בקרו גם בפורום האגודה
חזרה לאתר האגודה
פורום הסיפורים :   מיועד לפרסום וביקורת של סיפורי מד"ב ופנטסיה; מנהל הפורום: זיו קיטרו (Sickbar) 
לקבלת עדכונים חודשיים בדואל על פעילויות האגודה, הצטרפו לרשימת הדיוור על-ידי משלוח מייל למזכירות האגודה.
RSS Headlines
רוצים לפרסם כאן סיפורים? ראשית, קראו את כללי הפורום.
תשובות לכולם
נכתב ע''י: alonwho@what (IP Logged)
תאריך: 03:33 30/03/2002

האם זהו סיפור מדע בידיוני?

גם אני חושב שהוא גבולי, ההבדל בין סיפור הווה כגון זה לבין מדע בידיוני הוא בסביבה המתוארת שאינה קיימת עדיין במציאות.

הסיפור נוטה להיות טכני, ויותר נכון רצף טכני של ארועים. יש לי נטיה כיום להאריך, והמוצא הטכני מילט אותי מהצורך להתחבר לדמיות. מה עוד שהדמויות שימשו ככלי להעברת הרעיון...

הרצון היחידי שלי ככותב היה שעד סוף הסיפור יהיה מושג כללי לגבי מה שקורה, כדי שהסוף לא יהיה בניגוד גמור לרצף הארועים הקודם. למרות זאת, בקריאה שנייה ושלישית חשתי גם אני שהתאורים אינם תורמים לבניית המתח כיוון שרצף הארועים משתנה מהר מידי.

בתשובה לאיבישי... במחשבה שניה, הסוף היה צריך קצר ותכליתי יותר.(כמו עצם שנתקעת בגרון).

בתשובה לעידית... לחלק מהטענות כבר עניתי... אבל אני אתייחס לאפקט הדרמה. לא ניסיתי לבנות אפקט כזה. או הכרות עם הדמויות. המטרה היתה להבין שהם עובדים ביחד עבור מטרה משותפת. אם הייתי רוצה לכתוב את זה בצורה דרמטית, הייתי כותב את זה אחרת. למרות זאת גם סגנון הכתיבה שבחרתי לא השיג את האפקט המתבקש במלואו.

בתשובה לנוי... (איני יודע אם הינך בחור/ה - אז סליחה מראש)

כיוון שאני מודע למלכודת הזו, ניסיתי להמנע ממנה, בהוספת דקויות שונות. האוייבים נעלמים אחרי שהם מתים. הגופה של שלומי נעלמת גם היא. הזמן שהם עוברים מנקודה לנקודה... הכל כביכול מתבצע מאד מהר. השימוש במשפט "אסיים את תפקידי" ולא את "חיי" לדוגמא.

ולסיכום תודה על התגובות ועל הרצינות...

ונתראה בפעמים הבאות. רק בלי פאניקה בבקשה.

נושא נכתב על ידי נשלח
  בלי פאניקה (כמובן) alonwho@what 17:23 28/03/2002
  RE: בלי פאניקה (כמובן) ג'יי האמיתית 03:05 29/03/2002
  ביקורת אבישי 03:27 29/03/2002
  חביב. עידית 04:14 29/03/2002
  ''ואז נדלק האור והחייזר הגדול נוי 05:13 29/03/2002
  סיכמת את דעתי יעל 05:34 02/04/2002
  תשובות לכולם alonwho@what 03:33 30/03/2002
  בעייתי. נונין 14:30 04/04/2002
  אני חושב שלמקו 05:34 05/04/2002
  אתה צודק! לצערי.[[ל''ת]] alonwho@what 12:08 08/04/2002

מצטערים, אין לך הרשאה לכתוב/להגיב בפורום זה.
This forum powered by Phorum.