בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
מה שהיא אמרה - ועוד
נכתב ע''י: NY מאושר (IP Logged)
תאריך: 03:51 29/07/2002

בנוסף לדבריה של יעל, אציין כי:
א. כתיבה חביבה, אם כי אשמח למעט יותר הקפדה על פיסוק והגהה (לפני פסיק *אין* רווח, לאחר פסיק *יש* רווח, לפני מרכאות של שורת דיאלוג *אין* קו מפריד למעט מקרים חריגים, למידע נוסף עיין במבחר כללי הפיסוק של האקדמיה - הוספתי קישור אליהם גם מדף כללי הפורום).
ב. קשה למצוא בימינו רעיון מקורי לסיפור מד"ב או פנטסיה, ביחוד אם אינך מכיר את התחום היטב (וכיום מתי מעט מכירים אותו טוב עד כדי כך - אני נתקף לעתים דיכאון כשאני נתקל ברשימות ספרים וסדרות שעוד לא קראתי). על כל פנים - כדאי לעיין ברשימת קלישאות המד"ב (קישור מופיע גם בכללי הפורום) כדי להמנע מחזרה קלישאית סתם (סיפורך, אני חייב להודות, הוא הטוב מבין כל סיפורי הקלישאות הנדושות שנתקלנו בהם כאן - אך עדיין הבעיה קשה). הרעיונות ברשימה אינם אסורים לחלוטין, כמובן, אבל יש לדעת שרובם נוצלו קשות, ולכן לא כדאי לכתוב עליהם אלא אם כן יש לך טוויסט מדהים או נקודת ראות חדשה ושונה על אחד מהם.
ג. לדעתי תוכל לפתח את הסיפור הנוכחי אם תמצא סיבה חדשה, טובה *ומעניינת* לגורלה של הדמות. אם תוכל לחשוף את הסיבה ההיא טיפין טיפין, רצוי ללא ידיעתה של הדמות עצמה - או אולי באמצעות הצגת דמות אחרת, אם בהווה ואם בזכרון, יתכן שיהיה לסיפור יותר בשר ושמינון הקלישאתיות ירד. עדיין "האיש שהיה מוחמד/ישו/עלי ג'י" הוא נושא לעוס מאד, אך אולי יש לך סיכוי ליצור עניין באופן לא צפוי כלשהו.

עלה והצלח!

נושא נכתב על ידי נשלח
  נחש Random 10:57 28/07/2002
  צפוי צפוי צפוי יעל 12:19 28/07/2002
  מה שהיא אמרה - ועוד NY מאושר 03:51 29/07/2002
  ואיך מתקדם התירגום? אודווין 10:35 29/07/2002
  ניר, שיחקת אותה! כל הכבוד![[ל''ת]] alonwho@what 03:45 31/07/2002
  כמה דברים שהפריעו לי טרי רוז 08:14 10/08/2002

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.