בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
אני מקווה שלא תפגע שוב
נכתב ע''י: יעל (IP Logged)
תאריך: 14:08 26/09/2002

אני פשוט כותבת את האמת - זה משעמם!

חוץ מבעיות התחביר שסרבלו את הקריאה, זו בהחלט אחת העלילות היותר משעממות שקראתי. אם שאר הרומן כתוב באותו סגנון, אתה חייב לשכתב אותו בצורה יסודית. דרך אגב, אחרי זה אני בספק אם מישהו ימשיך לקרוא. זה פשוט לא מעניין.

זה נורא קשה לדחוס כל כך הרבה מידע ודברים בכמות טקסט כזו קטנה. את החומר הזה אפשר היה לפרוס על פני לפחות חמישה עמודי וורד, וזה היה עושה לו רק טוב.
מה שאתה צריך לעשות זה להרחיב. לא להרצות לנו על האירועים, אלא לספר אותם. נסה לתת לזה לנוח כמה זמן ואז לקרוא את זה שוב, בהתעלמות מכל העלילה שעומדת להתרגש עלינו אחר כך.

מאחר שאני יודעת שזו הקדמה לרומן, אז אני אתייחס גם לנקודה הזו. אתה עושה שגיאה איומה כשאתה מביא את כל המידע הזה בהתחלה. תתחיל את הרומן שלך, ואת כל המידע הזה הכנס תוך כדי הסיפור בפירורים קטנים. תן לקורא לגלות את מה שהתרחש בעברו של הסיפור. זה הרבה יותר מעניין מלקבל הרצאה בהתחלה. הנה דוגמה אפשרית: אנחנו מגלים מי זה ומה זה אמרסון, כשאנחנו לומדים שהמוטציות מתייחסות אליו כאל איזשהו אל בורא או מושיע או מייסד או איזו דמות מיתית אחרת.

עיין בבקשה בלקסיקון טרקי סיטי בחלק החמישי סעיף 2 "מסלקות מידע". אני חושבת שזה יעזור לך להבין למה התכוונתי.

ודבר אחרון, למה אתה עובד כל כך מהר? רק לפני שלושה ימים קיבלת את כל ההערות, וכבר אתה מפרסם גירסה מתוקנת?
אני על הסיפור האחרון שלי בפורום הזה עבדתי בערך שלושה חודשים. אז נכון שהוא היה יותר ארוך, ואולי אני יותר משקיענית בקטעים האלה, אבל בכל זאת, שלושה ימים זה ממש כלום בשביל לתקן סיפור שקיבלת עליו הערות. אני בדרך כלל מחכה שבוע רק כדי לקרוא את זה שוב אחרי התיקונים. לא תמיד יש יחס ישיר בין זמן לאיכות - וכבר היה כאן סיפור מעולה שנכתב בכמה שעות ומיד פורסם (אשתי התחלפה פעמיים של evil) - אבל בדרך כלל כשמשקיעים יותר זמן התוצאה יותר טובה.

בהצלחה בסיפור הבא. אל תתן למה שכתבתי לייאש אותך. זו אמורה להיות ביקורת בונה ממנה תפיק לקחים לעתיד, לא כזו ששולחת אותך הביתה.

נושא נכתב על ידי נשלח
  הפליטים- טיוטה שניה יהודה 10:25 26/09/2002
  אוקי טרי רוז 14:00 26/09/2002
  אני מקווה שלא תפגע שוב יעל 14:08 26/09/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה Preacher 07:00 27/09/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה בן רוט מגיב באיחור 23:51 03/10/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה Sherlock 07:06 04/12/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.