בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
הפליטים- טיוטה שניה
נכתב ע''י: יהודה (IP Logged)
תאריך: 10:25 26/09/2002

מבוא: אחרי מחיקתו של סיפור זה מהפורום אתמול בערב, ערכתי אותו מחדש. הוצאתי את כל הקטעים המקשרים בינו לשאר הרומן. הטיוטה השניה כעט הנה כשרה למהדרין.
כמו כן התיחסתי בתשומת לב להערות שקבלתי, וערכתי גם שינויים בסיפור עצמו. אנא מכם אם תמצאו פגמים בעלילה, שגיאות דקדוק, ניסוח מסורבל, אני פתוח לכל ביקורת. בהחלט גם לביקורות -ציניות עד כמה שלא יהיו- של NY


"כרוך בשטיית התכונות והכחדת צורות החיים- שהם פחות משופרים, וכך נולד ויוצא מגופה של מלחמת הטבע, מרעב וממות, העצם הנעלה ביותר..." צארלס דארווין 'מוצא המינים'

"הרי שיצור ששונה שינוי קל לטובתו בתנאים המסובכים של החיים, שפעמים הם אף משתנים, הרי סיכוייו להישאר בחיים גדולים יותר וכך היה 'מבורך בדרך הטבע'..." צארלס דאר ווין 'מוצא המינים'

דארווין טען שההשלכות של תורתו נוגעות אך ורק לבעלי החיים!

אולם האם האדם איננו חיה?

*_הפליטים_*

עלילת הסיפור שאני רוצה לספר לכם מתחילה בשנים בהן הידע האנושי בכל מה שקשור לחקר המוח היה מפותח ביותר. היא מתחילה בשנת 2034 באוניברסיטה להנדסה גנטית בקליפורניה כשמדען צעיר בשם ריצ'רד אמרסון מבקש תקציב מהאוניברסיטה לפרויקט שתכנן.

בין השנים 2032 - 2034 אמרסון עסק בחקר הדנ"א הלוויתני. הוא גילה תגלית שזיכתה אותו בפרס נובל.
ע"פ תגליתו של אמרסון, חלק מהגנים שאחראים על נתוני המוח בדנ"א הלוויתני ומפותחים יותר, בעלי דמיון מדהים לנתוני המוח האנושיים.
הוא תכנן לנסות להשתיל את אותם גנים במקום הגנים המקבילים בדנ"א האנושי, ובכך ליצור אורגניזם בעל יכולת אינטלקטואלית גבוהה משל האדם.
אמרסון ידע שהצלחה של הפרויקט מהסוג הזה תפתח עידן חדש לגמרי בתחום ההשבחה הגנטית.
אולם האוניברסיטה דחתה את בקשתו של אמרסון בטענה שהפרויקט מעלה בעיה מוסרית מסובכת, ואף עלול לגרום נזקים לחברה במידה והוא יצליח לצאת מתחומי המעבדה.
כמו שכבר אמרתי, ריצ'רד אמרסון היה מדען די צעיר, בשנות העשרים לחייו. יפה תואר היה. גבה קומה בעל עיניים כחולות ושיער שחור. התכונה העיקרית אשר אפיינה אותו הייתה עקשנותו. לא היה ממנהגו של אמרסון לוותר. כל אנשי הצוות שעבדו אתו חוו זאת לא פעם על בשרם בפרויקטים הרבים שביצע.
זאת, כנראה, גם הייתה הסיבה שהחליט הוא לבצע את הפרויקט ללא עזרתה של האוניברסיטה, על אף הסיכון המשפטי שלקח על עצמו.
אולם חוץ מהבעיה המשפטית נותרו לו עוד מספר בעיות קשות לא פחות. ראשית היה צריך אמרסון למצוא גוף מסוים אשר למרות הסיכון יסכים להשקיע בפרויקט. לשם כך פנה מר אמרסון לפיטר מרגט, מנכ"ל חברת היי-טק מאוד מפורסמת. אדם ללא ספק בעל ממון רב אשר יכל מאוד עזור לו. הקשר בין השניים נוצר עוד בהיותם בתיכון כשהרחיק אמרסון ממרגט חבורה של בריונים שרצו להכותו. כך החלו השניים להתיידד. מרגט שתמיד הרגיש חייו לו בשל המקרה, לפני שהתפצלה דרכם, הבטיח לו את עזרתו באשר יזדקק. למרות הזמן שעבר לא אבה מרגט לשכוח זאת כשפנה אליו אמרסון בבקשה למימון הפרויקט שביצע.
לאחר שהשיג אמרסון תקציב לפרויקט, היה צריך למצוא גוף מסוים אשר יוכל לספק לו את הטכנולוגיה הדרושה לביצוע הפרויקט שגם הוא, מיותר לומר, יסכים לקחת חלק בו. לשם כך פנה אמרסון לקולן רות. רות היה גאון בהנדסה אלקטרונית. כמעט ולא היה דבר אשר הוא לא ידע לבנות. אמרסון נהג לשכור את שירותיו ברוב הפרויקטים שביצע, ולכן חוו השניים הרבה חוויות יחד: הצלחות אכזבות תסכולים ותקוות, כך שנוצר קשר הדוק בין השניים. קשר שבגללו בסופו של דבר רות הסכים לבצע את הפרויקט תמורת סכום כסף לא מבוטל שבעזרתו הוא היה צריך גם בין היתר לשלם לפועליו.
לאחר שהשיג מר אמרסון את כל העזרה הדרושה לביצוע הפרויקט, הוא החל סוף- סוף לעבוד על הפרוייקט עצמו. שעות רבות ביום בילה במעבדה עם קולן ואנשיו ולפעמים הוא נשאר בלילות לבד בכדי לעבוד.
במציאות היה הפרויקט מסובך בהרבה משתכנן אמרסון. הרבה מעבר למסגרת הרגילה של: שימוש בתאים לפני התמיינות, הקפאה (-0G), השתלה של חומר גנטי שונה, החזרה של תאים לפעילות ע"י מכת חשמל (-1 G) והנדסה של רחם מלאכותי בעל התאמה מיוחדת לדרישות האורגניזם.
ברוב הניסויים בן הכילאים לא שרד את השלבים הראשוניים בתור עובר, וגם במעט המקרים בהם צלח הניסוי, האורגניזם סבל מבעיות רפואיות חמורות בכדי לשרוד מחוץ לרחם.
לבד מאמרסון אף אחד כולל רות לא האמין שהניסוי יצליח. הם היו ממש דלים באמצעים, ובדרך כלל סיכויי ההצלחה של ניסויים מהסוג הזה נמוכים.
אבל למרבה הפלא, על אף כל הקשיים מר אמרסון הצליח בניסוי ועשה את הבלתי יאומן. מה שפראנסיס קריק וג'אמס ואטסון אפילו לא חלמו עליו כשגילו את סליל הדנ"א. מה שעד לאותו יום היה קיים רק בסרטים בדיוניים. ריצ'רד אמרסון הצליח לבנות ללא עזרתה של האבולוציה צורת חיים תבונתית מפותחת מהאדם.
ואם זאת לאחר שפרסם מר אמרסון את הפרויקט שביצע (שכמובן זכה לפרסום עצום בכלי התקשורת ובעיקר בכתבי העט המדעיים), נתבע ע"י ממשלת קליפורניה בבית משפט פדרלי באשמת הפרת חוקי אתיקה מקצועיים. אמרסון אפסיד במשפט. רשיונו בתור מדען נשלל ממנו, והוא נאלץ לשבת שלוש שנים בכלא.
זמן קצר לאחר משפטו של אמרסון הוקמה תנועה פוליטית אשר לחמה בעד התר הרבייה מלאכותית של מוטציות. עבורם היה זה עיתוי מאוד טוב היות ובארה"ב של אותם ימים שונתה שיטת הבחירות לפרלמנט מהשיטה האזורים לשיטה היחסית. עד מהרה זכתה התנועה להרבה כוח בציבור, והביאה את הממשלה החדשה שעלתה לקבל את דרישתם.
וכך הפכה המוטציה מיצור ששיך למעבדה לצורת חיים תבונתית חדשה בטבע שנקראה בפי בני האדם הרגיל 'האדם החדש', מה שגרם למהפכה עצומה הן בצורת החשיבה של הציבור והן בשיניים שנוצרו במעמד החברתי של האדם הרגיל.
עם הזמן גדל והתעצם מעמדו של ה 'אדם החדש' בחברה, ולכן בשל רמת משכלו הגבוהה תפס את רוב המשרות החשובות במקצועות בעלי קשר ישיר להשכלה ואינטליגנציה כגון: הנדסה, כתיבה, מתמטיקה, ציור וכו'. , דבר אשר הביא את המין האנושי לסבול מעוני כבד ואפליה.
וכך גדלה האוכלוסייה בכדור הארץ והגיע לממדים שבהם כדור הארץ לא יכל יותר לתמוך (מספר היצורים שחיו בכדור הארץ פגע בצורה משמעותית באיכות החיים שלהם). ולכן ערכו המוטציות ישיבה בה נכחו כל נציגי הממשל ברחבי העולם של האדם החדש. בישיבה הוחלט שמכיוון ש: א'- אין מקום לשני המינים בכדור הארץ, ב'- בתוך המאדים יש כבר מאה מליון מוטציות (ולהכניס לשם עוד מוטציות או בני אדם יעלה עשרות מיליארדי מורנים, וחוץ מזה הדבר יצמצם רק במיליארד את אוכלוסיית כדור הארץ וכמעט ולא יפתור את הבעיה), וג'- את מערכת השמש אלפא קנטאורי, ידרשו עוד לפחות שלושים שנה עד שיוכלו ליישב. בשל שלושת הסיבות הללו יש 'להיפטר' מהמין האנושי.
וכך פרצה לה מלחמה בין שתי החברות. רבים קראו לה מלחמת העולם השלישית. בעיקרון נמשכה המלחמה רק חמש שנים, אך מבחינת המין האנושי היו תוצאותיה בגדר שואה. מתוך אוכלוסיית העולם שמנתה כ- 25 מיליארד בני אדם שרדו אך ורק 200 מליון, כאשר לאדם החדש נפלו סך הכל שני מיליארד מוטציות מתוך שבע מיליארד המוטציות שחיו בכדור הארץ.
כל זה קרה לפני שנתיים. מאז חוץ מעשרה אלף פליטים החיים בתוך בונקר תת קרקעי, לא נותרו עוד בני אדם חיים על פני כדור הארץ.נושא נכתב על ידי נשלח
  הפליטים- טיוטה שניה יהודה 10:25 26/09/2002
  אוקי טרי רוז 14:00 26/09/2002
  אני מקווה שלא תפגע שוב יעל 14:08 26/09/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה Preacher 07:00 27/09/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה בן רוט מגיב באיחור 23:51 03/10/2002
  RE: הפליטים- טיוטה שניה Sherlock 07:06 04/12/2003


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.