בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
מונדיאל
נכתב ע''י: ג'ון דייקר (IP Logged)
תאריך: 02:02 23/06/2002

אחרי שרשרת ההפתעות, הדרמות והאכזבות של גביע העולם ב-2002 אף אחד לא הופתע כאשר שורה של שחקני כדורגל בכירים הודיעו בזה אחר זה על פרישה. זה התחיל במסיבת העיתונאים המתוקשרת של בקהאם, עם ויקטוריה וברוקלין לצידו, שלושתם מחייכים בזוהר אל המצלמות ומודיעים שהגיע הזמן להשקיע במשפחה. ההמשך היה נוצץ הרבה פחות, אבל באוקטובר, עם פתיחת עונת הכדורגל באירופה לא היה מוסף ספורט אחד שלא טחן עד דק את "חילופי הדורות בכדורגל", עם משפטים נדושים על כך שהכדורגל הוא כבר לא אותו משחק שהיכרנו.
שערוריית השיפוט הגדולה נחשפה בדצמבר, ומוספי הספורט געשו שוב. פייר-לואיג'י קולינה, ששפט ללא דופי בגמר שהעניק גביע עולמי לנבחרת הגרמנית התגלה כאיש שמאחורי הקלעים. הקיפוח השיטתי של הנבחרת האיטלקית לאורך המשחקים נועד לאפשר את שיבוצו בגמר. חמישה שופטים ושבעיה קוונים נמצאו מעורבים ונאלצו ללכת הביתה, יחד איתם הלכה גם כל הצמרת של פיפ"א.
"אנחנו עומדים בפתחו של עידן חדש בכדורגל" הודיע ג'יימס קאן, הנשיא האמריקאי הנכנס של פיפ"א, "עולם הספורט ספג מכה קשה עם חשיפת הרקב שפשה בדרגים הגבוהים ביותר, אבל יחד עם זאת, ההצלחה המזהירה של נבחרות שעד כה נחשבו חלשות יותר מבטיחה לנו עתיד מרתק שיזכיר לכולנו למה אנחנו כל כך אוהבים את המשחק הזה." בתום ההודעה הקצרה לעיתונות הכריז קאן על רפורמה מקיפה בפיפ"א.
מעט מאוד אנשים הצליחו לעקוב אחרי שטף ההחלטות שהוביל קאן בחודשים הראשונים לאחר כניסתו לתפקיד, חלקן נועדו למנוע שערוריות שיפוט עתידיות, חלקן להעניק משקל וכבוד גדולים יותר לנבחרות הקטנות, וחלקן נראו כמו אוסף אקראי של החלטות אדמיניסטרטיביות.

נילברוג'ומס היה שם תמוה למדי להעניק לקבוצת האיים הקטנה שהתנתקה מאוסטרליה בתחילת 2003, עם אוכלוסיה של 73 תושבים, אחד מהם מיליונר תמהוני שהוביל את מהלך העצמאות. ממשלת אוסטרליה שמחה להיפטר מהעול הכרוך במשלוחי דואר לאיים הקטנים.
נילברוג'ומס התגלתה כמקלט מס מצויין לכמה משחקני הכדורגל הפורשים שהמשיכו לככב במסעות פירסום מגוונים. ההחלטה שדחף קאן לאפשר לשחקנים שכבר שיחקו בעברם בנבחרת לאומית לעבור לנבחרת אחרת, באם מדובר במדינה שהוקמה לאחר שכבר פרשו, איפשרה לנילברוג'ומס לדלג מעל המשוכות הטריוויאליות של הבית האוקיאני המוקדם ולהתייצב למשחק מכריע מול הנבחרת האוסטרית. לקראת כל משחק של נילברוג'ומס נדמה היה כאילו צצים בשורותיה עוד כמה שחקנים פורשים שיספקו לה את הרמה הדרושה כדי לטפס הלאה. קרספו, הארגנטינאי לשעבר היה האיש שהעלה את נילברוג'ומס למשחקי הגמר.

גביע העולם של 2006 היה חגיגה צבעונית עם ייצוג משמעותי לנבחרות האפריקאיות והאסיתיות. ההחלטה של קאן לאפשר לנבחרות לכתוב על החולצות בשפות המקוריות שלהן העצימה את אווירת החגיגה הקוסמופוליטית, גם אם הקשתה על השדרים ברחבי העולם.
כשלואיס פיגו הניף את גביע העולם במדי נבחרת נילברוג'ומס בסוף חודש סוער של משחקים היו עיני הקהל נשואות אל החולצה שלו, בכתיב הנילברוג'ומסי אולי היה כתוב שם משהו אחר, אבל אף אחד לא יכול היה לטעות ברצף האותיות Microsoft.
"אני מאושר מאוד בהצלחה הזו, ומקווה שהיא ממחישה את מידת הרצינות והיתרונות שתציע לכולכם חלונות 2006" הודיע ביל גייטס במסיבת העיתונאים.
ב-2010 נבחרת קוקה-קולה דרסה את מיקרוסופט כבר בשלבים המוקדמים.נושא נכתב על ידי נשלח
  מונדיאל ג'ון דייקר 02:02 23/06/2002
  ואני בכלל בעד דרום קוריאה יעל 02:39 23/06/2002
  מסכים עם הצעותיה של יעל גל בא לביקור 04:31 24/06/2002
  ולסיכום שלמקו 04:42 24/06/2002
  האמת, מסכים איתכם ג'ון דייקר 05:02 24/06/2002
  הרעיון נחמד ג'יי האמיתית 09:10 26/06/2002
  ביקורת ארן 23:40 18/07/2002


מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.