בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
שני אנשים
נכתב ע''י: יעקב קרויצפלד (IP Logged)
תאריך: 01:31 23/08/2002

נולדתי ביום השני לחודש השני, בשנת 2222 לספירה הישנה. בעבר, הולדה בתאריך סימטרי שכזה נחשבה כמאורע בר מזל אשר השפיע על הרך הנולד במשך כל ימי חייו. אולם, היופי הטמון בהולדה בתאריך סימטרי שכזה לא נעלם מעיניהם של הורי, וכן מעיניהם של קבוצות הולדה רבות. הורי טרחו ודייקו כך שבבוא התאריך הנתון, אהיה מוכן ליציאה מתוך הרחם המלאכותי, ואכן בתאריך זה יצאתי, תינוק בריא גנטית ומאושר ככל האפשר, אל אוויר העולם. אל קול בכיי בלוקחי את נשימתי הראשונה הצטרף קול בכיים של חמישים מיליוני תינוקות אשר הוריהם חשבו גם הם כי יהיו ברי מזל אם ייוולדו בתאריך זה, וכמוהם הפכתי להיות חלק מקבוצה ענקית של אנשים מבורכים לכאורה.

שנות חיי הראשונות עברו עלי בשלווה. מערכת החינוך האישית זיהתה בי פוטנציאל להיסטוריה, ומילאה את ראשי במידע אשר נשמר במשך מאות שנים. הורי, אשר היוו דמויות סמכותיות, גם אם מרוחקות, במשך כל ימי ילדותי, תמכו בהחלטתי להתמקד בלימודי היסטוריה של אמצע המאה ה20 ותחילת המאה ה21, תקופה אשר התבלטה בכמות עצומה של תיעוד ובמידע עודף עד לזרא. לימודיי ומחקריי הובילוני לאותו חדר ישן ומעופש, בו פגשתי לראשונה את הנוסע בזמן.
הנוסע בזמן הופיע לראשונה כאשר עסקתי בניתוח תופעה חדשותית אשר הייתה ידועה כ"עיתוני סוף השבוע" בסוף המאה העשרים, ואשר לצורך ניתוחה עבדתי באזור מרוחק מחוץ לעיר החדשה. אותו אזור, אשר היה קרוי "ספרייה" בידי בני סוף האלף השני, היה בעל עבר היסטורי עשיר, אולם ננטש מיד לאחר המעבר לשטחי היבשה הפנימיים בתקופת אימת ההצפות. באותו זמן עבדתי לבדי, קורא גיליונות מצהיבים של מיקרופילמים ומנתח ארכיבים ממוחשבים ישנים מתוך מערכת מפגרת טכנולוגית עד כדי גיחוך (אם כי לצרכיי היא הספיקה). עסקתי לי בענייני, כאשר הנוסע בזמן הופיע.

בתוך אזור רחב ופנוי במרכז הספרייה, אזור אשר בו, לפי מחקרו של מרצי ד43ע5ג, ישבו אנשים וצרכו מידע מתוך "ספרים", הופיע לפתע איש בתוך מכונה עתיקה למראה אם כי חדשה למגע. האיש יצא ממכונה, לבוש בכובע צילינדר ובבגדים אשר נראו לי כשייכים לסוף המאה ה19, ומיד הביט מסביבו. לאחר מספר שניות של שקט, האדון זיהני והחל לדבר אלי.

בהכשרתי, אינני חוקר שפות. אולם, ככלי עזר למחקרי, למדתי בעבר מספר נרחב של ניבים הקשורים לתקופת התמחותי. ניבו של האדון נשמע לי מוזר במקצת, עד אשר זיהיתי אותו כאנגלית של סוף המאה התשעה עשר, ניב הדומה בבסיסו לשפה בה נכתב אחד ממרכיבי מחקרי, ה"אינטרנט", אם כי יש להודות כי מעולם לא שמעתי ניב שכזה מדובר. למזלי, ציוד רגיל למחקרים היסטוריים הנו מכשיר המתרגם ניבים עתיקים ועלומים לשפה אותה אני מכיר, ואכן לאחר שאמר הרדון מספר משפטים זיהה המכשיר את הניב והחל לתרגם לאוזני: "...מבין אתה, הנני מעוניין לגלות..."

מיד לאחר שהחלו דבריו של האדון להיתרגם באוזני, עצרתי את שטף דיבורו באופן פולשני במקצת והחלתי לדבר אליו, מקווה שלא ימצא את ההתפרצות כחוסר נימוס. בין משפט למשפט המתנתי, מחכה שהמכשור יתרגם את דברי לניב אותו יבין האדון. "יסלח לי אדוני", "אולם רק עתה החלתי להבין את מילותיו של אדוני", "האם אדוני יואיל לחזור על דבריו?"

"בהחלט", נשמע באוזני תרגום דבריו של האדון. "שמי הנו הרברט, ואני בא משנת 1898 לשנות אדוננו, אז המצאתי מכונת זמן, הנעה לאורך ציר הזמן אל האתמול וההיום. היואיל אדוני למסור לי היכן ומתי נמצאים אנו, כי מבין אתה, הנני מעוניין לגלות להיכן המכונה לקחתני."

"ברצון רב, אדוני", "השנה כעת הנה 2245 לספירה הישנה, אך אחרי היום המדויק אינני עוקב", "מקומך, אם אינני טועה, הנו אותו מקום בו עזבת, עקב היות המכונה מקובעת למקום אחד במערכת הצירים של כדור הארץ ונעה רק בציר הזמן" (את משפטי האחרון הסקתי, ללא ידע רב על אופן פעילותה של מכונת הזמן, על פי תיאורים קרובים אשר מצאתי במחקר ישן שלי, שעסק בתחום ושמו "מדע בדיוני" שהיה נפוץ בחלק השני של המאה העשרים).

"תודה לך, אדוני. כעת, האם תואיל בטובך להביא לי מעט דברי מאכל, עקב היות מסעי ארוך?" "בהחלט, אדוני", אמרתי לו, וחלקתי עמו את מנת שימורי החיידקים אותה התכוונתי לפתוח בזמן זה. הנוסע בזמן אכל לתאבון מהמנה, אם כי ברור היה כי לא ידע מה מקורה. לאחר שהשבענו את רעבוננו, ישבנו מספר דקות בהתפעלות. הוא התפלא מבניין הספרייה, אשר ננטשה יותר ממאה שנים לאחר תקופתו, ואילו אני התפלאתי מקוויה החלקים והזורמים של מכונת הזמן שלו. לבסוף, סיימתי את תקופת השתיקה ושאלתי את הנוסע בזמן לתוכניותיו. הוא אמר לי כי הנו מבקש לתור את העתיד הרחוק, בו וודאי שהישגי האדם נמצאו מעבר לכל דמיון. הסכמתי כי תוכנית זאת יתכן ושכרה בצידה, אולם הצעתי באוזניו הצעה נוספת, אותה הוא קיבל ברצון, בסופו של דבר.

"העתיד הנו לא ידוע, ואף מסוכן. האם תוכל להואיל בטובך, ולעזור לי באותה הזדמנות במחקרי? רעיון עולה בראשי. ביכולתך לנסוע לשנים האחרונות של המאה העשרים, שנים בהן הסכנות היו ידועות וניתן היה להתעלם מהם. תוכל לקחתי כמדריך, ובו בזמן אוכל להתקדם במחקרי יותר מאשר ציפיתי בתחילת היום."

"טיעונך נשמע קביל בעיני", אמר הנוסע בזמן, "ואף הגיון רב יש בו. אולם, אין ביכולתה הנוכחית של מכונת הזמן לשאת שני אנשים ביחד. אם תוכל לספקני עם מספר מרכיבים לבנייה, אוכל להגדיל את מכונת הזמן כך שתישא שני אנשים בקלות ובנוחות. החומרים הנחוצים לי יהיו, ככל הנראה," ואז פירט הנוסע בזמן באוזני רשימה של חומרים וכלים דרושים. השארתי את הנוסע בזמן לקרוא את המידע ההיסטורי אשר היה ברחבי הספרייה, וחזרתי לעיר על מנת להשיג את שביקש. לאחר משא ומתן קצר, שכנעתי את האחראיים למחקרי לממן לי מצרכים וציוד, שומר לעת עתה את מטרתם בסוד, ואף השגתי את דרישותיו של הנוסע בבית המלאכה שאתו עבדתי בשנים קודמות. בנוסף, לקחתי מכשיר תרגום נוסף, אותו הטענתי מראש במגוון השפות של סוף המאה העשרים. חזרתי לספרייה, שם פגשתי את הנוסע בזמן, אשר התרגשותו מהמאה העשרים עלתה ככל שקרא יותר. הוא התקין את התוספות אותן הבאתי לו, ותוך כיום מכונת הזמן הייתה מוכנה, עמוסה בציוד עד גדותיה. הנוסע בזמן ואני נכנסנו אל המכונה, הנוסע כיוון את המכונה לתקופת סוף המאה העשרים, והחלנו במסע.

נושא נכתב על ידי נשלח
  שני אנשים יעקב קרויצפלד 01:31 23/08/2002
  מן הסתם אין לזה סוף טרי רוז 05:22 24/08/2002
  דווקא זה ניתן לסספונד שלמקו 10:57 24/08/2002
  RE: דווקא זה ניתן לסספונד טרי רוז 12:52 24/08/2002
  מה זאת אומרת ''מכונה מהמאה ה-19 עידית 13:05 24/08/2002
  יחד עם זה, אני מסכימה איתך שאולי עידית 13:11 24/08/2002
  אולי האיש מהעתיד קרא את אסימוב? :) שלמקו 15:47 24/08/2002
  אוקי, שכנעת אותי טרי רוז 03:24 25/08/2002
  אהבתי את הדיון בן רוט 11:41 25/08/2002
  ביקורת עידית 11:28 24/08/2002
  אני מסכים נונין 11:38 24/08/2002
  אז מה חידש לי הסיפור? יעל 03:21 25/08/2002
  תגובה בן רוט 11:37 25/08/2002
  מה עניין סמיכות להטיות?[[ל''ת]] יעל 11:46 25/08/2002
  כנראה שעדיין לא למדתי מה ההבדל ביניהם בן רוט 12:01 25/08/2002
  RE: כנראה שעדיין לא למדתי מה ההבדל ביניהם אבישי 13:40 25/08/2002
  צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים :-) יעל 13:52 25/08/2002
  תודה לאבישי וליעל :-) בן רוט 09:06 26/08/2002
  אי-יכולת נונין בתחפושת אבשלום קור 11:57 26/08/2002

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.