בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
אוקי
נכתב ע''י: טרי רוז (IP Logged)
תאריך: 14:00 26/09/2002

דבר ראשון הערות טכניות קלות - העבר הגהה על הסיפור, מצאתי שגיאת כתיב איפשו ולצערי אני אפפעם לא מצליח למצוא אותן שוב (באמת שניסיתי), אבל היא שם, אני בטוח. כמו כן השפה שלך מנסה להיות ארכאית במידת מה וזה גורם לטעויות כמו "הסיבה ש*החליט הוא* לבצע..." שיוחלף כמובן ב"הסיבה שהוא החליט". בקיצור, העבר עוד כמה וכמה מבטים.

הסוף פה סתום בעצם (לא במובן של אדיוטי, אלא במובן של מבוי סתום)
אתה לא מגיע לשום מקום, אתה מתאר מצב שאליו הגיע המין האנושי, אומנם יש פה מסר אך הוא לא מועבר. אתה כמעט מספר את המסר.

כדי שהקורא יקבל את המסר שאתה רוצה לתת לו, עליך לגרום לו לחוות את שמסופר בסיפור, להרגיש את הרגשות שאנשים ודמויות בסיפור שלך מרגישות, לדוגמא בסיפורך מן הסתם עליך לנסות להעביר את הרוע שבמלחמת העולם השלישית אם המסר שלך הוא נגדה, או להעביר את החלק הטוב שבה אם המסר שלך הוא בעדה, אבל אם אתה סתם בא לתאר מקרה, אין בזה שום תרומה לקורא והוא יוצא מהסיפור במחשבה של, נו טוב, עוד חזון אחרית הימים.

כמו כן, אתה מביא הרבה מאוד פרטים שלא רלוונטים כלל לסיפור, הקשר בין המדען לעוזריו בפרוייקט, למה זה בעצם חשוב כל כך שאתה מבזבז פסקאות שלמות בתיאורם? בסופו של דבר כל מה שהם עשו זה עזרו לו, אתה יכול להשמיט אותן מהסיפור והוא ישאר אותו דבר, ופרטים כאלה הם פרטים שאין בהם צורך

חוץ מזה, אתה מתאר כל מיני פרטים טכניים מדעיים באמצע הסיפור - בשביל מה? האם כדי שהסיפור יראה יותר טוב? יותר אמין? אם אתה לא מסביר מה זה כל אחד מהשמות הגרנדיוז'ים הללו הקורא לא מבין מה אתה רוצה ממנו (אלא אם אתה נותן שמות שמסבירים לקורא) וגם אם הוא היה מבין, מה זה משנה? הם לא חלק משמעותי בסופו של דבר. יכלת לתאר את התהליך בשפה פשוטה והקורא היה מבין מה אתה רוצה ממנו בצורה טובה בהרבה

הצעות לייעול
דבר ראשון - עלילה אישית
במקום לתאר בגדול מה קורה שם - תן סיפור אישי של איזו דמות
אתה יכול לקחת את המדען שלך ולשים אותו בראש קבוצת המתנגדים למשופרים, או יותר מגניב, בתור האדם היחידי שבעדם. ואז אתה משחק עם זה והמסר שלך כדי להעביר אותו כמו שצריך. אתה לא צריך לתאר תחושות אגב, אלא לספר סיפור ודרכו הקורא יבין שהדמות עצובה, כועסת, שמחה וכו'. מן הסתם אם תספר מקרוב על ארועים שקורים למישהו, הקורא יחוש הזדהות.

דבר שני, תכתוב פשוט.
למה? כי סגנון זה דבר שבא רק עם הזמן והכתיבה, אם תנסה בכוח לכתוב בצורה מסויימת יצאו לך דברים לא מובנים (אתה יכול לדוגמא לראות את שני הסיפורים האחרונים שלי, הם לא מובנים בעליל ובשל כך גרועים, וזה כנראה בגלל שעשיתי הרבה שטויות עם אילוצי סגנון). אז כתוב בצורה הכי פשוטה שאתה מסוגל, אבל עם משפטים יותר ארוכים מ5,6 מילה כי זה נראה לדעתי יותר טוב (זאת הערה מאודדדדדדדד מאוד אישית, אני בכלל לא בטוח אם מישו חוץ ממני חושב ככה).

זהו בינתיים
לילה טוב

נושא נכתב על ידי נשלח
  הפליטים- טיוטה שניה יהודה 10:25 26/09/2002
  אוקי טרי רוז 14:00 26/09/2002
  אני מקווה שלא תפגע שוב יעל 14:08 26/09/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה Preacher 07:00 27/09/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה בן רוט מגיב באיחור 23:51 03/10/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה Sherlock 07:06 04/12/2003

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.