בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
RE: הפליטים- טיוטה שניה
נכתב ע''י: בן רוט מגיב באיחור (IP Logged)
תאריך: 23:51 03/10/2002

הערות טכניות על הסיפור כיצירה אומנותית-מד"בית כבר קיבלת, ולדעתי כדאי להתחשב בהן (אחרי שמנטרלים את הציניות של המטיף).

אני רוצה להעלות בעיות הנוגעות להבנת התפיסה המדעית את האנושות, וגם לתהליך המדעי עצמו.

ראשית: האדם הוא בהחלט חיה (כל קורס באתולוגיה בפסיכולוגיה ובזואולוגיה ילמד אותך את זה.) אבל זה כשלעצמו איננו מדהים במיוחד (ולכן לא ראוי לבוא כשאלה המקדימה את כותרת הסיפור). מה שמדהים הוא שהאדם מגלה תכונות המשותפות למינים שעברו תהליך של ביות. וכאן נשאלת השאלה מי ביית את האדם? יצורים אחרים, או אולי האדם הוא המין היחיד בפלנטה הזו שנצליח לביית את עצמו.

2. פרס נובל לא מקבלים על תגלית. נקודה. פרס נובל, ברוב המקרים מקבלים על עבודת חיים, ובמספר מועט של מקרים על סדרת ניסויים שהצליחו לפתור בעייה כבדת משקל. למשל - מבנה ה- DNA.

3. וואטסון וקריר לא גילו את ה DNA, הם גילו את *מבנה* ה- DNA (כלומר העובדה שהוא מורכב משני גדילים מסולסלים - "הסליל הכפול").

4. וזו הערה לגבי הסיפור עצמו - מהי עמדת המספר? האם הוא אחד האנשים שנותרו מהמלחמה וחיים בבונקר? האם הוא מוטציה? קשה לי להאמין שמוטציה תבחר לקרוא לעצמה מוטציה. אולי בפיהם שמם יהיה "הנעלים" או "האדונים" או אולי "המחוננים". מי שיקרא להם "מוטציות" הוא לא אחד מהם.

נושא נכתב על ידי נשלח
  הפליטים- טיוטה שניה יהודה 10:25 26/09/2002
  אוקי טרי רוז 14:00 26/09/2002
  אני מקווה שלא תפגע שוב יעל 14:08 26/09/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה Preacher 07:00 27/09/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה בן רוט מגיב באיחור 23:51 03/10/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה Sherlock 07:06 04/12/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.