בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
RE: זקן
נכתב ע''י: טרי רוז (IP Logged)
תאריך: 00:39 12/08/2002

יש לי כמה וכמה הערות על הסיפור הזה אבל הראשונה והבסיסית יותר היא - אחי, *הגהה*! תעבור על הסיפור שוב ותקן את כל שגיאות הפיסוק והמבנה שיש בו, כל פעם שאתה מפרסם משהו התסכל עליו, הטעויות שיש לך כאן נובעות בעיקר מלחיצת אנטר בדף העריכה (בו אתה כותב את הסיפור, או מעתיק אותו מוורד או משהו), כדי להמנע מזה אתה צריך לכתוב את הפסקא שלך בתור משפט אחד ארוך ותאמין או לא, התוכנה כבר תסדר לך אותו בשורות.

כמו כן אני ממליץ בחום לגשת לחלק הכללים של הפורום ולהכנס לדף של האקדמיה בנושא פיסוק.

בכל מקרה
פסיק נראה כך: מילה, מילה (אצלך היה מילה,מילה)
נקודה, סימן קריאה, סימן שאלה ושלוש נקודות אותו דבר.
קו מפריד נראה כך: מילה - מילה
ואגב שלוש נקודות - יש קטע חביב בסרט של מונטי פייטון - the search for the holy grail.
זה הולך ככה בערך
and he shall count to the number three, three is the number, that shall be count, four, will not be counted nor the number two, five, is far beyond three and therefor...

אה, ראית את השלוש נקודות ששמתי בסוף?
ספרת כמה נקודות יש שם?
אני מניח שהבהרתי את העניין

בנוגע לסיפור עצמו, (אגב אני מצטער על חוסר הדיוק עם מונטי פייטון) צ'מע, זה יותר בדיחה מסיפור. לא בקטע של, היי הסיפור גרוע וזה בדיחה, אלא פשוט העלילה פה מגוכחת ולא אמינה, דמות המספר מדברת בצורה לא הגיונית (מתי בפעם האחרונה אמרת, זה היה ביום שני שעבר, הרביעי לאוגוסט 2002? שלום נכדיי, אתמול הייתי בבית שהיה ריק מאז שסבתא מתה (?!). קרא את הסיפור בשנית תוך נסיון לדמיין מישהו מדבר ככה ותגלה כמה דברים שפשוט לא מסתדרים, ובבקשה אל תספר לי שזהו העתיד ותרבות הדיבור השתנתה, זה התרוץ הכי עלוב שקיים) ושום פרט בסיפור לא תורם לשום דבר חוץ מנסיון להצחיק.

סיפור הומור עדיין צריך להיות סיפור כדי להיות סיפור הומור טוב, כשאתה מארגן כמה בדיחות אחת אחרי השניה, לא השגת דבר מלבד כמה בדיחות אחת אחרי השניה.

עבור על הסיפור בשנית וארגן אותו כך שיראה כמו סיפור מבחינה פיסוקית ומבנית (פסקאות הבנויות ממשפטים, רווח בין כל פסקא ופסקא, לא בין כל משפט ומשפט), חשוב, האם אתה רוצה שהסיפור יבקר משהו, יתאר איזה מצב יוצא דופן שעלול לתת נקודה למחשבה למישהו, יעביר איזה מסר, תהיה לו איזה פואנטה (לא פאנץ ליין, פואנטה!).

ואז נראה מה יצא
לילה טוב

נושא נכתב על ידי נשלח
  זקן אפרים 23:58 11/08/2002
  RE: זקן טרי רוז 00:39 12/08/2002
  מצטרפת לכל מה שכתב טרי רוז, ובנוסף עידית 02:24 12/08/2002
  מצטרף לכל מה שהם אמרו שלמקו 05:00 12/08/2002
  אל תכניס את הפיל של חניבעל לעסק יעל 06:05 12/08/2002
  RE: אל תכניס את הפיל של חניבעל לעסק עדי כהן 07:09 23/01/2006
  RE: אל תכניס את הפיל של חניבעל לעסק עדי כהן 07:23 23/01/2006
  RE: אל תכניס את הפיל של חניבעל לעסק עדי כהן 07:27 23/01/2006

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.