בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
''זמן''
נכתב ע''י: לאזארוס לונג (IP Logged)
תאריך: 05:45 04/07/2002

אם מישהו היה אומר לי פעם שככה אסיים את חיי, סביר להניח שהייתי צוחק לו בפרצוף והולך.
בכל זאת, הנה אני, בסיטואציה הכי לא צפויה , לבוש תלבושת של גיבור פעולה חסר-שם, תלוי מהבניין הכי גבוה במזרח התיכון.
אולי כדאי שנחזור קצת אחורה.
אני כריסטופר ביילי, בוגר ייל למדעי הפיזיקה, דארווניסט מושבע שמחשיב עצמו כמשהו כמו מדען.
נולדתי בסן אנטוניו שבטקסס בשנת 1973 והצבע האהוב עליי הוא צהוב.
הכל התחיל... בעצם אני לא בטוח מתי הכל התחיל, אני רק זוכר שהתעוררתי יום אחד ומצאתי את עצמי בתוך סרט.
לא, אני לא מתכוון ל"סרט" כביטוי השגור בפיהם של הצעירים בימינו, אלא אשכרה בסרט... "האחרים" לשם דיוק. למי שלא ראה, אני ממליץ לבקר פה - http://us.imdb.com/Title?0230600.
בכל מקרה, הנה אני, כדמות נוספת בסרט, כולם מצפים ממני לומר את השורות שלי ואני, אין לי מושג מה בכלל הולך פה.
שאלות כמו "מי שם אותי פה" ו"למה?" המתינו בתור אחרי שאלות כמו "טוב, אז איך מתעוררים?" ו"אני לבוש בכלל?".
הבמאי התחיל לצעוק עליי, ניקול קידמן איימה לפרוש מהסרט ואני המשכתי לעמוד שם כמו איזה אדיוט שאין לו מושג מהחיים שלו.
היום זה כבר לא קורה לי. אחרי כמעט שנה של "קפיצות" מוזרות שכאלו, למדתי להסתגל במהירות ופיתחתי לעצמי כל מיני משפטים מחוכמים שנועדו להסביר את המבט המזוגג הזה שבעיני.
ובכל זאת, אחרי כמעט שנה של קפיצות, אני לא יודע מה לעזאזל קורה פה.
לא גיליתי שום חוקיות ולא גיליתי מה אני צריך לעשות ואם בכלל.
אני יודע מה תאמרו – הסיפור שלו הוא חיקוי עלוב ל"זינוק לאתמול" אבל האמת היא שזה ממש רחוק מן האמת.
דבר ראשון - אני פה לבד.
דבר שני – אין לי ממש מטרה מוגדרת ואין לי מושג מה אני צריך לעשות.
והכי חשוב – לי זה קרה סתם ככה ואין לי מושג איך ולמה.
ולא, אני שפוי לחלוטין ולא השתתפתי בשום ניסוי מדעי שכשל ואין לזה שום קשר ללימודי הפיזיקה שלי.
אני אומר לכם, לא עשיתי כלום!!!
תמיד הייתי מאוכזב מהדרך שבה התנהלו חיי, כאילו תמיד חיכיתי להתחיל לחיות ולעשות משהו עם עצמי.
"אחרי התיכון הכל יהיה שונה", "טוב, רק אני אסיים את הקולג' ואז...", "אחרי שאני אמצא עבודה נורמאלית והגונה..." אז אני אהיה עצמי ואגלה לכולם את האמת ולא אכפת לי איך הם יקבלו אותה.

בכל מקרה, אז אני תלוי מהבניין הכי גבוה במזרח התיכון, נכון? אין לי מושג, כרגיל, איך הגעתי לכאן ולמה.
מישהו שחרר את החבל והנה אני נופל... ואוו הדרך למטה מפחידה ועדיין לא הספקתי לספר לכם על כל הסרטים הנפלאים שבהם ביקרתי וגם על הסרטים הנוראיים שנאלצתי לסבול.
יש לבניין הזה המון קומות, הא?
היי, הנה טים ברטון בקומה 38... אבל למה הוא צועק? "כריס, אף אחד לא מאמין לך שאתה באמת מפחד... אתה צריך לצרוח במלוא גרונך... אתה צריך לשוות לפניך הבעה מקפיאת דם... אתה לא עושה את זה כמו שצריך, לעזאזל, אתה שחקן עלוב!"
והנה מלאני גריפית בקומה 32 , אימא, השיער שלי בסדר? יש לי משהו על הפנים? היא חייכה אליי, נכון?
אלן ברנשטיין בקומה 28, ניקולס קיי'ג בקומה 25, ג'וליה רוברטס בקומה 23, אנתוני הופקינס בקומה 15 ואני משנה את עורי כל כך הרבה פעמים שאני מתחיל להתחרפן!
כבר הגעתי לקומה אחת? חשבתי שיכאב יותר למות אבל באמת שזה לא כך כך נורא...

אפשר לקבל הזדמנות שניה?
אולי איזה תסריטאי צעיר יחליט להחזיר אותי לחיים מתישהו... "הוא לא מת בנפילה, הוא רק נפצע", "גופתו המרוטשת הוקפאה ושוחזרה כשהמדע אפשר זאת".
מי יודע? הדבר היחיד שאני יודע הוא שטוב להיות אני. אף פעם לא מישהו אחר, תמיד אני.
תמיד חיכיתי וחיכיתי לחיים שלי שיתחילו ומצאתי את עצמי במקומות הכי לא הגיוניים ואף פעם לא ניצלתי את הרגע. חייתי בשקר והתנהגתי בצורה שאנשים רצו שאני אתנהג, הייתי הסוס במקום הרוכב כמו במערבונים הישנים האלו.
חכם היה זה שאמר כי "החיים קצרים אך השנים ארוכות" ו"הייה נכון לעצמך".
חבל שרק עכשיו אני מבין זאת...

תודה!

נושא נכתב על ידי נשלח
  ''זמן'' לאזארוס לונג 05:45 04/07/2002
  ברר? אבישי 12:41 04/07/2002
  אתה מאד... תמציתי. גיי האמיתית 12:50 04/07/2002
  RE: אתה מאד... תמציתי. לאזארוס לונג 12:53 04/07/2002
  למרות הזדהותי העמוקה עם תגובתך הנ''ל, NY מאושר 05:06 05/07/2002
  התנצלות אבישי 13:40 07/07/2002
  מוזר... שלמקו 16:30 04/07/2002
  סיפור - מדריך קצר NY מאושר 05:35 05/07/2002
  הוא באמת עד כדי כך גרוע? לאזארוס לונג 08:05 05/07/2002
  כן. NY מאושר 09:12 05/07/2002
  בעיה נוספת אודווין 14:06 05/07/2002
  RE: בעיה נוספת לאזארוס לונג 14:47 05/07/2002
  מר לונג, Your attention please... NY מאושר 02:02 06/07/2002
  RE: בעיה נוספת יעל 08:18 07/07/2002
  RE: בעיה נוספת אבישי 13:28 07/07/2002
  רוג'ר זילאזני יעל 01:39 06/07/2002

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.