה. זו סתם אפשרות. תגובה מהסוג של זו שמעלי גם היא אפשרות, פשוטה יותר אך משעשעת (אותי לפחות).
אבל בסופו של דבר, במקום הטקסט המטא-רעיוני הזה עדיף היה לבנות סיפור אמיתי, עם עלילה ודמויות, שבו ההברקה הטכנית האמורה היא רק כלי מסייע ולא מכלול היצירה. בתור כלי מסייע, זה אחושלוקי כלי. בתור מכלול היצירה, זה נראה כמו אחושלוקי כלי שהלבישו אותו כמו מכלול היצירה והתלבושת נופלת ממנו. וחבל.

נושא נכתב על ידי נשלח
  הסיוט Duke of Erl 12:35 28/03/2003
  הסיוט Duke of Erl 12:37 28/03/2003
  הסיוט Duke of Erl 12:39 28/03/2003
  הסיוט אבישי 13:40 28/03/2003
  RE: הסיוט אבישי 13:52 28/03/2003
  הסיוט Duke of Erl 14:45 28/03/2003
  vxhuy[[ל''ת]] Duke of Erl 14:55 28/03/2003
  הסיוט Duke of Erl 15:01 28/03/2003
  כפי שכבר נאמר כאן, רעיון השימוש במדיום NY מאושר 01:40 30/03/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.